e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Turistická sezóna v Žatci začne první dubnový den

publikováno: 1.3.2023, kategorie: Turistika, autor: Tomáš Kassal

Sdílet: facebook twitter google+

Turistická sezóna v Žatci začne tradičně první dubnovou sobotu, ale na rozdíl od předchozích let s upraveným programem. Tvořit ho budou zdejší lákadla a zajímavosti, vstup bude převážně zdarma.

Důvod pro den otevřených turistických cílů v Žatci je jediný: „Program zahájení turistické sezóny je určený hlavně obyvatelům našeho města. A my chceme dokázat, že v Žatci je tolik památek, atraktivit a zajímavostí, že je ani není možné všechny vidět během jediného dne. Rádi bychom, aby některé cíle Žatečané viděli během prvního dne sezóny a na další se přišli podívat v dalších měsících,“ řekl Jaroslav Špička, ředitel Chrámu Chmele a Piva, jenž by měl nabídku pro turisty v Žatci zaštiťovat.

Turistická sezóna 2023 začne v Žatci 1. dubna tradičním slavnostním setkání u Chmelového majáku. Po nástupu Chmelobrany a symbolickém odemknutí Majáku, tedy zahájení sezóny, ale nebude následovat kulturní program na náměstí Prokopa Velkého. Naopak, účastníci zahájení by se odtud měli vydat do města, kde budou otevřena muzea a různé expozice většinou zdarma. „Kvůli lepší orientaci dostanou všichni mapku, na které budou turistické cíle ve městě vyznačeny,“ slíbil Jaroslav Špička.

V rámci dne otevřených dveří budou moci Žatečané, ale i návštěvníci z jiných míst, navštívit zdarma Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum, Muzeum Homolupulů, Muzeum pivovarnictví Žatecka, radniční věž s expozicí Žatec v dějinách času, Přírodovědné centrum, Mederův dům, Trafička na Nádražních schodech a všechny tři budovy Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci. V hlavní budově regionálního muzea bude také jediná placená výjimka celého programu, a to vstup do expozice Žateckého pokladu.