e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Jirkově budou každou neděli trhy, na zámku adventní prohlídky

publikováno: 2.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Město Jirkov se rozhodlo alespoň zčásti kompenzovat zrušené vánoční programy a trhy otevření nedělních zimních farmářských trhů. První se konají již 5. prosince. Ve stejný den, tedy na druhou adventní neděli se chystají na zámku Červený Hrádek adventní prohlídky.

"I přes všechna vládní opatření se snažíme vytvořit předvánoční atmosféru a hledáme vhodné alternativy. Proto jsme připravili každou adventní neděli zimní farmářské trhy, které se budou konat v Tyršově ulici, na tržnici vedle informačního centra, vždy od 9,00 do 16,00 hodin. Můžete se těšit i na nealkoholický svařák, jmelí a něco dobrého na zub - to bude pro vás připraveno na náměstí počínaje 1. prosincem každý den od 16,00 do 20,00 hodin," informoval Městský úřad v Jirkově.

Na náměstí Dr. E. Beneše už stojí vánoční strom, třináctimetrový smrk ze Svahové. Rozsvítit by se měl 5. prosince. Výzdobu doplní stromky, nazdobené dětmii z místních škol a mateřinek.

Program nabídne také zámek Červený Hrádek, který přichystal na každou adventní neděli hrané adventní prohlídky, vždy tématicky zaměřené na jednotlivé svátky. Vánoční koncerty si můžete vyslechnout v jirkovské ZUŠ nebo synagoze. Program najdete v Kalendáři akcí.