e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Masopustní průvod ze skanzenu projde Chomutovem

publikováno: 2.2.2016, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Martina Pelcová

Sdílet: facebook twitter google+

Již tradičně ožije začátkem února skanzen Stará Ves v chomutovském zooparku masopustním veselím. Pestrobarevné procesí masek, doprovázené jezdci na koních vyjde 6. února směrem na náměstí 1. máje, kde je před historickou budovou radnice přivítá primátor města. Veselí s programem a vepřovými hody poté bude pokračovat v krušnohorském statku ve skanzenu.

Průvod vychází ve 13,00 hodin od restaurace Tajga v zooparku. Na náměstí primátor předá maskám symbolický klíč od města a povolí jim masopustní veselí. Z náměstí se průvod vydá zpět do Staré Vsi, kde ve stodole u roubeného krušnohorského statku přibližně ve 14,30 hodin vypukne masopustní veselí. Pro děti i dospělé tady bude připraven zábavný program a veselé hry. Milovníci pohádek se mohou těšit na vystoupení divadla Mazec. Pro všechny vyznavače vepřových specialit budou na statku vystrojeny vepřové hody. Dobrou pohodu odpoledne bude svou produkcí umocňovat multižánrová kapela Ventilky a Pumpičky.

Návštěvníci masopustního veselí, kteří přijdou v masce, mají vstup do Staré Vsi zdarma. Ostatní uhradí běžné vstupné, 65 Kč dospělí, 40 Kč děti a důchodci, vstupenku si zakoupí přímo na pokladně zooparku, nebo od 14,00 hodin u vstupu do areálu skanzenu nedaleko restaurace U Pratura.