reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Březno nabízí letos přes sedmdesát příležitostí k zábavě

publikováno: 2.4.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Eva Gruntorádová

Sdílet: facebook twitter google+

Lidé žijící v Březně na Chomutovsku mají z čeho vybírat. Kulturní kalendář obce nabízí pestrou mozaiku nabídky, jak trávit volný čas: Harmonikáři, farmářské trhy, oldies diskotéka, kterou pořádá SRPDŠ Březno, červnový country festival Březnoukej či zájezdy do Lipska, Dětenic či Chrámu piva... Seznam akcí přesahuje číslo sedmdesát.

"A ještě budeme některé doplňovat," dodává místostarostka Zdeňka Buzková. Kromě tištěného letáku s programem na první pololetí jsou také aktuální informace na webu obce www.obecbrezno.cz.

Mezi pořadatele přibylo mateřské centrum při obci Březno s názvem Dráček, které zve děti a jejich rodiče na pravidelná divadelní představení (například 3. dubna Míša Kulička v podání Sváťova dividla) a cvičení. Pořádá také zájezdy do aquacentra v Marienbergu, a díky podpoře obce mají rodiny dopravu zadarmo. Výjezdy do jiných měst nejsou ani pro starší obyvatele Března ničím novým, oblíbili si například výlety do mosteckého divadla, v květnu vyrazí do Chrámu chmele a piva v Žatci, v červnu na lipský autosalon.

Jarní program zahrnuje farmářské trhy, Probouzení draka a rej čarodějnic. Speciální akcí je povelikonoční výlet po katastru obce. "Vzhledem k tomu, že jednotlivé osady obce leží od sebe docela daleko, někteří občané ze Března například nebyli nikdy v Nechranicích nebo ve Vičicích. Proto pořádáme tyto výlety, aby se mohli podívat i takříkajíc za humna," vysvětluje účel aktivity starosta Března Zdeněk Valenta.

Prostor pro zapojení se do společenského života v obci mají i jednotlivci, koncem března se například uskutečnila beseda vedená místním občanem na téma Tajné podzemní objekty sovětské armády v Československu v období studené války.