e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Klášterci nad Ohří se rozjedou sdílená kola

publikováno: 31.3.2023, kategorie: Turistika, autor: Adéla Václavíková

Klášterec nad Ohří spouští pilotní projekt sdílených kol. Ta budou k dispozici na 15 stanovištích ve městě a bude možné si je vypůjčit i vrátit na stanovené místo pomocí aplikace či zavoláním. Zahájení projektu proběhne v pondělí 3. dubna ve 13,00 hodin na cyklostezce u hřiště v Dlouhé ulici.

TIPTipy na víkend 31. března až 2. dubna

publikováno: 31.3.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Po zimní pauze se na stránky www.e-region.cz vracejí Tipy na víkend. Každou středu opět najdete přehled zajímavého víkendového dění na Mostecku, Teplicku, Chomutovsku, Lounsku a v okolí. Tentokrát jsou tipy ve znamení zahájení turistické sezóny a Velikonoc.

Letošní Velikonoce v Centralu Most budou opravdu ušaté

publikováno: 30.3.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Klára Čechová

Je tu jaro a blíží se nejoblíbenější jarní svátek – Velikonoce! Central Most má pro návštěvníky připravený skvělý program, který zahrnuje bohatý výběr workshopů pro děti, včetně pletení pomlázky a zdobení vajíček. Kromě toho se mohou těšit na setkání se zajíčky Sylvanian Families a na jejich program pro děti. Ve středu 5. dubna od 16,00 hodin bude návštěvníkům nabídnuta i možnost zajezdit si na koni.

Litvínovské Velikonoce doplní festival jídla

publikováno: 29.3.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Hlavní program velikonočních oslav v Litvínově se bude konat v neděli 2. dubna. V prostoru zámku můžete navštívit velikonoční fler jarmark a dílny, v zámeckém parku pak jarmark a na náměstí Míru Food festival. Další velikonoční program se bude konat i následující týden.

Přečtete si v následujících dnech
  • V Ústeckém kraji vzniká film Deník alkoholičky
  • Chrám Chmele a Piva v Žatci představil novinky letošní sezóny

V pátek začne v Mostě velikonoční jarmark

publikováno: 29.3.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek 31. března se na Prvním náměstí v Mostě otevře velikonoční jarmark. Stánky budou otevřené až do Bílé soboty 8. dubna a na každé odpoledne je připraven program.

Teplárna přivítala první studenty v rámci programu Teplo 2050

publikováno: 28.3.2023, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

V polovině března spustila společnost United Energy nový vzdělávací program pro studenty středních technických škol s názvem Teplo 2050, jehož součástí je i prohlídka provozu teplárny. 

PokéTOUR dorazí do mosteckého Centralu

publikováno: 28.3.2023, kategorie: Pro děti, autor: Klára Čechová

Zpozornět by měl každý, kdo má rád pokémony. Pro své zákazníky mostecký Central ve spolupráci s pokemaster.cz připravil něco, co tu ještě nebylo - PokéTOUR, která bude v nákupním centru v neděli 2. dubna od 10,00 do 18,00 hodin.

Velikonoce ve Staré papírně

publikováno: 27.3.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci pořádá dvě velikonoční akce ve své pobočce Stará papírna v ulici Volyňských Čechů 733. Jarmark i tvoření budou probíhat souběžně od středy 29. března do soboty 1. dubna.

Brány památek se otevřou v sobotu 1. dubna

publikováno: 27.3.2023, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Tento víkend začíná hlavní návštěvnická sezóna památkových objektů Národního památkového ústavu, otevírají se však i další hrady a zámky. Co vás v letošní sezóně čeká?

Druhý ročník sportovních dnů v Centralu začíná už v pondělí

publikováno: 24.3.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Po loňském úspěchu opět Magistrát města Most ve spolupráci s nákupním centrem Central Most pořádají druhý ročník Sportovních dnů. Rodičům s dětmi se ve dnech 27. – 29. března opět představí více než 15 sportovních klubů v mosteckém regionu. 

Klášterec nad Ohří převzal ocenění za opravu zámku

publikováno: 24.3.2023, kategorie: Památky, autor: Lenka Fricová

V Praze na Žofíně se tento týden konal sněm Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, na kterém byli vyhlášeni krajští vítězové v soutěži Památka roku. V Ústeckém kraji zvítězilo město Klášterec nad Ohří s obnovou jižní fasády thunského zámku.

Vodní elektrárna Střekov se v sobotu otevře veřejnosti

publikováno: 23.3.2023, kategorie: Turistika, autor: Otta Schnep

Největší vodní elektrárna na Labi otevře své brány zájemcům o exkurzi u příležitosti Světového dne vody. Stane se tak v sobotu 25. března od 10,00 do 16,00 hodin. Návštěvníci se budou moci podívat do všech důležitých vnitřních i venkovních částí elektrány Střekov v Ústí nad Labem.