e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zítra končí Barevný Benedikt, přijďte si vybrat obraz

publikováno: 9.8.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Slavnostní vernisáž vzniklých děl zakončí ve středu 10. srpna další ročník malířského sympozia Barevný Benedikt. Mostecký sportovně-rekreační areál opět patřil týden výtvarníkům, letos jich dorazilo třináct.

TIPTipy na víkend 12. až 14. srpna

publikováno: 10.8.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

V polovině srpna vás opět pozveme na řadu hudebních festivalů a poutí. Řada památek navíc nabídne zajímavé prohlídky - noční zámek Nový Hrad, hrané kadaňský klášter, slavnostní zámek Stekník nebo večerní park v Krásném Dvoře.

Kulturní centrum Klášterec ve finále soutěže inspirativních projektů

publikováno: 8.8.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: Lenka Fricová

Soutěž Adapterra Awards, kterou organizuje Nadace Partnerství, hledá již čtvrtým rokem inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně. Odborná porota navštívila Kulturní centrum Klášterec nad Ohří postavené v pasivním standardu, ocenila přínos této moderní stavby pro životní prostředí a poslala ji do finále.

Jak vypadala zámecká slavnost, se dozvíte na Stekníku

publikováno: 8.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Slavnosti Jana Františka hraběte Kulhánka z Klaudensteina se budou v sobotu 13. srpna odehrávat na zámku Stekník na Žatecku a vy jste zváni jako hosté zámeckého pána. Během hraných kostýmovaných prohlídek si můžete přijít prohlédnout, co vše taková slavnost obnášela, nejen z pohledu panstva, ale také služebnictva.

Přečtete si v následujících dnech
  • Klášterec sbírá kabelky, pořádá charitativní veletrh

Lenka Dusilová zahájí program chomutovského festivalu Obnaženi

publikováno: 4.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Multižánrové setkání současného umění nabídne od středy 10. do 13. srpna celou řadu zajímavých programů po celém Chomutově. Kromě hudby návštěvníky čekají výstavy, taneční představení, instalace ve veřejném prostoru i filmy. Po devatenácté festival Obnaženi pořádá stejnojmenný chomutovský spolek.

Tipy na víkend 5. až 7. srpna

publikováno: 3.8.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První srpnový víkend nabídneme k ochutnání víno a med, nabídneme spoustu muziky v Boleboři, Mikulově, Bezděkově, Kryrech, Lounech nebo na festivalu Povaleč ve Valči. Můžete vystoupat na večerní věž nebo se projít zámeckým parkem.

Prohlídka kláštera za zvuku varhan

publikováno: 2.8.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Ještě po dva srpnové dny zpestří prohlídky nově restaurovaného kostela při Františkánském klášteře v Kadani hudba varhan. Varhaník Radek Rejšek zahraje na obnovený nástroj ve čtvrtek 4. srpna a 25. srpna. Slyšet ho můžete i na slavnostní bohuslužbě k prvnímu výročí posvěcení kostela.

Lounské vábení letos nabídne hudbu i zábavu pro děti

publikováno: 1.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Jeden den věnovaný koncertům, druhý programu pro děti - takové bude letošní Letní lounské vábení. Konat se bude o víkendu 6. a 7. srpna. V sobotním programu nebudou chybět ani tradiční závody dračích lodí.

Zámeckým parkem v Klášterci provede sám hrabě Thun

publikováno: 29.7.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Michael Oswald Thun v podání Davida Kodytka zve na nedělní komentovanou prohlídku výklenkových kaplí v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří. Unikátní barokní prohlídku představení na dvou vycházkách.

V lesích platí zákaz táboráků, v Sasku se nesmí do lesa vůbec

publikováno: 28.7.2022, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krajský úřad Ústeckého kraje se nakonec rozhodl nezakazovat vstup do všech lesů, ačkoliv se o tom po rozsáhlém požáru v Českém Švýcarsku začalo diskutovat. Od středečního poledne ale platí doba zvýšeného nebezpečení vzniku požárů, která přináší řadu omezení. Vstupovat do lesů zakázal německý okres Saské Švýcarsko - Východní Krušnohoří.

Tipy na víkend 29. až 31. července

publikováno: 27.7.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Kde zakončíte první prázdninový měsíc? V Pohádkovém lese v Bílině nebo na muzikálu v Teplicích? S vínem v Pátku nebo s čajem v Kadani? Půjdete na historické slavnosti do Poláků nebo historickým vlakem do hor?

Třináct malířů přijede tvořit na Benedikt

publikováno: 26.7.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sedm dní s malíři můžete strávit v areálu Benedikt v Mostě. Třináct umělců dorazí na týdenní sympozium Barevný Benedikt. Pod ruce jim můžete nahlédnout každý den od 3. do 10. srpna, kdy Barevný Benedikt vyvrcholí vernisáží.