e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 3. až 5. srpna

publikováno: 1.8.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První srpnový víkend láká k výpravám na hrady a zámky – v Duchcově bude provázet Casanova, na Stekníku budou rytíři, na Novém Hradě strašidla, Jezeřím a Krásným Dvorem bude znít hudba, v divické tvrzi zase divadlo a všechno dohromady se sejde ve Valči (foto).

Hudební léto v Jezeří 
Na zámku Jezeří začíná tento víkend hudební festival, který navazuje na bohatou hudební tradici tohoto lobkovického sídla. Přinese pět zajímavých večerů s intepretací staré hudby i premiérou hudby nové. První koncert začíná v sobotu 4. srpna v 17,00 hodin a bude ve znamení premiéry smyčcového kvartetu pro město Horní Jiřetín.

Výstup na věž
Prohlédnout si večerní Louny můžete v pátek 3. srpna pěkně z výšky. Od 19,30 do 21,30 hodin bude otevřena věž kostela svatého Mikuláše v Lounech. Další příležitost nabídne žatecký Chrám chmele a piva, který zve na noční výstup na Chmelový maják v sobotu 4. srpna. Vstup je možný od 17,00 do 22,00 hodin.

Divadlo na tvrzi
Čtyři divadelní představení se špičkovými herci v kouzelném prostředí historické tvrze – to je divadelní víkend v Divicích u Vinařic na Lounsku, který pořádá Studio Dva. Hrát se bude každý večer od čtvrtka 2. srpna do neděle 5. srpna. Areál se otevře vždy v 19,00 hodin. Uvidíte třeba Karla Rodena, Janu Krausovou, Evo Holubovou a Bohumila Klepla. Zbývají jen poslední vstupenky. 

Festival Povaleč
V barokním městečku Valeč na úpatí Doupovských hor startuje ve čtvrtek 2. srpna multižánrový festival Povaleč, který nabídne hudbu, divadlo, filmy, přednášky výstavy i sportovní vyžití. Potrvá do soboty a hrát přijdou třeba Už jsme doma, Ty syčáci, Květy, spousta Djs, připravena je spousta dokumentárních filmů a debaty k nim. Výše vstupného je dobrovolná, pořadatelé doporučují minimálně 300 korun, za stany se neplatí, pouze za parkování. Podrobnosti na webu www.povalec.cz.

Vavřinecká pouť
V Lubenci pořádají o víkendu 4 a 5. srpna Vavřineckou pouť. V sobotu se koná dopoledne turnaj v minikopané o pohár starosty, odpoledne vystoupí Václav Žákovec, Bohuš Matuš a Michal Tučný revival. Od osmi se koná zábava. Po celý den stánkový prodej, dětské atrakce, občerstvení. V neděli se pak konají závody v požárním sportu a děti se vyřádí v hasičské pěně. 

Za příběhem chmele
Organizace Místa zblízka pořádá v sobotu 4. srpna svou další výpravu za poznáním, na kterou jste zváni. Tentokrát můžete putovat Za příběhem chmele v okolí Stekníku na Žatecku. Provede vás Mgr. Jan A. Šturma, vycházka měří asi tři kilometry a sraz je v 10 hodin na návsi ve Stekníku. 

Pečení v mlýnské pekárně 
V sobotu 4. a neděli 5. srpna bude Vernerovým mlýnem v Brlohu na Lounsku vonět chleba. Po oba dny ve 14,00 a 15,00 hodin totiž ve mlýně roztopí v mlýnské pekárně a upečou nejen chléb, ale také dalamánky, housky. Kapacita pece je omezená, takže je třeba objednávat na emailu vernermlyn@seznam.cz. 

Brigáda na zahradě
Už ve čtvrtek 2. srpna můžete přijít pomoci na Doupovskou zahradu ve Vroutku a zpříjemnit si večer filmem. Vítány jsou šikovné ruce, nástroje jsou připraveny. Na závěr brigády, která začíná v 17,00 hodin opékačka a promítání filmu.

Rytířské slavnosti
Zámek Stekník u Žatce zve v sobotu 4. srpna na Rytířské odpolední slavnosti. Začnou ve 14,00 hodin a těšit se můžete na rytířské souboje a klání v podání skupiny Historického šermu Vítkovci, dobové středověké hry a divadelní vystoupení. Ve 14,30 a 16,30 hodin budou začínají vystoupení plná šermu i tance pod názvem Tajemná maska. 

Venkovní knihovna
Ještě do pátku 10. srpna je v salla tereně zámeckého parku v Klášterci nad Ohří otevřena venkovní knihovna s výběrem knížek a časopisů, posezením, něčím k osvěžení a odpoledne navíc s kulturním programem. Ve čtvrtek je připraven pro děti Pohádkový zámek a v pátek country koncert. Podrobnosti v Magazínu.

Vernisáž v Krytu
V klášterecké galerii Kryt v srpnu zahájí první ze série výstav věnovaných 100. výročí založení samostatné Československé republiky, a to výstavu s názvem Portréty a podpisy československých legionářů. Vernisáž proběhne v pátek 3. srpna v 17,00 hodin. Další výstavy připomenou jednotlivé historické mezníky a prezidenty Masaryka a Havla.

Prohlídky s Casanovou
Zámek v Duchcově si můžete o víkendu 4. a 5. srpna prohlédnout se známým milovníkem a zdejším knihovníkem Giacomo Casanovou. Kostýmované prohlídky začínají v 10,30, 12,30, 14,30 a 16,30 hodin. Vstupné je 90 Kč, děti 60 Kč.

Pocta Haně Hegerové
Šansonový recitál Dany Chytilové se koná v pátek 3. srpna od 18,30 hodin ve Velkém sále zámku Krásný Dvůr. V programu zaznějí šansony a písně nejznámější české šansoniérky Hany Hegerové - Lásko prokletá, Čerešně, Milord, Mapa lásky atd. - doplněné autorskou poezií. Klavírní doprovod Jan Šulista. Vstupné na koncert 110 Kč. 

Novohradské rabování
Děsivé noční prohlídky chystají v sobotu 4. srpna od 20,00 hodin na zámku Nový Hrad v Jimlíně. Kostýmované prohlídky jsou určené pro starší 12 let, doporučena je rezervace. Vstupné 100 Kč, děti 70 Kč.

Vlakem do hor
Zajímavý let do Krušných hor nabízí společnost Loko-Motiv, která pořádá jízdy historickými vlaky pro cyklisty i pěší turisty. Vlak pojede tuto sobotu i neděli z Klášterce nad Ohří (9,10 hodin), Kadaně-Prunéřova (9,19 hodin) a Chomutova (9,40) do Krušných hor. Zastávky má v Křimově, Rusové, na Měděnci, Kovářské a končí ve Vejprtech. Pokud se budete chtít vrátit zpět vlakem, odjezd z Vejprt je ve 13,40 hodin. Jízdné je 50 Kč jedním směrem, děti 30 Kč, za kola se neplatí.

Léto ve Františkánu
Pestrý víkendový program nabízí Františkánský klášter v Kadani. V pátek od 18,00 hodin zahraje český herec a písničkář Jiří Schmitzer, v sobotu od 21,30 hodin se promítá hudební film La la land a v neděli od 16,00 hodin si můžete poslechnout lidové písničky v podání plzeňské kapely MLS.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.

Foto: Festival Povaleč.