e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 4. až 6. června

publikováno: 2.6.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První červnový víkend už se zaplnil akcemi jako každý rok. Na své si přijdou hlavně děti, pro které se chystají oslavy Dne dětí. Nabídneme ale také turistické a sportovní akce, divadlo i kino.

Dravci na hradě
Den sokolnictví a lovectví je již tradiční akcí na Horním hradě. Návštěvníci mohou obdivovat na 20 druhů dravců a sov, které přiveze záchranná stanice Penthea z.s. Na sobotu 5. června bude připraven den plný přednášek o životě dravců a sov, ale také o historii lovectví a sokolnictví doplněný letovými ukázkami. Během akce bude probíhat i soutěž s názvem Staň se královským sokolníkem, kdy malí návštěvníci budou plnit úkoly zaměřené právě na lov a sokolnictví. Otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin.

Cirkus jede
O víkendu 5. a 6. června projede divadelní cirkus Bezevšeho obcemi na Postoloprtsku a zvány jsou všechny děti na vystoupení klauna, kejklíře, tanečnice a cvičené opice Elvíry. Všechna vystoupení se konají na dětských hřištích takto: Sobota 14.00 Dolní Březno, 15.00 Malnice, 16.00 Mradice, 17.00 Strkovice, neděle 14.00 Skupice, 15.00 Rvenice, 16.00 Seménkovice/Seletice, 17.00 Postoloprty u kina. Vstup je zdarma.

Móda ve mlýně
Dobovou módní přehlídku v autentických prostorech Ortova mlýna v Košticích na Lounsku můžete zažít díky spolku Šatník paní mlynářky. Atmosféru dokreslí hudba Lounské 13. Sraz je u kostela svatého Anténa v Košticích ve 13,45 hodin, odkud vyjde stylový průvod ke mlýnu.

Pěšky za kulturou
V sobotu 5. června můžete vyrazit na koncert postoloprtské kapely Kočkuzblajs po svých. Pochod z Postoloprt do Lužerad, kde se výletní restauraci koncert koná, startuje ve 13,00 hodin od penzionu Palma, občerstvení po cestě zajištěno. Pokud máte líné boty, můžete na vystoupení dorazit, jak chcete. Vstupné 100 Kč, koncert začíná v 19,00 hodin.

Muzejní pochod
Další příležitost vyšlápnout si, budete mít v přírodním parku Džbán, kde pořádá žatecké muzeum svůj pochod. Uskuteční se v sobotu 5. června po trase Tuchořice – Výrov – Markvarec. Sraz: Tuchořice náves průběžně 7,30 – 8,30 hodin, konec přibližně 13,00 – 14,00 hodin. Trasa měří 13 km, startovné 30 korun. Na trase budou styčná místa, kde zaměstnanci a externisté Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci seznámí účastníky pochodu se zdejšími zajímavostmi. Mapku obdržíte na startu.

Sportovní dny na Doubravce
O víkendu se konají sportovní akce na hradě Doubravka nad Teplicemi. V sobotu 5. června v 16,00 hodin startuje dětský minitratlon, který obsahuje střelbu, běh a jízdu na kole. Prezentace na místě, startovné zdarma. V neděli pak bude od 10,00 do 13,00 hodin probíhat Olympiáda volnočasových aktivit. Zpřístupněna bude i vyhlídka, občerstvení zajištěno.

Za pohádkou
Konečně se otevřela také divadla, takže můžete s dětmi vyrazit na pohádku. V sobotu 5. června od 16,00 hodin jim Docela velké divadlo v Litvínově zahraje jednu ze svých nejpopulárnějších – Ferdu Mravence.

Do letního kina
Promítat začínají už i letní kina, respektive v pátek 4.června startuje svou sezónu letní kino v Žatci. Promítání začíná filmem Mýtus o pyžamové párty. V červnu se bude promítat vždy každý víkend od pátku do neděle od půl desáté večer. Dalším kinem, které začne v pátek promítat, je Kyselka v Bílině. Tam se začíná ve 22,00 hodin a další program najdete v Kalendáři akcí.

Ressl Kros Run
Běh na mosteckém kopci Ressl je naplánován na 5. června. Trasy jsou vypsané na pět a deset kilometrů. Opět nechybí ani možnost běhu se psem v takzvaném canicrossu na 5 km. Registrace je možná pouze on-line na stopnito.cz, prezentace na místě od 9,30 hodin, start v 11,00 hodin v prostoru bývalého amfiteátru na Resslu.

Sraz veteránů
V Litvínově se v sobotu 5. června koná sraz automobilových veteránů. Uskuteční se v areálu Loučky, kde bude od 8,00 hodin probíhat výstava zúčastněných vozidel. Krátce před poledne se vydají auta na společnou spanilou jízdu okolím, zavítají mimo jiné do Havraně. Program končí kolem 16. hodiny.

Volný čas na výstavišti
Výstaviště v Lounech nabídne o víkendu tipy na volnočasové aktivity. Koná se tam totiž výstava pro rodinu a volný čas, kterou doplní ještě Autosalon Louny. Výstaviště bude otevřené od pátku 4. do neděle 6. června vždy od 9,00 do 17,00 hodin. Vstupné 60 Kč, děti a senioři 40 Kč.

Na zámek
Tento týden se otevřely státní hrady a zámky v Ústeckém kraji. Můžete tak nyní nejen do zahrad a parků, ale také na prohlídky interiérů. Podrobnosti o novinkách na památkách se dočtete zde.

Ohřecká Osmička
Sportovní seriál v Dolním Poohří startuje druhou etapu na zámku Stekník na Žatecku. Běžce a turisty čeká v neděli 6. června trasa okolím rokokového zámku a chmelnicemi Žatecka. Podrobnosti a přihlášky na webu Ohřecké Osmičky.

Foto: Horní Hrad.