e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Severočeská filharmonie zahrála ve Vatikánu a ve čtvrtek už startuje novou koncertní sezónu

publikováno: 3.10.2022, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Po koncertech ve Vatikánu a v Římě zahájí Severočeská filharmonie Teplice koncerty pro teplické publikum. První koncertní cyklus odstartuje koncertem v teplickém Domě kultury tento čtvrtek 6. října a jeho hostem bude vynikající violoncellistka Michaela Fukačová.

TIPV Braňanech naporcují husu a oslaví posvícení

publikováno: 3.10.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tradiční podzimní akcí v Braňanech na Mostecku je říjnové posvícení. Letos se bude konat v sobotu 8. října. Opět nebude chybět společné porcování posvícenské husy starostou a generálním ředitelem partnerských Severočeských dolů a.s.

Sezónu na mosteckém autodromu zakončí setkání klasických vozů

publikováno: 30.9.2022, kategorie: Sport, autor: redakce

Rušná závodní sezóna se na autodromu v Mostě pomalu chýlí ke konci a pořadatelé si na závěr pro fanoušky přichystali překvapení v podobě závodů a setkání klasických automobilů Histo Cup a The Most Classic, které se budou konat v sobotu 8. října. Jako poděkování za přízeň v uplynulé sezóně je pro diváky vstup zdarma.

Jablečný den na Krásném Dvoře

publikováno: 29.9.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Šárka Kovaříková

První říjnovou sobotu se na Krásném Dvoře na Podbořansku koná Jablečný den. XI. ročník Podzimní slavnosti úrody přinese hudební a divadelní vystoupení, prohlídky zámku, projížďky bryčkou, cirkusové workshopy, jarmark či soutěž o nejlepší jablečný stánek. 

Přečtete si v následujících dnech
  • Krušné hory mají čtyři nové přírodní památky
  • Podzimní výstavy v lounské galerii: Sochy a fotografie
  • Na jaře 2023 se začne budovat v Žatci procházková trasa kolem hradeb

V Siřemi v sobotu připomenou pobyt Franze Kafky

publikováno: 28.9.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V Siřemi na Pobořansku ožije v sobotu 1. října zdejší Galerie Kafka. Připomíná pobyt slavného spisovatele, který tu pobyl několik měsíců. Čeká vás vernisáž, čtení z Kafkových knih a světelná instalace.

Tipy na víkend 30. září až 2. října

publikováno: 28.9.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Je-li libo houby, jablka, víno, medovinu nebo česnek? Všechny tyto podzimní plody a pochutiny a jejich slavnosti vás čekají první říjnový víkend. K tomu přidáme dny architektury, den zvířat v Chomutově, podzimní slavnost v Polákách a historické slavnosti v Terezíně.

Dny architektury nabízí procházky minulostí i diskuse o budoucnosti

publikováno: 27.9.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Zajímáte se o architekturu a veřejný prostor? Vyjděte si na zajímavou procházku, seznamte se s historií a diskutujte o budoucnosti. To vše nabízí říjnové Dny architektury. Aktuální problémy se budou řešit v Mostě, historická procházka je připravena v Žatci či Litoměřicích, tématu zaniklého potoka se věnuje procházka v Teplicích a pestrý program vás čeká v Ústí nad Labem.

Zoopark oslaví Den zvířat hravým odpolednem

publikováno: 26.9.2022, kategorie: Pro děti, autor: Pavlína Skopová

První říjnovou sobotu bude v chomutovském zooparku veselo. Jízda na ponících, ukázka sokolnictví, zábavné hry, divadelní představení a samozřejmě maskot Maio! Takový je program tradičního Dne zvířat, který bude zároveň zakončením hlavní části návštěvnické sezony.

Den architektury v Žatci přiblíží stavby českých Němců

publikováno: 26.9.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Komentovanou procházku po zajímavých stavbách pořádá už po páté žatecký spolek A dál?. Procházka první říjnovou sobotu představí desítku staveb z přelomu 19. a 20. století budovaných v Žatci duchu místní tradice a tzv. Heimatstilu.

Tipy na sváteční středu 28. září

publikováno: 23.9.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Ve středu 28. září si připomínáme Den české státnosti a vy můžete volný den využít k výletům. Nabídneme vám pouť v Krušných horách a Lovosicích, povídání na zámku Stekník, slavnosti v Litvínově nebo výšlap na kadaňské věže.

Svatomichaelská slavnost v Litvínově zpestří sváteční středu

publikováno: 22.9.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Volnou středu 28. září můžete strávit v Litvínově, kde se koná tradiční městská slavnost, která připomíná patrona kostela a města svatého Michaela archanděla. Na náměstí bude jarmark s programem, v zámeckém parku sportovní den a v zámku se budou dražit polštářky. Otevře se také areál dopravního podniku.

Tipy na víkend 23. až 25. září

publikováno: 21.9.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední zářijový víkend nabídne pestrou směs akcí, plnou dobrého jídla a pití. V Mostě se koná sladký festival a francouzský trh, v Teplicích jarmark chutí, v Oseku pivní slavnost a v Kadani vinobraní. Do přírody můžete vyrazit s vojáky na Kočičáku, s turisty do Valče nebo s lesníky do Litvínova.