e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Most už chystá svůj modrobílý průvod

publikováno: 12.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Po vynucené covidové pauze se v září vrací tradiční zářijová Mostecká slavnost. Letos budou dvoudenní. První den pátek 9. září bude koncertní a sobotní program odstartuje průvod v modrobílém, který vyjde z centra k přesunutému kostelu. Právě tam se bude odehrávat celý program.

TIPTipy na víkend 12. až 14. srpna

publikováno: 12.8.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

V polovině srpna vás opět pozveme na řadu hudebních festivalů a poutí. Řada památek navíc nabídne zajímavé prohlídky - noční zámek Nový Hrad, hrané kadaňský klášter, slavnostní zámek Stekník nebo večerní park v Krásném Dvoře.

Klášterec sbírá kabelky, pořádá charitativní veletrh

publikováno: 11.8.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Tradiční charitativní Kabelkový veletrh se uskuteční v úterý 4. října v kulturním centru v Klášterci nad Ohří. Pokud už vás vaše kabelka omrzela nebo si nutně potřebujete koupit novou, můžete ji věnovat do sbírky. Čas je až do 23. září.

Zítra končí Barevný Benedikt, přijďte si vybrat obraz

publikováno: 9.8.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Slavnostní vernisáž vzniklých děl zakončí ve středu 10. srpna další ročník malířského sympozia Barevný Benedikt. Mostecký sportovně-rekreační areál opět patřil týden výtvarníkům, letos jich dorazilo třináct.

Přečtete si v následujících dnech
  • V Březně na Chomutovsku se chystá o víkendu velká pouť
  • Na pouť do Oseka můžete vyrazit historickým vlakem
  • Tipy na víkend 19. až 21. srpna
  • Trumpetista malířem: V galerii Kryt vystavuje Laco Deczi
  • Archeologové skládají mozaiku života středověkých Nesvětic

Kulturní centrum Klášterec ve finále soutěže inspirativních projektů

publikováno: 8.8.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: Lenka Fricová

Soutěž Adapterra Awards, kterou organizuje Nadace Partnerství, hledá již čtvrtým rokem inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně. Odborná porota navštívila Kulturní centrum Klášterec nad Ohří postavené v pasivním standardu, ocenila přínos této moderní stavby pro životní prostředí a poslala ji do finále.

Jak vypadala zámecká slavnost, se dozvíte na Stekníku

publikováno: 8.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Slavnosti Jana Františka hraběte Kulhánka z Klaudensteina se budou v sobotu 13. srpna odehrávat na zámku Stekník na Žatecku a vy jste zváni jako hosté zámeckého pána. Během hraných kostýmovaných prohlídek si můžete přijít prohlédnout, co vše taková slavnost obnášela, nejen z pohledu panstva, ale také služebnictva.

Lenka Dusilová zahájí program chomutovského festivalu Obnaženi

publikováno: 4.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Multižánrové setkání současného umění nabídne od středy 10. do 13. srpna celou řadu zajímavých programů po celém Chomutově. Kromě hudby návštěvníky čekají výstavy, taneční představení, instalace ve veřejném prostoru i filmy. Po devatenácté festival Obnaženi pořádá stejnojmenný chomutovský spolek.

Tipy na víkend 5. až 7. srpna

publikováno: 3.8.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První srpnový víkend nabídneme k ochutnání víno a med, nabídneme spoustu muziky v Boleboři, Mikulově, Bezděkově, Kryrech, Lounech nebo na festivalu Povaleč ve Valči. Můžete vystoupat na večerní věž nebo se projít zámeckým parkem.

Prohlídka kláštera za zvuku varhan

publikováno: 2.8.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Ještě po dva srpnové dny zpestří prohlídky nově restaurovaného kostela při Františkánském klášteře v Kadani hudba varhan. Varhaník Radek Rejšek zahraje na obnovený nástroj ve čtvrtek 4. srpna a 25. srpna. Slyšet ho můžete i na slavnostní bohuslužbě k prvnímu výročí posvěcení kostela.

Lounské vábení letos nabídne hudbu i zábavu pro děti

publikováno: 1.8.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Jeden den věnovaný koncertům, druhý programu pro děti - takové bude letošní Letní lounské vábení. Konat se bude o víkendu 6. a 7. srpna. V sobotním programu nebudou chybět ani tradiční závody dračích lodí.

Zámeckým parkem v Klášterci provede sám hrabě Thun

publikováno: 29.7.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Michael Oswald Thun v podání Davida Kodytka zve na nedělní komentovanou prohlídku výklenkových kaplí v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří. Unikátní barokní prohlídku představení na dvou vycházkách.

V lesích platí zákaz táboráků, v Sasku se nesmí do lesa vůbec

publikováno: 28.7.2022, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krajský úřad Ústeckého kraje se nakonec rozhodl nezakazovat vstup do všech lesů, ačkoliv se o tom po rozsáhlém požáru v Českém Švýcarsku začalo diskutovat. Od středečního poledne ale platí doba zvýšeného nebezpečení vzniku požárů, která přináší řadu omezení. Vstupovat do lesů zakázal německý okres Saské Švýcarsko - Východní Krušnohoří.