e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 3. až 5. září

publikováno: 1.9.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Zpestřete si začátek školního roku na slavnostech. Užívat si můžete na menší Žatecké Dočesné, hornické slavnosti v Bílině, festivalu jídla v Kadani nebo při pestrém programu slavností v Postoloprtech.

Den horníků
Po roční pauze se do Bíliny, tradičního hornického města, vrací oslava Dne horníků. Bude probíhat po celou sobotu 4. září v lázeňském areálu Kyselka. Hvězdou programu budou kapely MIG 21 nebo Jelen. Chybět nebude ani zábava pro děti a hornický průvod z náměstí. Celý program je zdarma a najdete ho zde

Dočesná jinak
Jednou z očekávaných událostí letošní žatecké Dočesné, která je kvůli epidemiologickým omezením opět rozdělená na řadu menších akcí, má být v sobotu 4. září velký koncert v letním kině. Těšit se můžete na kapely Wohnout, Yo Yo Band nebo zábavu s kapelou Brutus. Více v článku Zářijový Festival Dočesná nahradí hudební část tradiční chmelové slavnosti. Celodenní program bude probíhat také v sobotu 4. září na náměstí Svobody a od 14,00 hodin se koná Zakončení prázdnin v Žateckém pivovaru. 

Vernisáž u Plazíka
V Galerii U Plazíka v Peruci se otevře letošní poslední výstava. Fotograf Jiří Soukup představí své snímky v sérii Krása krajiny a přírody v okolí Peruce. Autor pro výstavu vybral krajinky a zákoutí přírody v okolí Martiněvse, Vrbky, Roudníčku, Brníkova, Ječovic  a Černochova. Vernisáž se koná v sobotu 4. září ve 14,00 hodin a výstavu můžete vidět každý víkend od konce října.

Žatecké dvorky
Čtvrtý ročník Žateckých dvorků se odehraje v Žatci v sobotu 4. září. Na tento den připadá i nejvíce akcí z městem podpořeného projektu Žatecká Dočesná jinak. Spolek A dál?, který Žatecké dvorky letos připravil, spojil síly se všemi pořadateli a provede návštěvníky nejen deseti dvorečky a zákoutími, ale i všemi kulturními akcemi, které se v tento den ve městě chmele uskuteční. Podrobnosti o programu v článku Žatecké dvorky provedou žateckými zákoutími i Dočesnou jinak

Sporťáček
Sdružení sportovních klubů Litvínov pořádá 4. září sportovně zábavnou rodinnou akci Sporťáček a rozloučení se starým koupalištěm na Koldomu. Sport doplní divadlo, autogramiáda hokejistů, ukázky záchranných prací. Začátek v 8,30 hodin, konec v 16,00 hodin.

Slavnosti vína a burčáku
V Ústí nad Labem na Lidickém náměstí se v pátek 3. září otevře trh s vínem a burčákem. Dorazí více než 15 českých a moravských vinařů. K dobrému vínu  bude bavit Jana Moravcová a hrát bude cimbálová muzika Slovácko. Otevřeno od 9,00 do 21,00 hodin.

Malý rockový Most
Rokáč na Vinohradech v Mostě pořádá v pátek 3. září další ročník rockového festivalu. Od 20,00 hodin zahrají Deviant, Velryba, Sklap, Kabát band CV a Starci po chmelu.

Výstava Dům
Na lounském výstavišti se od 3. do 5. září koná výstava výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit. Otevřeno je vždy od 9,00 do 17,00 hodin a vstupné pro dospělé je 60 korun, děti 40 Kč. A ještě se můžete v sobotu nechat na místě naočkovat.

Formule v Záluží
K čerpací stanici u Chemparku v Záluží u Litvínova doazí v pátek 3. září závodní monopost týmu Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN, který vyrazil na turné po České republice. Budete mít jedinečnou příležitost spatřit zblízka skutečný závodní monopost Alfa Romeo Sauber C37-Ferrari, a to do 9. září.

Otevřené přehrady
Den otevřených dveří na vodních dílech Povodí Ohře bude konat v sobotu, 4. září. Zpřístupněna budou vodní díla Skalka, Březová na Chebsku a Karlovarsku, jez Terezín a vodní dílo Fláje. Čekají vás komentované prohlídky, a to od 9,00 do 17,00 hodin. Navštívit můžete též přehradu Rauschenbach v sousedním Německu, a to od 9,00, 11,00 a 13,00 hodin.

Food festival
V neděli 5. září se na náměstí v Kadani koná třetí ročník Food festivalu, na který opět zavítají známí kuchaři v čele s Tomášem Kalinou. Můžete se těšit na ukázky kuchyní z celého světa. Součástí festivalu budou i prodejci různých druhů občerstvení. Od dobré kávy, italských specialit, indonéské kuchyně, přes Burgry všech druhů, plněné tortilly, světově oceňované marmelády, rozmanité štrůdly, barevné makronky až ke kvalitnímu pivu a vínu. Na pódiu se představí profesionálové s ukázkami vaření a proběhne hudební vystoupení. Pro děti budou připravené dílničky, malování na obličej a skákací hrad.Cena food karty je 190 korun a v prodeji je v infocentru.

Dovalte na Vale
Další festival jídla se koná v sobotu 4. září v ulici Na Valích v Lounech. Kromě jídla a pití nabídne i hudební program. Začátek v 11,00 hodin.

Malé postoloprtské slavnosti
Dvě pódia s programem pro dospělé i děti, atrakce, stánky, ve 22,00 ohňostroj – to je program slavností v Postoloprtech, které startují v sobotu 4. září od 13,00 hodin. Hrají Kočkuzblajs, Beruška, Definitivní Ententýk - SKA, The Beatles revival - Bugles, Nazareth revival - NAZsong, Tři sestry Reevival banda aj. Vstupné do vnitřní zahrady 80/40 (malé děti zdarma) Kč, předzámčí zdarma.

Husité v Duchově
600 let od dobití Duchcova husity připomene slavnost v sobotu 4. září na letní scéně u rybníka Barbora Duchcov. Od 15,00 hodin začíná divadelní rekonstrukce bitvy s interaktivním zapojením diváků, od 19,00 hodin vystoupí folková kapela Kantoři, vstupné na koncert 150 Kč.

Foto: Food festival Kadaň, Infocentrum Kadaň.