e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na druhý adventní víkend 3. až 5. prosince

publikováno: 1.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Druhý adventní víkend patří hlavně Mikulášským nadílkám. Vyrazíte s dětmi do divadla, do botanické nebo do vlaku? Můžete si také předvánočně zasportovat nebo vyrazit na trhy. Na rozdíl o loňského roku si letos můžete Advent opět užít.

Pohádka s nadílkou
Dopřejte dětem Mikulášskou nadílku i s pohádkou. Nabízí ji Divadlo Rozmanitostí v Mostě, kde můžete vidět v pátek a sobotu od 17,00 hodin pohádku Jak šli zající do Betléma nebo v neděli Vánoce tří sněhuláků. V sobotu 4. prosince od 16,00 hodin pak hraje Docela velké divadlo v Litvínově pohádku Čert a Káča, kterou také zakončí nadílka.

Příběh hraček
Františkánský klášter v Kadani otevřel na adventní víkendy výstavu nazvanou Pod vánočním stromkem, která seznamuje s historií výroby hraček. Otevřená je od 10,00 do 17,00 hodin.

Pekelné sklepy - ZRUŠENO
Zlobily děti? Tak je vemte přímo do pekla. Otevřelo se ve sklepích Špejcharu v Chomutově v areálu knihovny. Pekelné sklepy jsou otevřené až do 12. prosince vždy od 14,00 do 18,00 hodin.

Mikuláš v Botanické
Do Botanické zahrady v Teplicích dorazí Mikuláš, čert a anděl Po zahradě se budou procházet v neděli 5. prosince od 14,00 do 17,00 a posvítí si na veškeré hříšníky, kteří budou mít co dočinění s čertem, a ty nejhodnější odmění Mikuláš s andělem malým dárkem. Pro ty, co mají černé svědomí, pořadatelé připomínají, že na každého čerta platí recitace básniček či zpěv písniček. Akce v ceně vstupného.

Nadílka ve vlaku
Další zajímavé místo, kam dorazí uvedená trojice, je vlak Švestkové dráhy z Mostu do Litoměřic. Můžete se za nimi vydat v neděli 5. prosince v obou směrech na pravidelných spojích linky U10. Pro dospělé je nachystaná horká griotka a pro malé mikulášská výslužka. Odjezdy z Litoměřic: 10:13, 12:13, 14:13, odjezdy z Mostu: 10:29, 12:29, 14:29. Akce je zdarma v ceně běžného jízdného.

Mikulášská cesta
Přes 7 hříchů pekla se mohou děti vydat v sobotu 4. prosince v Oseku. Tradiční mikulášská nadílka bude letos probíhat venku, kde budou připravena pekelná stanoviště. Cena za soutěžní kartičku a balíček od Mikuláše je 150 Kč, v prodeji v DDM Osek. Jste připraveni projít zkouškami 7 pekelných hříchů a dokázat tak, že jste celý rok byli hodní?

Noční vánoční běh
Charitativní běh Christmas Night Run se koná v Mostě v neděli 5. prosince. Start závodu na pět kilometrů je na 1. náměstí v 17,00 hodin hodin. Pro děti je připravena trať o délce necelého kilometru, závod startuje ve čtyři. Registrace se otevírá ve 14,30 hodin.

Adventní běh
Další sportovní příležitost nabízí Žatec, kde se v sobotu 4. prosince koná Adventní běh Hopman historickým centrem města. Prezentace u chmelničky od 14,00 hodin, start v 15,15 hodin podle kategorií.

Adventní koncerty
V Klášterci nad Ohří můžete navštívit adventní koncerty v kostele Nejsvětější Trojice i na zámku. Podrobnosti o programu najdete zde.
V kostele svaté Kateřiny v Chomutově koncertuje v sobotu 4. prosince od 10,00 hodin pěvecký sbor Vox Cantabilis.
V sobotu od 17,00 hodin uvádí Vrchlického divadlo v Lounech Vánoce s Choreou Bohemicou, představení plné hudby, zpěvu, lidových zvyků a tance.

Pátecký strom
Rozsvícení Vánočního stromu v Pátku nad Ohří se koná v sobotu 4. prosince od šesti hodin u Hostince Hela. Občerstvení, jarmark Klubu žen, táborák, Mikulášské nadílka a ohňová show. Zájemci se mohou projít nočním zámkem.

Vánoce v horách
V horském areálu Lesná v Krušných horách bude také o druhou adventní neděli otevřeno od 13,00 do 16,00 hodin. Můžete si vyzkoušet staré vánoční zvyky nebo si vyrobit ozdoby z přírodních materiálů. Součástí programu je i prohlídka muzeí s vánoční výzdobou a betlém.

Trhy
Kde si užít atmosféru Adventu na trzích? Stánky jsou otevřené i s programem na 1. náměstí v Mostě. V Kadani se koná Trh před radnicí a Chomutov stěhuje své stánky do městského parku.

Prohlídky na zámku
Zámek Červený Hrádek u Jirkova chystá na adventní neděle tématické hrané prohlídky. Na každý víkend budou mít jiné téma, teď je to Mikuláš. Prohlídky začínají od 10,00 do 14,30 hodin.

Odhalení na Kočičáku
V sobotu 4. prosince se konají i nevánoční akce - například slavnostní odhalení naučné tabule, věnované staviteli pevností Františku Hiekemu. Konat se bude v muzeu československého opevnění na Kočičáku nad Chomutovem, a to u objektu č. 92. Začátek programu je v 10,00 hodin a zapojit se můžete do velké prohlídky po linii opevnění od 12,00 a 14,00 hodin.

Vzhledem k současné turbulentní době si prosím předem u pořadatelů ověřte, zda se akce skutečně koná a jaká budou platit opatření. Není v našich silách sledovat rychlé změny. Děkujeme za pochopení.

Ilustrační foto: pixabay.