e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vernisáž dnes zahájí v Kadani výstavu s japonským názvem

publikováno: 2.6.2016, kategorie: Výstavy, autor: Pavlína Jakoubková

Sdílet: facebook twitter google+

Dnes odpoledne se v Kadani otevře výstava s poněkud neovyklým názvem v japonštině, kterou bohužel náš magazín neumí. Anglický název výstavy zní: [ANOTHER]. Malíř Jakub Hošek představuje v Galerii Josefa Lieslera práce, které zatím bylo možné vidět pouze v Košicích a Budapešti. Jakýmsi pozůstatkem jeho cesty po Asii je japonský název výstavy. Výstava potrvá do 5. července.

Pomocí názvu, v překladu znějícího Další, nás výtvarník Jakub Hošek uvádí do zvláštního bezčasí, jak on sám říká – chvíle před apokalypsou nebo těsně po ní. Tuto situaci vnímá jako velice aktuální vzhledem k chování současné společnosti. Ve svých malbách kombinuje prvky abstraktní a předmětné. Plátno používá jako plochu, na níž klade části budov, těl, předmětů nebo abstraktních obrazců. Skoro by se dalo říct, že se jedná o malířskou koláž, pomocí níž dává motivy do dialogů. Staví proti sobě momenty ironické v kontrastu s melancholií. Tak vzniká dojem jako by se tyto prvky pohybovaly ve vakuu a vzájemně spolu koexistovaly i přes nesourodý vztah.

Na výstavu se můžete přijít podívat do 5. července kdykoliv od úterý do pátku od 13,00 do 18,00 hodin a v sobotu a neděli od 10,00 do 18,00 hodin, od července pak každý den již od 10,00. Vernisáž začíná ve čtvrtek 2. června v 17,00 hodin v galerii, kterou najdete v budově kadaňské radnice na náměstí.

Jakub Hošek vystudoval malířskou školu na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. V letech 2005 a 2007 byl nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého. V současné době má na svědomí několik velkých projektů. Jedním z nich je od roku 2003, A.M.180, galerie a platforma pro současné umění a hudbu.  Od roku 2009 dramaturgicky i organizačně stojí za festivalem CREEPY TEEPEE. Hudbě se věnuje spíše v teoretické rovině, příležitostně vystupuje i jako DJ (např. na Radiu 1). Jeho práce jste mohli vidět v galeriích po celém světě například v Rakousku, Německu, Belgii, Koreji, Anglii, Norsku, USA, Švédsku nebo Itálii.