e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Muzeum v Žatci ožije hudbou a hudebními nástroji

publikováno: 1.5.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci otevře v hlavní budově muzea v Husově ulici novou výstavu Hudební nástroje v dějinách, která bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 3. května od 17,00 hodin. Výstava přiblíží historii vzniku hudby a hudebních nástrojů a doplní ji také koncerty. Hudbě bude věnována i letošní muzejní noc.

Muzeum vystaví zajímavou sbírku nástrojů pražského sběratele Jaromíra Růžičky, kterou doplní exponáty ze sbírky muzea, např. piana z továrny Lea Siebera a clavichord Johanna Christopha Georga Schiedmayera ad. Seznámíte se s rozdělením nástrojů, některými výrobci, hudebníky a skladateli působícími v Žatci a blízkém okolí. Výstava začne hudebním vystoupením žáků ZUŠ Žatec ve čtvrtek 3. května a potrvá do 26. srpna 2018. 

Hudebně laděna bude i letošní, již dvanáctá, Muzejní noc v Žatci, která  bude plná hudebních vystoupení a workshopů nejen v prostorách muzea, ale i v budově Základní umělecké školy v Žatci. Koná se v pátek 18. května od 17,00 hodin.

Ve spolupráci se ZUŠ v Žatci chystá muzeum Hudební podvečery (vždy od 17,00 hodin), při kterých v kostce představí jednotlivé skupiny nástrojů a zaposloucháte se do malých koncertů jednotlivých hudebních oddělení ZUŠky. Vstupné dobrovolné.   

24. 5. - podvečer s klávesovými nástroji, které povede Milan Kubík 

31. 5. - dechové žesťové nástroje vedené Liborem Růžičkou  

7. 6. - ukázka strunných nástrojů pod vedením Miroslava Srnky 

14. 6. - dechové dřevěné nástroje pod vedením Aleše Musila 

21. 6. – cyklus zakončí ukázka hry na bicí nástroje, které představí Jan Valenta

Foto: Pixabay.com