e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 4. až 6. května

publikováno: 2.5.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První májový víkend už je plný akcí pod širým nebem – zahájení sezóny v Karlových Varech, procházky za ptačím zpěvem, májový jarmark v Bílině, otevírání věží v Kadani...

Prohlídka kláštera
Výjimečnou příležitost prohlédnout si klášter a kostel v Dolním Ročově na Lounsku budete mít v sobotu 5. května. Prohlídky s komentářem historika Karla Mareše se koná od 10,00 a 14,00 hodin, vstupné dobrovolné na opravu kostela a kláštera. Rezervace prohlídek na 603 465 024.

Kroketový turnaj
Chcete si vyzkoušet, jak se hraje kroket? Příležitost budete mít v sobotu 5. května na zámku Vrbičany u Litoměřic. První ročník kroketového turnaje přes překážky začíná v 11,00 hodin.

Vítání ptačího zpěvu
Česká společnost ornitologická a Oblastní muzeum v Lounech zvou na komentovanou ornitologickou vycházku, během které bude možné pozorovat některé druhy vodního ptactva, ptáky otevřené krajiny, dravé a zpěvné ptactvo. Sraz je v sobotu dne 5. května ve 14,00 hodin před Dobroměřickým rybníkem v místě u cesty na Červený vrch (naproti čerpací stanici) v Dobroměřicích. Průvodcem Vítání ptačího zpěvu bude člen České společnosti ornitologické Ing. Jaroslav Bažant. Doba vycházky je cca 2 – 3 hodiny, s sebou svačinu, dalekohled a dobrou náladu.

Zahájení lázeňské sezóny
Bohatý program na celý víkend od 4. do 6. května chystají Karlovy Vary, které tak odstartují novou lázeňskou sezónu. I v tomto městě budou připomínat výročí vzniku Československa, ale chybět nemůže ani zakladatel města císař Karel IV. V pátek dojde na předání sochy TGM, v sobotu žehnání pramenů a průvod Karla IV. i dalších slavných osobností. Další program najdete v článku Karlovy Vary zahájí lázeňskou sezónu první květnový víkend

Memoriál Karla Raise
V sobotu 5. května se v Lounech uskuteční první letošní špičková sportovní akce. Na tradiční Memoriál Karla Raise se sjedou běžci a vozíčkáři ze všech koutů Česka, ale i Evropy. Připraven je sportovní den pro všechny věkové kategorie, pro zdravé i handicapované. Podrobnosti pro vás připravil Ladislav Bába v článku Memoriál Karla Raise – sportovní svátek v Lounech pro všechny. https://www.e-region.cz/magazin/26042018-memorial-karla-raise-sportovni-svatek-v-lounech-pro-vsechny

Vítání ptačího zpěvu č. 2
Tradici jarních vítání ptačího zpěvu dodrží i Oblastní muzeum v Mostě. Procházku s ornitologem, spojenou s kroužkováním ptáků pořádá 5. května a zavede vás do lesoparku Hrabák a Čepirohy. Sraz je v 8,00 hodin pod schody na Hrabák u Dopravního podniku v Mostě.

Hasičský den
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje pořádá 5. května den otevřených dveří stanice v Ústí nad Labem – Všebořicích. Dveře stanice se pro veřejnost otevřou v 9,00 a uzavřou v 15,00 hodin. Na programu je ukázka zásahových automobilů, chemické a technické služby, požárních kontejnerů, speciální požární techniky, prostor krajského operačního a informačního střediska, prostor centra tísňového volání linek. V 10,00 a 13,00 hodin proběhne ukázka záchrany osob pomocí lezecké techniky, v 11,00 hasiči předvedou vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla, ve 12,00 předvede své umění policejní psovod ve 14,00 hodin hasiči předvedou, co umí řezací hasicí zařízení Cobra.

Tajemství klášterecké minulosti
V areálu kláštereckého zámku i v ulicích starého města se uskuteční již tradiční a oblíbená procházka historií města pod názvem Tajemství klášterecké minulosti. Vyprávění o záhadách, legendách a tajemných příbězích města v podání DS Klas začíná v sobotu a neděli 5. a 6. května vždy v 19,00 hodin na zámku. Vzhledem k omezenému počtu míst je nutné se registrovat na čísle 474 375 436. Vstupné 50 Kč 

Otevírání věží
V sobotu 5. května se v Kadani otevírají vyhlídkové věže – radniční a Mikulovická. V 15,00 a 17,00 hodin zazní z věží fanfáry Kvintetu kadaňských trubačů. Od osmi do deseti jsou připraveny noční výstupy na Radniční věž, kdy si můžete prohlédnout Kadaň po setmění. Vstup je zdarma.

Fler jarmark
Kromě věží můžete v Kadani o víkendu navštívit také první flerjarmark a nakupovat originální oděvy, šperky, dekorace... Konat se bude na Studentském náměstí v sobotu 5. května od 10,00 hodin. Nakupování zpestří hudební vystoupení Barvy nebe v 11,00 a 13,00 hodin. Stánky se zavřou ve tři odpoledne.

Májový jarmark
V Bílině na Kyselce se v sobotu 5. května koná Májový jarmark - celodenní akce na několika podiích. Od 10,00 do 18,00 hodin bude jezdit výletní vláček z Mírového náměstí. V letním amfiteátru vystoupí postupně od 13,00 hodin: From, ZŠ Lidická, Jakub Děkan, Sabrage, Debbi Band a v půl osmé Divokej Bill. Hrát se bude též u Lesní kavárny, u altánu bude historická scéna, na paloučku dílna DMM a sportovních organizací, na minogolfu žonglování od 15,00 hodin.

Mažoretky
Město Žatec se o víkendu zaplní mažoretkami. V sobotu 5. května se tam koná oblastní kolo Národního šampionátu mažoretek 2018. Program potrvá od 9,00 do 18,00 hodin, na náměstí Svobody a v letním kině, kde je připraven doprovodný program a vystoupí Jakub Děkan Band. Vstupné je 50 korun.

Komentované prohlídky
V sobotu 5. května se konají v Lounech hned tři komentované prohlídky: v 10,00 hodin vychází tour nazvaná Louny historický střed města (sraz v infocentru), ve 13,30 hodin je naplánována prohlídka Kotěrovy kolonie (sraz Husova ul., sjezd k vlakovému nádraží),  a v 16,00 hodin se můžete něco dozvědět o Lounech na přelomu 19. a 20. století (sraz: infocentrum).

Foto: Infocentrum Karlovy Vary.