e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Fotosoutěž Alej roku 2022 vyhrála Nádražní alej u Hory svatého Šebestiána

publikováno: 30.1.2023, kategorie: Turistika, autor: Luboš Pavlovič

Vítězná fotografie Aleje roku 2022 pochází z Krušných hor. Její autorka Petra Štelcichová do soutěže poslala tři snímky Nádražní aleje u Hory svatého Šebestiána, aby ukázala, že její kouzlo nezmizí v žádném ročním období. Na druhém místě skončila fotografie aleje Lipky v Telči na Vysočině a jako třetí snímek Dubové aleje v krajinářském parku Mošnice v Pardubickém kraji.

Akvárium jako relax

publikováno: 30.1.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V dnešní uspěchané době lidé čím dál častěji hledají místo pro relax a vypnutí toku myšlenek. A proč si takové místo nezařídit přímo doma – v pohodlí domova? Jedním z takových relaxačních prostředků může být i akvárium s rybkami. Pryč je doba, kdy bylo v rohu místnosti umístěno nevzhledné akvárium na kovovém stojanu. Dnes už může být akvárium plnohodnotným doplňkem interiéru.

Chomutovská knihovna: čtyři výstavy

publikováno: 27.1.2023, kategorie: Výstavy, autor:  Ludmila Kameníková/redakce

Místo dvou původně avizovaných výstav nabídne Chomutovská knihovna v lednu a únoru výstavy čtyři. V galeriích Špejchar a Lurago představí svá díla několik umělkyň, s osudy zvířat na okupované Ukrajině seznamuje výstava Why? a děti mohou vyrazit na expozici z lega.

Přečtete si v následujících dnech
  • Přijďte se do mosteckého muzea usmát
  • Lounská galerie představuje vrcholná díla konstruktivní tendence

Nastal čas zabijaček a masopustů. Kam tento víkend?

publikováno: 26.1.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

O posledním lednovém víkendu se můžete těšit na první masopustní oslavy. V neděli 29. ledna se můžete zapojit do masopustního veselí v Dubí, Krupce nebo Podbořanech.

Chomutovské medúzárium je otevřené, chová 160 tvorů

publikováno: 25.1.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Osm akvárií, barevné podsvícení, atmosférická hudba, a především na sto šedesát medúz osmi různých druhů - to nabízí nově otevřená expozice mořských medúz. Otevřela se v závěru minulého týdne v Chomutově v zooparku. Nabízí i komentované prohlídky.

Lounské výlety za ptactvem

publikováno: 24.1.2023, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Lounské Oblastní muzeum připravilo na tento týden dvě příležitosti setkat se s místním ptactvem. Dnes, v úterý 24. ledna, si můžete poslechnout přednášku o sovách na Lounsku a v sobotu vyrazit na muzejní exkurzi za ptactvem na zimní Ohři. Obě akce připravil zoolog muzea Miroslav Bažant.

Na bitevním poli u Podbořan vypukne v sobotu zimní bitva

publikováno: 23.1.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

V Podbořanech můžete o víkendu zažít 25. ročník tradiční Zimní bitvy. Konat se bude v sobotu 28. ledna od 15,00 hodin za Městským koupalištěm. Po dlouhé odmlce uvidíte velkolepou bitvu skupin historického šermu z dob středověku i dobové trhy.

Nominujte Nej novinku cestovního ruchu v Krušných horách

publikováno: 20.1.2023, kategorie: Turistika, autor: redakce

Veřejnost může opět ocenit nejvydařenější novinku v oblasti cestovního ruchu v Krušnohoří. SPO-NA, sdružující Destinační agenturu Krušné hory, Okresní hospodářskou komoru Most, Hospodářskou a sociální rady Mostecka a Euroregion Krušnohoří, vyhlásila soutěž Krušnohorská NEJ za rok 2022. 

V Klášterci nad Ohří hledají, kdo povede základní školu

publikováno: 19.1.2023, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Město Klášterec nad Ohří vyhlásilo konkurzní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky ZŠ Krátká. Přihlášku je možné odevzdat do 10. února 2023, předpokládaný nástup je 1. července letošního roku.

Areál krupského hradu je opět přístupný veřejnosti

publikováno: 17.1.2023, kategorie: Turistika, autor: redakce

V závěru loňského roku skončila v Krupce oprava opěrných zdí a příjezdové cesty na hrad Krupka.  Hradní areál je tak opět přístupný návštěvníkům. Problémy se sesuvem opěrných zdí, které ohrožovaly návštěvníky i okolní domy, trvaly deset let.

Jirkov má nové muzeum nazvané Školákova pouť

publikováno: 16.1.2023, kategorie: Pro děti, autor: Vladimír Vacula

V Jirkově se otevřelo zcela nové muzeum, v němž mohou návštěvníci nahlédnout do historie školství. Školákova pouť vznikla v Základní škole Krušnohorská. Vystavuje předměty z období konce 19. století až po rok 1989. Přístupné je nejen školákům, ale i široké veřejnosti.