reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Modro-bílá Mostecká slavnost již tuto sobotu

publikováno: 2.9.2014, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Petr Zdeněk Dundek

Sdílet: facebook twitter google+

Václav Neckář, Marcela Holanová nebo Ewa Farna. To je jen malý výběr z bohatého programu letošní Mostecké slavnosti, která se v areálu děkanského kostela uskuteční v sobotu 6. září. Neoficiálního zahájení se stejně jako v minulých letech zhostí průvod, jenž vyrazí v 11,00 hodin z 1. náměstí. Již potřetí bude nejen průvod, ale i celá slavnost laděna do barev města.

Modro-bílým oděvem nebo módním doplňkem nejen podpoříte své město, ale můžete tak společně oslavit zisk titulu Evropské město sportu pro rok 2015. Do průvodu i na slavnost jsou však zváni všichni Mostečané i přespolní bez ohledu na barvu svého oblečení.

V poledne začne na obou pódiích, velkém i malém, bohatý program, který potrvá až do pozdních večerních hodin. Na velkém pódiu postupně vystoupí Timbre Music – Kids Show, Koblížci, Carpatia Castle + Rock balet, Adam Mišík (syn Vladimíra Mišíka), Desmond a eFeM. Program na velké scéně vyvrcholí ve 21,10 hodin vystoupením několikanásobné bronzové slavice Ewy Farne.

Malé pódium bude patřit Pichlovance, Václavu Neckářovi, Hornickému dechovému orchestru, Frank Sinatra a Marylin Monroe revivalu, Pražské frajerce, Labské kapele a v 19,45 hodin Marcele Holanové. Programem na velkém pódiu provedou Kristýna Leichtová a Marie Doležalová, moderátorem na malém pódiu pak bude Jaromír Truhlář.

V areálu děkanského kostela bude na všechny příchozí čekat i řada stánků, mezi jinými i infostánek projektu Společné příležitosti. Zástupci tohoto projektu zájemcům nejen přiblíží jeho poslání, ale především vysvětlí význam slaďování pracovního a rodinného života, kterého lze docílit na všech pracovištích mnoha různými způsoby.

Speciální program pro děti i celé rodiny připravují Středisko volného času a Skauti Most, těšit se můžete i na vystoupení místních tanečních skupin nebo dětské pouťové atrakce. Palivový kombinát Ústí navíc u Mosteckého jezera připravuje den otevřených dveří. 

Převzato z www.mesto-most.cz.