reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Ježíškova pošta už úřadu na Božím Daru

publikováno: 5.12.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: Alena Formáčková

Po devětadvacáté razítkuje od prvního prosincového dne Ježíškova pošta na Boží Daru příležitostným vánočním razítkem. První speciální vánoční edice se datuje do roku 1994 a celou její historii si můžete prohlédnout v městském muzeu v Božím Daru. Letošním motivem je dětský palčák, symbol zimních radovánek.

Teplárníci pomáhají Ukrajině

publikováno: 5.12.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

S počátkem zimy se komořanská teplárna rozhodla vyhlásit mezi svými zaměstnanci materiální sbírku na pomoc Ukrajině v rámci spolupráce s organizací KORIDOR UA. Ta vybudovala logistickou sít/humanitární koridor přímo na Ukrajinu a dováží pomoc nepřetržitě tam, kam se jinak velmi těžko dostane  - vnitřně vysídleným obyvatelům, na frontu i do okupovaných oblastí. Tedy lidem, kteří ji skutečně potřebují.

SPECIÁLZa Mikulášem do vlaku, do sklepení nebo věže?

publikováno: 1.12.2022, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Mikulášské oslavy určené dětem mohou mít i velmi zajímavou podobu, jak se přesvědčíte v tomto článku. Svým dětem můžete nabídnout prohlídku sklepení, věže, zámku, vyrazit s nimi vlakem, trolejbusem nebo na koních.

Přečtete si v následujících dnech
  • Společně pro Klášterec - hlasovat můžete do půlky prosince

SPECIÁLMikulášská nadílka v Centralu potěší nejen hodné děti

publikováno: 1.12.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

S adventním časem přichází také oblíbené i obávané trio Mikuláše s andělem a čertem. Přijďte tedy pondělí 5. prosince od 16,00 hodin strávit do mosteckého Centralu. V teple, klidu a vánoční atmosféře můžete nakoupit ještě chybějící dárky, dát si něco dobrého k jídlu a hlavně – potkat Mikuláše.

SPECIÁLTipy na druhý adventní víkend 2. až 4. prosince

publikováno: 30.11.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První prosincový víkend můžete vyrazit na trhy a jarmarky, na vánočně nazdobený zámek nebo do zimního kina. Pokud si chcete před svátky zasportovat, nabídneme dva adventní běhy.

SPECIÁLV Křížově vile se otevře Andělská poštovna

publikováno: 30.11.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravilo se skupinou Merlet adventní akci s názvem Andělská poštovna. V zahradě Křížovy vily se otevře v sobotu 3. prosince speciální pobočka pošty s anděly a čerty.

SPECIÁL - Vánoce v lounském muzeu letos voní po medu a perníku

publikováno: 29.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Vánoční výstava v Oblastním muzeu v Lounech je letos provoněná medem a perníkovým kořením. Otevřela se minulý týden a potrvá až do 8. ledna příštího roku. Vánoce v muzeu s trhem, řemesly a zábavou pak vypuknou v sobotu 17. prosince.

SPECIÁL - Boží Dar chce zachránit historický betlém, pomůže koncert a sbírka

publikováno: 28.11.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Boží Dar, městečko v Krušných horách, kde bydlí Ježíšek a vyřizuje tam vánoční poštu, pořádá v sobotu 3. prosince Krušnohorský vánoční trh. Jeho součástí bude koncert na podporu obnovy božídarského betlému. První prosincový den také začne úřadovat Ježíškova pošta s příležitostným razítkem.

Výstava o pokladech ze smetišť nabízí jiný pohled na archeologii

publikováno: 25.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

„Tak už jste našli poklad?“ dotazují se náhodní návštěvníci archeologických výzkumů. O tom, že pokladem mohou být i pozůstatky ze smetiště, vypráví výstava Archeologie nejsou jen poklady v teplickém muzeu. O práci archeologů se můžete dozvědět více na komentované prohlídce výstavy ve středu 30. listopadu. Samotnou výstavu si můžete prohlédnout až do února příštího roku.

SPECIÁL - Tipy na saské adventní trhy

publikováno: 25.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Saský Advent spojený s hornickými tradicemi přitahuje řadu českých návštěvníků. Většina vánočních trhů se otevírá v Německu již tento týden. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější tipy včetně slavných hornických průvodů.

SPECIÁL - Chomutovské Vánoce budou i letos v Městském parku

publikováno: 24.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Chomutovské Vánoce budou od první adventní neděle až po Tři krále návštěvníky lákat na bohatý vánoční program, stylové vánoční stánky, ledovou arénu a mnoho dalšího. Hlavní program se bude odehrávat opět v Městském parku, kde loni slavily Chomuutovské Vánoce veliký úspěch.