e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Dvakrát na téma vztahy na mosteckém jevišti

publikováno: 2.4.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: Lenka Krestová

Sdílet: facebook twitter google+

V činohře městského divadla v Mostě se usilovně pracuje na nových inscenacích. V divadle se vyrábí a šije a samozřejmě zkouší. Do repertoáru se totiž blíží inscenace Testosteron (režie Hana Marvanová) a Nebezpečné vztahy (režie Pavel Ondruch). V lecčems jsou si obě hry podobné a obě budou mít premiéru v dubnu.

Komedie Testosteron se zabývá vztahy mezi muži a ženami, láskou i sexem a postupně se zde odhaluje chlapská duše. Premiéra této živelné a „lehkým perem“ psané komedie je naplánovaná na pátek 7. dubna na Komorní scéně a těšit se můžete na Víta Herzinu, Otto Lišku, Jan Beneše, Jiří Krause, Matyáše Procházku, Jakuba Koudelu a Marcela Rošetzkého. 

Nebezpečné vztahy rovněž vyprávějí příběh o spletitosti a neprůhlednosti lidského myšlení a lidských vztahů, příběh intrik a krutosti v lásce i kruté lásky, to vše za fasádou rafinovaných kostýmů a uhlazených způsobů. Navíc je to dílo známé jak z literatury, tak především z filmu (jednu z adaptací natočil Miloš Forman). Premiéra se uskuteční 21. dubna na Velké scéně. V hlavních rolích se představí Ivana Zajáčková a Jakub Dostál.