e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Plesová sezóna začíná

publikováno: 2.1.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První plesy už se sice konaly od loňského podzimu, ale skutečná plesová sezóna začíná v lednu. Bohatou plesovou sezónu budou mít v Teplicích, ale i Klášterci nad Ohří či Kadani a Lounech a další města chystají aspoň po jednom. AKTUALIZOVÁNO

Bílina
Reprezentační ples města Bíliny se bude konat v KD Fontána v sobotu 13. ledna. Vystoupí děti z DDM Bílina, zpěvák David Deyl, duo DaeMen či kapela Windiband. Na únor kulturní dům plánuje dětský karneval.

Duchcov
V sobotu 20. ledna se v Kulturním centru Duchcov a Valdštejnské restauraci koná ples města a Duchcovských novin. Moderuje Aleš Lehký, hraje kapela Flash, vystoupí zpěvák Václav Noid Bárta, atrakcí rychlomalování. V lednu nechybí i karneval.

Kadaň
Již 20. ledna se v KD Střelnice Kadaň koná Reprezentační ples města Kadaně s hosty Terezou Kerndlovou, tanečním vystoupením Romana Zacha a tradičním fotokoutkem. Mimo to se konají i pravidelné maturitní plesy gymnázia. Oblíbenou společenskou akcí v Kadani je též Hala Bala Galavečer, který se koná 17. února, který je zároveň vyhlášením nejlepších sportovních a uměleckých talentů města. 10. března se pak ještě koná kuželkářský ples. 

Klášterec nad Ohří
Už v pátek 5. ledna začíná série maturitních plesů v KD Klášterec nad Ohří. 13. ledna se koná Ples Lesní správy, 20. ledna Myslivecký ples a 10. února Divadelní ples. Reprezentační ples města se koná 17. února a vystoupí například Heidi Janků, fakýr Ben Ghan a Bing Band Bonit. 10. března pak plesovou sezónu uzavře Ples kulturního domu, kde hraje taneční orchestr Variant České Budějovice s hosty Davidem Mattioli a Martinem Pořízkem. 

Krupka
27. ledna se v Koloseu v Krupce - Bohosudově koná Ples sportovců. K tanci a poslechu hraje skupina Alibi.

Litvínov
V programu litvínovské Citadely je sice řada tanečních akcí, skutečný ples ale až na konci března. Konkrétně 30. března Jarní ples Citadely, který pořádá Sportas a dámský spolek WomenNet. V programu jsou vystoupení z muzikálu Mamma Mia a kapela Mane Teplice. Přesto se už v lednu v Litvínově ples koná, a sice v Docela velkém divadle Litvínov, tedy Docela velký divadelní ples. Uskuteční se 27. ledna a chybět nebudou veselá vystoupení herců a zpěvačka Iva Boušová, hostem herec Pavel Nový. 

Louny
Místem plesů v Lounech je nově zrekonstruované KD Zastávka u železniční stanice. Konají se tam taneční čaje, kurzy i maturitní plesy. V sobotu 3. února se koná ples fotbalistů, 23. února ples muzikantů s velkým tanečním orchestrem Jaromíra Laksy. 

Most
V Mostě se zatím v programu téměř žádné plesy neobjevují. 17. února můžete alespoň vyrazit do hotelu Cascade na oblíbený Staročeský ples. Na 24. února je naplánován Ples města Mostu, začátkem ledna zveřejnilo město program. Koná se v Repre, vystoupí třeba Anna K., Chilli Band, Petr Říbal, vstupenka zatím nejsou v prodeji. V březnu se pak bude v Městském divadle konat ples divadelní.

Teplice
Velkolepou plesovou sezónu v lázeňském městě zahájí 19. ledna v Krušnohorském divadle Lázeňský ples, který pořádají společně lázně, Dům kultury a Severočeská filharmonie Teplice, která se také na plese představí s dirigentem Charlesem Olivier Munroe. Průvodcem bude Roman Vojtek, hraje též Igor Barboi Trio, Miniband a další. Další velkou akcí, kromě mnoha maturitních plesů v divadle, bude v pátek 9. února Reprezentační ples města Teplice (Marta Jandová, Petr Kotvald, Big Band Bonit, Krušnohorská dudácká muzika a další). V pátek 16. března se koná Maškarní ples Krušnohorského divadla a hned v sobotu na to společenský ples sportovců. Ještě v lednu můžete vyrazit také do Zahradního domu, kde se koná 26. 1. zámecký ples. 

Foto: Docela velký divadelní ples v Litvínově.