e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Spisovatel Vlastimil Vondruška poodhalí v Kadani život našich předků

publikováno: 2.4.2016, kategorie: Vzdělávání, autor: Tereza Gvoždiáková

Sdílet: facebook twitter google+

Nejprodávanější autor odborné literatury - Vlastimil Vondruška dorazí v úterý 5. dubna do Kadaně v rámci pravidelných Večerů ve věži. Tentokrát však nikoliv na hradě, ale na Střelnici. Nechte se inspirovat příběhy našich předků!

Setkání se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou není klasickou besedou, není to ani přednáška, ale jak sám říká, jde o talk-show, v němž se pokouší zábavně vyprávět o životě, své literární tvorbě a také o životě našich předků. Není to ovšem pohled obrácený jen do muinulosti, protože dějiny se neustále opakují, někdy až s děsivou pravidelností. I o tom bude řeč. 

Stejně jako Vondruškovy knihy, ani tento pořad nepostrádá nadhled, ale je současně postaven na reálných faktech. A protože se autor jako spisovatel dívá na historické prameny jinýma očima, než školní učebnice, dozví se posluchači řadu překvapujících odhalení. Věděli jste, že se hojné pití piva nejen neodsuzovalo, ale naopak patřilo ke společenským povinnostem? Napadlo by vás, že naši předkové měli ve středověku v erotickém konání větší svobodu, než má dnešní společnost? Vlastimil Vondruška jako autor historických detektivek však přiblíží rovněž středověkou spravedlnost na základě skutečných dobových případů, kdy podle něj soudci nesoudili formálně jako dnes, ale hledali spravedlnost ve svém srdci. Je toho hodně z odkazu našich předků, čím bychom se měli podle něj inspirovat. A nejen my, ale především mocní tohoto světa, protože národ, který zapomene na svou minulost, ztratí budoucnost.