e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Do Františkánského kláštera se vrací hudba a pohádky

publikováno: 1.6.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Do zahrad Františkánského kláštera v Kadani se v červnu opět vrátí nedělní hudební produkce a pohádky pro děti. První odpoledne s hudbou a divadlem je připraveno již na 7. června od 14,00 a 16,00 hodin. Kromě toho se chystají na červen i pivní slavnosti a hudební party ve Františkánu.

Každou neděli si můžete do zahrad kláštera Františkánů přijít poslechnout hudbu, a to od 14,00 hodin. V červnu zahraje třeba Švejk Duo nebo Úlet. Od čtyř hodin naváže na hudební vystoupení pohádka pro děti - O Koblížkovi, Čert a Káča a 28. června pak vítání léta s divadlem Hnedle Vedle. Série pohádek a hudby bude pokračovat až do září.

Výjimkou bude neděle 21. června, kdy se v klášteře představí přehlídka studentských dechových, tanečních a jazzových orchestrů. O den dříve, v sobotu 20. června se v prostorách zahrad konají tradiční Pivní slavnosti - festival minipivovarů.

Hudbu si můžete užít také 13. června, kdy bude od rána probíhat festival pARTy ve Františkánu, kde zahrají třeba Blue Effect, N.O.H.A., The Tap Tap, Petr Váša, Midi Lidi a další, chybět nebude slam poetry. Detaily najdete na webu pořadatele: http://partyvefrantiskanu.cz/.