e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Braňanech o víkendu nakrojí posvícenskou husu

publikováno: 4.10.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tradiční posvícení v Braňanech na Mostecku se bude konat v sobotu 7. října. Celodenní program nabídne hudbu, zábavu pro děti. Ke zvykům této slavnosti patří porcování posvícenské husy a soutěž v pojídání šišek. Zazpívají Katarína Knechtová, Jakub Děkan a kapela Holki.

TIPTipy na víkend 6. až 8. října

publikováno: 4.10.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Je tu čas podzimních slavností. Z těch vám nabídneme octoberfesty nebo-li pivní slavnosti v Ústí nad Labem a Žatci, jablečný den v Krásném Dvoře, posvícení v Braňanech a medovinobraní v Pátku. Pozveme také na muzejní noc v Chomutově, historická auta v Mostě nebo přehlídku zbraní na Horním Hradě.

Chomutovská Muzejní noc seznámí s vojenskou historií

publikováno: 3.10.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Inter arma silent musae? aneb Mlčí ve válce múzy? je podtitul Muzejní noci, kterou pořádá v sobotu 7. října Oblastní muzeum v Chomutově. Návštěvníky čeká od 17,00 hodin bohatý program s tématikou vojenské historie, otevřené expozice a výstavy v obou budovách i zábava pro děti.

Talbot-Lago bude hvězdou automobilového festivalu The Most Classic

publikováno: 2.10.2023, kategorie: Sport, autor: redakce

Stylové vyvrcholení sezóny pro všechny milovníky motorsportu a historických vozů na mosteckém autodromu se blíží. Setkání a výstava klasických automobilů The Most Classic proběhne ve dnech 6. a 7. října v rámci závodního víkendu Histo Cup, kdy budou na dráze závodit ikonické okruhové vozy 60. až 80. let dvacátého století.

Přečtete si v následujících dnech
  • Jirkov usiluje o moderní sportovní halu

Vyberte nejsympatičtější snímek Krušných hor

publikováno: 28.9.2023, kategorie: Turistika, autor: redakce

Na konci prázdnin byla ukončena Velká fotografická a video soutěž Destinační agentury Krušné hory. Nyní mohou lidé z přihlášených snímků vybírat a udělit titul nejsympatičtější fotografie Krušných hor. Čas na hlasování je do konce listopadu.

Tipy na víkend 29. září až 1. října

publikováno: 27.9.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Ani poslední zářijový víkend nechybí spousta akcí - oslavy železnice v Louce u Litvínova, Svatomichaelská slavnost v Litvínově, Den zvířat v Chomutově, svátek piva v Oseku nebo vína v Březně. Navíc se koná po celé republice Den architektury.

Chomutovský zoopark uzavře sezónu Dnem zvířat

publikováno: 27.9.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Během soboty 30. září si mohou návštěvníci naposledy v sezoně užít všechny atrakce chomutovského zooparku, navíc se spoustou zábavného programu. Na čtyřech místech návštěvníky pobaví divadlo, hudba, sokolníci nebo pozorování oblohy.

 

Zajímavá místa v regionu

Festival Den architektury nabídne již pošesté procházku městem

publikováno: 26.9.2023, kategorie: Památky, autor: redakce

Komentovanou procházku, připravenou v rámci celorepublikového festivalu Den architektury, pořádá v sobotu 30. září žatecký spolek A dál?. Sraz je ve 14,00 hodin před Křížovou vilou v Zeyerově ulici. Po významných žateckých vilách provedou poznání chtivé zájemce historička umění Monika Klímová a architektka Eva Sladká. V závěru události pokřtí autorky novou publikaci.

Svatomichaelská slavnost připomene ve čtvrtek patrona města

publikováno: 25.9.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Hlavní program Svatomichaelské slavnosti v Litvínově se bude konat ve státní svátek, ve čtvrtek 28. září, a to na náměstí s jarmarkem, v zámeckém zámku se zábavou pro děti a také s minifestivalem sportu Voigtových sadech. Program bude pokračovat také v pátek odpoledne slavností ve Voigtových sadech a koncertem v kostele.

Nádraží v Louce u Litvínova oslaví v sobotu 130 let

publikováno: 25.9.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Pod titulem Moldavská dráha žije! proběhne v sobotu 30. září oslava 130. výročí od otevření nádraží v Louce u Litvínova. Program potěší nejen příznivce železnice a techniky, ale také rodiny s dětmi a gurmány či filatelisty.

Film Paměť teplárny přináší vzpomínky na 20. století v Komořanech

publikováno: 22.9.2023, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Osmdesát let od zahájení stavby elektrárny v Komořanech připomíná výstava nazvaná Když věk je jen číslo v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Představuje elektrárnu jako pestré a živé společenství lidí, kteří v ní pracovali a pracují. Součástí výstavy je film Paměť teplárny – vzpomínky natočené s devíti pamětníky, bývalými zaměstnanci. Aktéři filmu se sešli na vernisáži.

Část kolejového lože připomene unikátní přesun mosteckého kostela

publikováno: 21.9.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Zajímavý artefakt z nedávné historie Mostu věnuje obyvatelům města energetická skupina Sev.en, která v jeho okolí provozuje uhelné lomy ČSA a Vršany. Jejím pracovníkům se totiž podařilo objevit část speciální kolejové konstrukce, po které byl před 48 lety unikátně přesunut děkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie.