e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Teplicích startuje Maraton s roztroušenou sklerózou

publikováno: 1.3.2018, kategorie: Sport, autor: Veronika Ostrá

Sdílet: facebook twitter google+

Desítky lidí z Teplic a okolí v sobotu 3. března nazují tenisky, oblečou sportovní oděv a vyrazí do tělocvičny ZŠ Buzulucká. Startuje tady totiž Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS). K dalším stovkám lidí po celé republice, kteří se rozhodli podpořit nemocné a účastní se 24hodinového cvičebního programu, se může připojit každý.

Akci už posedmé pořádá Nadační fond IMPULS společně s teplickým MS centrem a organizací Roska Teplice. Sportovně dobročinný maraton MaRS začne v pátek odpoledne na základně v Praze, kde se tradičně cvičí nepřetržitě celých 24 hodin. V průběhu se postupně přidávají další města a pomocí telemostu se s Prahou propojují.

MaRS má za úkol upozornit nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům prospívá. „Společně se zdravým životním stylem a včasnou biologickou léčbou zásadně oddaluje vzplanutí nemoci a mírní její příznaky,“ říká primářka MS Centra při Neurologickém oddělení Nemocnice Teplice MUDr. Marta Vachová a dodává: „Akce jako MaRS jsou velmi záslužné, protože podporují aktivní pohyb a všeobecnou osvětu o nemoci.“ V celostátním Registru pacientů s roztroušenou sklerózou – ReMuS, který Nadační fond IMPULS spravuje, je v Ústeckém kraji aktuálně evidováno přes 1000 lidí s roztroušenou sklerózou.

Cvičebního maratonu se kromě nemocných účastní jejich rodiny, přátelé, kolegové, terapeuti, lékaři. „Zapojit se ale může každý, kdo chce podpořit dobrou věc,“ říká za pořadatele předseda organizace Roska Teplice Vladimír Frühauf, který s RS žije už 32 let.

Do maratonu se letos zapojí 33 měst z celé republiky i zahraničí. V Teplicích budou lidé cvičit v sobotu 3. března od 9,00 do 13,00 hodin v tělocvičně Základní školy Buzulucká. Více informací o maratonu MaRS je k dispozici na: www.maratonmars.cz.