reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Vánoce v lounském muzeu letos voní po medu a perníku

publikováno: 29.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Vánoční výstava v Oblastním muzeu v Lounech je letos provoněná medem a perníkovým kořením. Otevřela se minulý týden a potrvá až do 8. ledna příštího roku. Vánoce v muzeu s trhem, řemesly a zábavou pak vypuknou v sobotu 17. prosince.

TIPTipy na první adventní víkend 25. až 27. listopadu

publikováno: 29.11.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První adventní víkend se rozsvítí vánoční výzdoby, začínají předvánoční trhy a první adventní koncerty. To vše, a k tomu i pár nevánočních akcí jako archeologickou dokopnou, kateřinské prohlídky na zámku nebo běh na Milešovku, najdete v Tipech na tento víkend.

SPECIÁLBoží Dar chce zachránit historický betlém, pomůže koncert a sbírka

publikováno: 28.11.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Boží Dar, městečko v Krušných horách, kde bydlí Ježíšek a vyřizuje tam vánoční poštu, pořádá v sobotu 3. prosince Krušnohorský vánoční trh. Jeho součástí bude koncert na podporu obnovy božídarského betlému. První prosincový den také začne úřadovat Ježíškova pošta s příležitostným razítkem.

Výstava o pokladech ze smetišť nabízí jiný pohled na archeologii

publikováno: 25.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

„Tak už jste našli poklad?“ dotazují se náhodní návštěvníci archeologických výzkumů. O tom, že pokladem mohou být i pozůstatky ze smetiště, vypráví výstava Archeologie nejsou jen poklady v teplickém muzeu. O práci archeologů se můžete dozvědět více na komentované prohlídce výstavy ve středu 30. listopadu. Samotnou výstavu si můžete prohlédnout až do února příštího roku.

Přečtete si v následujících dnech
  • V Křížově vile se otevře Andělská poštovna

SPECIÁLTipy na saské adventní trhy

publikováno: 25.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Saský Advent spojený s hornickými tradicemi přitahuje řadu českých návštěvníků. Většina vánočních trhů se otevírá v Německu již tento týden. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější tipy včetně slavných hornických průvodů.

SPECIÁLChomutovské Vánoce budou i letos v Městském parku

publikováno: 24.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Chomutovské Vánoce budou od první adventní neděle až po Tři krále návštěvníky lákat na bohatý vánoční program, stylové vánoční stánky, ledovou arénu a mnoho dalšího. Hlavní program se bude odehrávat opět v Městském parku, kde loni slavily Chomuutovské Vánoce veliký úspěch.

Dokopná: S archeology můžete prozkoumat zaniklou kapli

publikováno: 23.11.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Akci s neobvyklým názvem Dokopná pořádá v neděli 27. listopadu teplické muzeum. S archeology můžete navštívit lokalitu v Krušných horách, kde právě ukončují výzkum zaniklé kaple na Předním Cinvaldu, a pomoci jim výzkum uzavřít.

Kam na podzimní výlet? Přece do zoologické!

publikováno: 22.11.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Čas na výlet není jen na jaře a v létě. I podzimní měsíce nabízejí spoustu zážitků a naprosto úchvatných okamžiků v krajině plné barevného listí a mlhové peřiny. Pokud hledáte tipy na akční výlety (nejen) s dětmi, zoologická zahrada je jasnou volbou. Že to máte do ZOO daleko? Nebojte, v ČR jich je tolik, že se určitě nějaká najde i ve vašem okolí.

Svatokateřinské prohlídky a klavírní recitál na zámku v Krásném Dvoře

publikováno: 22.11.2022, kategorie: Památky, autor: Iveta Panýrková

Poslední listopadová sobota bude na státním zámku v Krásném Dvoře na Podbořansku patřit netradičním prohlídkám a v podvečer dne se můžete zaposlouchat do klavírních Beethovenových či Mozartových sonát.

SPECIÁL - Žatec nabídne program na každou adventní neděli

publikováno: 22.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tradiční Advent v Žatci nabídne návštěvníkům v centru města kulturní program během čtyř předvánočních nedělí. Advent začne rozsvícením vánočního stromu v neděli 27. listopadu.

SPECIÁL - Kde si užít začátek adventu a rozsvícení stromů?

publikováno: 21.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Rozsvícení vánočních stromů a výzdob - to je hlavní program prvního adventního víkendu. Vybrali jsme pro vás adventní program ve více než dvacítce měst. Kam vyrazíte?

SPECIÁL - Mostecký vánoční trh potrvá až do nového roku

publikováno: 21.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek před Adventem se otevře vánoční trh na 1. náměstí v Mostě. Na svařené víno nebo další dobroty tam můžete přijít až do 3. ledna. Prodej doplní některé dny kulturní program, divadla, koncerty nebo vystoupení dětí.