reklama Hlasujte v soutěži Krušnohorská NEJ
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zámek Nový Hrad zahajuje sérii přednášek

publikováno: 20.6.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Letošní série přednášek na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku bude zaměřena především na jídlo a zdraví, dozvíte se ale také o sušárnách chmele, které jsou typické pro tuto chmelařskou oblast. První přednáška na téma čokoláda se koná ve středu 26. června.

TIPTipy na víkend 21. až 23. června

publikováno: 21.6.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední víkend před prázdninami nabídne od každého něco – divadla pod širým nebem, historické slavnosti, sportovní podniky pro každého, letecké show i pivní slavnosti.

Pivrnec míří do kadaňské galerie

publikováno: 19.6.2019, kategorie: Výstavy, autor: Věra Horváthová

Svérázný humor Petra Urbana bude k vidění v Kadani pod radniční věží. V Galerii Josefa Lieslera se v sobotu 22. června otevře výstava Petr Urban – Pivrnec, kreslíř, malíř, sportovec. Součástí programu bude křest nové Urbanovy knihy s autogramiádou a jeho hostem bude herec Pavel Nový.

Klášterec bude mít v sobotu sportu otevřeno

publikováno: 18.6.2019, kategorie: Sport, autor: Adéla Václavíková

V sobotu 22. června se v Klášterci nad Ohří uskuteční celoměstský sportovní den pro celou rodinu. Po celé dopoledne můžete navštívit sportoviště ve městě, se svou nabídkou se představí sportovní kluby a organizace. Na náměstí bude obří skluzavka a bohatý program v aquaparku.

Přečtete si v následujících dnech
  • Ulicemi Mostu projedou nadupané americké káry
  • V Klášterci začíná příští týden jubilejní festival
  • Na prázdniny s hrnečkem e-region.cz
  • Na Flájích bude od víkendu otevřené nové infocentrum
  • V neděli končí hlasování o krušnohorská NEJ

V Chomutově o víkendu vypukne taneční horečka

publikováno: 18.6.2019, kategorie: Sport, autor: redakce

Hokejová hala v Chomutově se od čtvrtka 20. června, stejně jako celé město, zaplní tanečníky z mnoha zemí. Až do soboty se tam koná Mistrovství světa v disco dance a disco freestyle Dance fever 2019. Do Chomutova se akce vrací již popáté. Na sobotní večer je připraven velký finálový program.

Olympijský vítěz Kulhavý bude startovat na Extrém biku v Mostě

publikováno: 17.6.2019, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý bude v sobotu 22. června startovat na cyklistických závodech Extrém Bike v Mostě. Poprvé zde startoval ještě jako žák před dvaceti lety. Poslední možnost přihlásit se k závodu a postavit se na start vedle olympionika máte v pátek 21. června.

Divadelní léto na Hněvíně začalo

publikováno: 17.6.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Mostecká divadelní scéna se v červnu opět přestěhovala na hrad Hněvín. První představení pro školy začala již minulý týden a v neděli se odehrálo i první představení pro dospělé. Večerní inscenace jsou již beznadějně vyprodané, ale o víkendu můžete vyrazit na Hněvín s dětmi.

Kryštof Harant: Teď mám doma umřít a nevím proč...

publikováno: 14.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Vlasta Tichá

Zajímavý program, který přiblíží život vpravdě renesančního muže, známého šlechtice, diplomata, cestovatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, se chystá v neděli 16. června v Teplicích. Patřil k výrazným postavám českého stavovského povstání v 17. století a byl popraven na Staroměstském náměstí společně s dalšími českými šlechtici, ale málokdo už tuší, že byl též hudebním skladatelem. Scénický koncert s jeho díly uvede sbor Entropie v teplickém zámku.

Podbořany o víkendu ožijí letními slavnostmi

publikováno: 13.6.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Masarykovo náměstí v Podbořanech bude o víkendu žít letními slavnostmi. Program začíná v pátek 14. června odpoledne a pokračuje v sobotu. Uslyšíte třeba kapely Carpatia Castle, Perutě nebo Annu K. Součástí programu bude také beachvolejbalový turnaj. Vstup na slavnosti je zdarma.

Mostecký jachtař vicemistrem světa

publikováno: 12.6.2019, kategorie: Sport, autor: redakce

V pondělí se z chorvatského Šibeníku do Mostu vrátil s titulem vicemistra světa jachtař Martin Trčka, člen Yacht Club Baník Most. Stříbro na Mistrovství světa v kategorii ORC1 vybojoval s posádkou Hebe Sailing Team, která se stala nejúspěšnější českou lodí na šampionátu.

Tipy na víkend 14. až 16. června

publikováno: 12.6.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Uprostřed června si můžete užít víkend plný sportu i dobrých skutků. Nabídneme závody pro cyklisty i pěší výlety a několik charitativních sportovních i kulturních akcí. K tomu přidáme koncerty, pouť nebo festival jídla. Dohromady pětadvacet tipů na víkend.

V Teplicích se otevře archeologický depozitář se zlatým pokladem

publikováno: 12.6.2019, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Tichá

U příležitosti Mezinárodního dne archeologie budete mít v Teplicích jedinečnou možnost nahlédnout do běžně nepřístupného archeologického depozitáře teplického muzea. Uvidíte mimo jiné zcela novou rentgenovou laboratoř a výstavu zlatého podkladu. Depozitář se otevře v sobotu 15. června.