e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Plastikoví modeláři se vrací mosteckého muzea

publikováno: 5.6.2023, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Klímová

Druhá modelářská výstava Severočeského leteckého archivu se v Oblastním muzeu a galerii v Mostě uskuteční po třech letech, v termínu od 10. do 24. června. V sobotu 10. června budou po celý den probíhat ukázky tvorby modelů.

TIPZoopark zpřístupnil přestavěná venkovní terária

publikováno: 5.6.2023, kategorie: Turistika, autor: Pavlína Skopová

Po lednovém otevření medúzária představil chomutovský zoopark veřejnosti další nově přebudovanou expozici. Ve čtvrtek 1. června mohli návštěvníci poprvé projít tunelem, který zastřešil zmodernizovaná venkovní terária u pavilonu plazů, a zastavit se u nového jezírka pro želvy.

Teplické muzeum zve na výlet do světa hmyzu

publikováno: 2.6.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nová výstava v teplickém zámku poodhaluje půvab, různorodost a pestrost hmyzu Ústeckého regionu. Soustředí se hlavně na oblast Českého středohoří. Čekají vás stovky hmyzích exponátů. Výstavu doplňují i programy pro děti, přednášky, pozorování a komentované prohlídky a inspiraci tam získají amatérští entomologové. 

V Chomutově začíná v pátek festival Otevřeno

publikováno: 1.6.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Festival Otevřeno nabídne stejně jako každý rok pestrou směs divadla, hudby, literatury a výtvarného umění na řadě míst Chomutova. V pátek 2. června ho odstartuje divadelní představení žáků zdejší ZUŠky. Hlavní program se pak odehrává od 13. června a vyvrcholí hudebním festivalem v atriu knihovny v sobotu 16. června.

Přečtete si v následujících dnech
  • Na magistrátu se otevře Gulliverovo podivuhodné muzeum
  • Žatecké koupaliště se otevře 16. června. Za tobogán už se nebude platit
  • Radovesická výsypka otevřela cyklistům nové možnosti, uspořádají závod

Tipy na víkend 2. až 4. června

publikováno: 31.5.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První červnový víkend bude patřit dětským oslavám. Kromě toho přidáme den v pravěku, festivaly humoru a vína, módní přehlídku a také páteční noc kostelů, koncerty a festivaly.

Prožijte den s Germány a římskými kupci

publikováno: 31.5.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V chomutovském muzeu se otevírá nová expozice archeologie a při té příležitost jste zváni do života našich předků před více než 2000 lety. V sobotu 3. června rozloží před muzeem svůj tábor Germáni.

Noc kostelů otevře v pátek chrámy i kapličky

publikováno: 30.5.2023, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Téměř 1800 kostelů, chrámů a kaplí je přihlášeno k letošnímu programu Noci kostelů, který se koná v pátek 2. června. Připravili jsme pro vás přehled dvacítky měst a obcí, kam můžete vyrazit prožít páteční noc.

Klášterecký zámecký park se propojí s letním kinem

publikováno: 25.5.2023, kategorie: Turistika, autor: Lenka Fricová

Právě v těchto dnech odstartovaly práce na novém vstupu do zámeckého parku v Klášterci nad Ohří, a to od letního kina. Vstup do zámeckého parku, který ušetří mnoho kroků v obou směrech a odvede návštěvníky od cesty podél hlavní silnice, by měl být hotový v první půlce srpna.

V Litvínově čeká děti zábava s cirkusem

publikováno: 25.5.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Dětský den s cirkusem je připraven pro děti v neděli 28. května v areálu zámku Valdštejnů a zámeckém parku v Litvínově. Děti čekají zábavná soutěžní stanoviště, dílny a mohou se naučit třeba žonglovat.

Tipy na víkend 26. až 28. května

publikováno: 24.5.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Slavnosti Edwarda Kellyeyho v Mostě, návrat do doby kamenné v Březně, muzejní noc v Lounech, Fíkovy narozeniny v Kadani, zahájení lázeňské sezóny v Teplicích a Jáchymově... poslední květnový víkend je plný velkých slavností.

 

Teplice zahájí o víkendu lázeňskou sezónu s pořadovým číslem 869

publikováno: 24.5.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Poslední květnový víkend bude v Teplicích patřit tradičnímu zahájení lázeňské sezóny. Nabídne bohatý kulturní program po tři dny. Jeho hlavními hvězdami bude Lucie Bílá s Arakainem, Kamil Střihavka a Leaders či Pavel Šporcl.

Ve čtvrtek začíná v Teplicích velký svátek hudby

publikováno: 23.5.2023, kategorie: Hudba, autor: redakce

58. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, pořádaný tradičně Severočeskou filharmonií Teplice, odstartuje tento čtvrtek 25. května v Teplicích. V následujících týdnech pak festival přiveze hudbu do dalších devíti měst Ústeckého kraje. Letošní ročník festivalu zahrnuje celkem 21 koncertů a potrvá téměř měsíc.