e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Teplárna chystá kulturní zážitek pro seniory aneb Zimní hudební pohlazení

publikováno: 1.3.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Komořanská teplárna se rozhodla udělat opět něco milého pro seniory z mosteckých a litvínovských domovů a penzionů. Ve spolupráci se ZUŠ F. L. Gassmanna a především s mladým, velmi nadaným a nyní již světoznámým houslistou Milanem Al Ashhabem a neméně známým klavíristou Adamem Skoumalem, pro ně chystá hudební recitál s názvem Zimní hudební pohlazení.

„Prvotní nápad zorganizovat akci pro seniory vznikl loni v souvislosti s koronavirem, konkrétně s myšlenkou vytrhnout staroušky z izolace, které v té době čelili. S nápadem jsme nejprve oslovili Domovy sociálních služeb v Litvínově, kde jsme si ověřili, že obyvatelé vítají každou eventualitu sociálního kontaktu a společenského vyžití. Musím říci, že je opravdu skvělý pocit, když vidíte staré lidi se radovat. Proto jsme se rozhodli zorganizovat pro ně koncert, který představuje nejen kulturní zážitek, ale i možnost hezky se obléknout a vyrazit mimo své 'domácí' prostředí,“ řekla k akci Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárny. A dodala: „Ke spolupráci jsme oslovili talentovaného houslistu Milana Al Ashhabu, s nímž jsme již spolupracovali na projektu našeho firemního kalendáře. Ten se pro akci nadchl a spolu se svým kolegou, klavíristou Adamem Skoumalem připravil program ušitý seniorům na míru. Oba umělci ve světě již něco znamenají a jejich koncerty jsou obvykle brzy vyprodané. Myslím, že nejen pro seniory janovského domova, ale i pro klienty mosteckých domovů a penzionů, které jsme na akci také pozvali, to bude skvělý hudební zážitek“.

Koncert se uskuteční v sobotu 5.března od 17,00 hodin v sále ZUŠ F. L. Gassmanna a pro seniory seniorů bude zcela zdarma. Případná volní místa budeme anoncovat v příštím týdnu. Od úterý 1. 3. si budou moci zájemci rezervovat vstupenky na tel. č. +420 734 854 349, u Ing. Miroslavy Machačové (ZUŠ). Vstupné pro ostatní hosty bude dobrovolné. Výnos ze vstupného připadne škole na koupi učebních pomůcek.