reklama Speciál magazínu e-region.cz: Historické osmičky
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Historické osmičky: Kočičák připomene mobilizaci v roce 1938

publikováno: 18.9.2018, kategorie: Památky, autor: redakce

Muzeum československého opevnění z let 1936 - 1938 na Kočičáku na Chomutovem připomene o víkendu osmdesát let od mobilizace armády, která se připravovala na obranu Československa před Mnichovskou dohodou. Návštěvníky čekají po celý den v sobotu 22. září oživené prohlídky.

TIPTipy na víkend 21. až 23. září

publikováno: 19.9.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Hodně pestrou směsici nabídne tento zářijový víkend – připomínky historických událostí z let 1918 a 1938, sraz škodovek, slavnosti brambor, oslavu podzimu, závody kár z kopce i koncerty a pohádky pro děti.

Nová Ves láká v sobotu do Krušných hor na brambory

publikováno: 18.9.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Radka Malkusová

Vloni jeřabiny, letos budou tématem podzimních horských slavností brambory. Plodina, která bývala základem obživy obyvatel Krušných hor, se stane základem originální kulinářské show a poslouží i jako surovina pro soutěž o nejlepší bramborák. Pestrý program v Nové Vsi v Horách na Litvínovsku začíná v sobotu 22. září ve 13,00 hodin.

Soutěž The Most Challenge vrcholí, další kolo ve čtvrtek

publikováno: 17.9.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Čtvrtý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu pokračuje šestým kolem ve čtvrtek 20. září opět v čase od 16,30 do 18,00 hodin. Navazuje na volné jízdy automobilů a motocyklů po okruhu pro veřejnost, začínají ve stejný den v 9,00 hodin.

Přečtete si v následujících dnech
  • Historické osmičky: Jazzový klub Teplice oslaví 120. narozeniny Gershwina
  • Žatecké divadlo zahajuje sezonu na začátku října
  • Kadaň v sobotu oslaví sklizeň vína
  • Historické osmičky: Křišťálovou noc připomene výstava v Mostě

Drak Habánek zve děti a rodiče na automobilovou rallye

publikováno: 17.9.2018, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Tradiční akce Docela velkého divadla v Litvínově se letos koná již po sedmnácté. Habánkova rallye se pojede v pátek 28. září, na svatého Václava, v Litvínově. Start je ve dvě hodiny odpoledne před divadlem, přihlašovat se můžete už nyní.

SPECIÁLHistorické osmičky: Chomutov otevře další výstavu, tentokrát o legiích

publikováno: 15.9.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Oblastní muzeum v Chomutově otevře druhou výstavu, věnovanou výročí 100 let založení Československa. Tentokrát se bude věnovat osudům československých legionářů. Vernisáž se koná v sobotu 22. září v 11,00 hodin v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz. Další výstava s podobným tématem začne v úterý 25. září v Lounech.

Škodovky se znovu po roce sjedou na mostecký autodrom

publikováno: 13.9.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

V sobotu 22. září se do areálu mosteckého autodromu sjedou majitelé vozů značky Škody i fanoušci stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na rozmanité vozy od historických exemplářů přes auta v tuningové úpravě až po nejmodernější žhavé novinky. Chybět nebude zajímavý doprovodný program a soutěže o ceny.

Tipy na víkend 14. až 16. září

publikováno: 12.9.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Dvě hornické poutě a jedna Mariánská – to jsou pozvánky do Bíliny, Jirkova a Mariánských Radčic. K tomu přidáme i zajímavé programy na památkách v Lounech, Žatci nebo v chomutovském muzeu a dvě noční dobrodružství pro děti.

SPECIÁL - Historické osmičky: Louny oslaví vznik republiky již tento víkend

publikováno: 12.9.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 15. září lounské muzeum s dalšími organizacemi připravuje velkolepou akci, na kterou přijedou rakousko-uherští zdravotníci, legionáři, prvorepublikoví vojáci i prezident Masaryk. Hlavní program začne v 10,00 hodin na Mírovém náměstí v Lounech. Během dne budou ve městě otevřeny zdarma historické památky.

O víkendu otevřou další památky při Dnech evropského dědictví

publikováno: 11.9.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Také tento zářijový víkend 15. a 16. září pokračují Dny evropského dědictví a otevřou se další historická sídla a památky. Některé budou přístupné zdarma - jako třeba v Žatci či Lounech, zámky v Duchcově, Stekníku či Ploskovicích pak nabídnou rozšířené prohlídky.

Program Žatecké dvorky oživí zákoutí města

publikováno: 10.9.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Velmi originální průběh budou mít letos Dny evropského dědictví v Žatci. Během soboty 15. září se po celém městě otevřou dvory a dvorky historických domů a v každém z nich návštěvníky bude čekat tématický kulturní program - módní, pivní, řemeslný, filmový...

Bílina oslaví Den horníků na Kyselce

publikováno: 10.9.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Areál Lázní Kyselka v Bílině bude v sobotu 15. září patřit Bílinské slavnosti nebo-li tradičnímu Dni horníků. Bohatý program, jehož partnerem jsou Severočeské doly, a.s., bude probíhat na několika scénách. Uslyšíte třeba Annu K., Honzu Křížka nebo kapelu Mňága a Žďorp. Vstup je bezplatný.