reklama Turistická sezóna 2019 je tady!
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Projekt Jedu s dobou pokračuje, kurzy pro seniory začínají v Mostě v dubnu

publikováno: 22.3.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: Jan Foukal

Celorepublikový projekt Jedu s dobou, určený pro řidiče a řidičky starší 65 let, pokračuje i v letošním roce. Mostecký autodrom patřil k nejvyhledávanějším z osmi center bezpečné jízdy mezi účastníky loňského premiérového ročníku projektu. První letošní bezplatné kurzy začínají 14. dubna.

TIPTipy na první jarní víkend 22. až 24. března

publikováno: 22.3.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

S jarem se na stránky magazínu www.e-region.cz vrací středeční Tipy na víkend. Kam můžete vyrazit první jarní víkend? Třeba přivítat jaro v archeoskanzenu v Březně, vyjít si na pochod s turisty nebo navštívit vinné sklepy.

SPECIÁLÚstecký kraj má jedenáct nových památek

publikováno: 21.3.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Do nové turistické sezóny vstupuje na seznamu kulturních památek v Ústeckém kraji jedenáct nových staveb. Jejich výčet zahrnuje pestrou škálu staveb, mezi něž patří památky církevní,  technické či lidová i moderní architektura.

SPECIÁLSezonu na autodromu odstartuje autoshow, účastníci otestují nový asfalt

publikováno: 20.3.2019, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Letošní sezonu mosteckého autodromu zahájí v neděli 24. března od 9,00 do 17,00 hodin tradiční akce The Most AUTOSHOW. Populární volné jízdy vlastním vozem po dráze doplní doprovodný program. Odstartuje také pátý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge. Za vstup a parkování v areálu autodromu jeho návštěvníci neplatí.

Přečtete si v následujících dnech
  • 300 turistických cílů na jednom místě!
  • Poslední březnový víkend se otevřou hrady a zámky
  • V Chomutově se otevírá železniční depozitář
  • Litvínovský zámek oslaví Velikonoce v neděli 7. dubna

Most se rozloučí s expozicí o baronce von Levetzow

publikováno: 19.3.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Tento týden si můžete v Mostě naposledy prohlédnout původní expozici Baronka Ulrika von Levetzow v Oblastním muzeu. Slavnostní uzavření expozice ve čtvrtek 21. března doprovodí také  poslední komentovaná prohlídka.

Manželské vraždění s Jaroslavem Duškem

publikováno: 19.3.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Zábavný i poučný zážitek pro manžele po letech i pro adepty trvalejšího vztahu nabídne ve čtvrtek 28. března Městské divadlo Žatec. S komedií Manželské vraždění přijíždí do Žatce populární Jaroslav Dušek s Natašou Burgerovou. Režijně je pod hrou, kterou s úspěchem již mnoho let uvádí pražské Divadlo na Jezerce, podepsán Jan Hřebejk.

SPECIÁLStartuje nový jarní Speciál

publikováno: 18.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V čtvrtek začíná jaro a s ním se přiblížil čas zahájení turistické sezóny. Postupně se probouzejí hrady a zámky, města chystají oslavy začátku sezóny a my pro vás máme nový Speciál - Turistická sezóna 2019 je tady!

Za tři týdny vypukne velký jarní úklid Česka

publikováno: 15.3.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Radek Janoušek

Dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko vypukne v sobotu 6. dubna. Organizátoři už evidují 1 300 nahlášených akcí, což je o 300 více než vloni touto dobou. Kampaň chce letos také upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě. Kde a jak se zapojit zjistíte na webu úklidové akce.

Winter Trial se přesouvá na 24. březen, odstartuje sezónu autodromu

publikováno: 14.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Jan Foukal

Mototuristická jízda Winter Trial se uskuteční v neděli 24. března. Původně měla odstartovat z polygonu mosteckého autodromu na konci ledna, pozdější termín vyplynul z přání přihlášených posádek. Díky tomu si bodou moci otestovat také závodní dráhu s novým povrchem. Výlet je součástí zahájení sezóny na autodromu.

Dramata z běžného života v podání Pavla Dobeše v Žatci

publikováno: 13.3.2019, kategorie: Hudba, autor: Karel Fiala

Jako hudební poslové jara přijedou v pátek 15. března do Městského divadla v Žatci pánové Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba. Bude se hrát na kytary akustické, znít bude folk & country a bude se zpívat česky i ostravsky.

O skauting je v Mostě rekordní zájem

publikováno: 13.3.2019, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Mostečtí skauti, kteří zahájili svůj druhý rok v nových klubovnách a v novém místě působení, mají momentálně nejvíc členů v novodobé porevoluční historii. Do některého z oddílů dnes chodí 192 dětí a dospělých. I letos chystají spoustu akcí pro své členy i širokou veřejnost, mimo jiné několik dětských táborů.

Žatecké divadlo doporučuje: Každému psychoterapeuta

publikováno: 12.3.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Návštěvníci žateckého kulturního stánku se mohou těšit v pondělí 18. března na novou činoherní komedii Každému jeho psychoterapeuta. Co se může přihodit, když se zlodějíček vetře do  psychoterapeutické ordinace a je vpuštěn na pacienty? Co se stane, když začne léčit 'selským' rozumem?