reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutovský festival Obnaženi začne pro nedočkavé již dnes

publikováno: 7.8.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek 7. srpna zahájí multižánrový festival současného umění Obnaženi v předstihu vernisáž výstavy v galerii, umístěné na chomutovském nádraží. Hlavní program pak bude probíhat od středy 12. do soboty 15. srpna na různých místech města.

TIPTipy na víkend 7. až 9. srpna

publikováno: 7.8.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Prázdniny se přehouply do druhé půli, ale stále se něco děje. Co třeba vzít děti na pohádkovou lanovku, nebo se seznámit s tradicemi našich předků na zámku či si zahrát kuličky? Přidáme i festivaly, hudbu, filmy pod širým nebem a také pouť.

 

Klášterec stále vylepšuje své letní kino

publikováno: 6.8.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Adéla Václavíková

„Máte tu krásný letňák, výborně umístěný,“ pochvaloval si manažer Čechomoru klášterecký areál. Koncert oblíbené svitavsko-pražské skupiny přilákal více než 300 návštěvníků, ale rozhodně to není jediná akce, která se zde o prázdninách koná. Kromě filmů mohou návštěvníci navštívit další akce pro děti i dospělé. Město nadále pokračuje v opravách celého přírodního areálu.

Martin Myšička – Státní okresní archiv v Mostě: Před Karlem IV. byli panovníci negramotní

publikováno: 7.8.2020, kategorie: Rozhovory, autor: PonteReports.cz

Většinu dokumentů máme až po roce 1515, protože starší shořely při velkém požáru města Mostu. Lidi nejvíce zajímají historické matriční záznamy, z nichž si zjišťují svoji genealogii. Víte, který panovník jako první začal podepisovat listiny? O podvodech v historických účetních knihách nebo kolik kilometrů dokumentů je uloženo ve Státním okresním archivu v Mostě se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Chomutov oslaví 150 let od příjezdu prvního vlaku

publikováno: 5.8.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Před 150 lety dorazil do Chomutova první vlak. Stavbou chomutovského nádraží se v roce 1870 završila výstavba Ústecko-teplické dráhy, budované především kvůli přepravě uhlí. Historický milník Chomutova připomene výstava v muzeu, která se otevře tuto sobotu 8. srpna.

Přečtete si v následujících dnech
  • Co se najde mezi uhlím aneb výlet do pravěku Bílinska
  • Žatečtí rodáci oslaví v sobotu dvacet let
  • Ušijte veselé polštářky a přineste je do litvínovského zámku
  • V Žatci můžete zažít den v pravěku

Unikátní Filmy Naživo se promítají v Mostě, Teplicích a Chomutově

publikováno: 4.8.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Unikátní letní projekt FILM NAŽIVO přináší do českých kin živá divadelní představení. Nejde však o statické záběry z divadel, ale svébytné filmy, natáčené v exteriérech. V sobotu 8. srpna můžete vidět inscenaci Amerikánka s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou. V našem regionu nabízí tato představení chomutovské kino Svět, mostecké kino Kosmos a v Teplicích Premiere Cinemas.

Fotografka celebrit v klášterecké galerii potřetí

publikováno: 30.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

O prázdninách se v galerii Kryt představuje již potřetí známá fotografka Lenka Hatašová. Tentokrát přivezla do Klášterce nad Ohří projekt V jiném světle. Na jejích fotografiích tak spatříte slavné osobnosti, které běžně fotí, ale jinak, než znáte výsledek v časopisech a magazínech.

Tipy na víkend 31. července až 2. srpna

publikováno: 29.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Přelom července a srpna bude sportovní -  nabídneme vám běžecké i cyklistické závody, pochod i triatlon. Také můžete vyrazit na medové slavnosti na Horním Hradě, noční prohlídky v Jimlíně či festival divadla a hudby v Kadani.

Devět z deseti Čechů tráví dovolenou v Česku

publikováno: 28.7.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Ondřej Hubatka

Devět z deseti Čechů letos plánuje trávit dovolenou poznávací turistikou v Česku. Vede Šumava. Vyplývá to z průzkumu iniciativy Zachraňme turismus zpracovaného výzkumnou agenturou STEM/MARK a projektem Česko v datech. Cestovní ruch se potýká s úbytkem zahraničních turistů, a tak sází na domácí.

V Bezděkově se otevřelo nové letecké muzeum

publikováno: 27.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

V Bezděkově u Žatce vzniklo malé muzeum, které připomíná historii zaniklého vojenského letiště, kterému se přezdívalo Korea nebo také Merkur. Právě tyto přezdívky místa, kde dnes stojí průmyslová zóna Triangl, daly název muzeu, které vybudoval Spolek Letci – Žatec. Navštívit ho můžete třeba tuto sobotu.

Nad Radovesickou výsypkou poletují okáči

publikováno: 27.7.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Jedním z úspěchů rekultivace Radovesické výsypky, kam se do roku 2003 umísťovala skrývka z uhelného dolu Bílina, je rozmnožení okáče metlicového. Dříve hojný a po celé republice rozšířený motýl výrazným způsobem ustoupil a dnes patří ke kriticky ohroženým druhům. 

Krušnohorská pouť na Božím Daru

publikováno: 23.7.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Daniela Tautermannová

Tradiční krušnohorská Anenská pouť se na Božím Daru uskuteční v sobotu 25. července od 10,00 do 17,00 hodin. Již v roce 1546 získalo horní město Boží Dar možnost pořádat trhy. Také letošní pouť 2020 představí širokou škálu produktů od krušnohorských výrobců a umělců. Současně se v Božím Daru koná řezbářské sympozium.

Tipy na víkend 24. až 26. července

publikováno: 22.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední červencový víkend můžete vzít děti za Ohřínkem a Ohřinkou do Žatce nebo na dětské odpoledne v Postoloprtech. Horní Hrad i Duchcov nabídnou noční prohlídky, v Hřivicích a Božím Daru se konají poutě, Na Krásném Dvoře slavnosti.