e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Sbírka na HitHit: poMOSTe kulturní kavárně v centru Mostu

publikováno: 23.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Oblíbená kavárna všech generací i centrum setkávání a kultury, kde se konají koncerty, přednášky nebo výstavy - to je The Most Café. Před čtyřmi lety vznikla pod terasami mosteckého magistrátu, ale teď její existenci ohrožují vládní restrikce. Pomoci zachránit ji můžete sbírkou na portálu HitHit.

TIPNedaleko Litvínova vznikne nová rekreační plocha: Lesopark Ivana Dejmala

publikováno: 23.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Naučný park, sportoviště a přírodní koridor - to vše v sobě bude spojovat Lesopark Ivana Dejmala, který by měl vyrůst mezi Mariánskými Radčicemi a Lomem na Mostecku. Vznikne tak nové rekreační místo pro obyvatele i turisty a přírodní zóna oddělí obydlené oblasti od uhelného lomu. Připomínat bude historii těžby i významného ekologa 90. let minulého století. Za myšlenkou ojedinělého způsobu rekultivace krajiny stojí Severočeské doly.

Litvínovské divadlo otevře oživlou zoo-botanickou zahradu

publikováno: 22.4.2021, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Zahradou Docela velkého divadla v Litvínově se v sobotu 24. dubna budou prohánět exotická zvířata i oživlé rostliny. Když se nemohou otevřít divadla, ale zahrady ano, zvou herci diváky do své nové zoo-botanickou zahrady. 

Anežka Studecká – maturantka: Udělali jsme si maturitní ples doma

publikováno: 1.1.0001, kategorie: Rozhovory, autor: PonteReports.cz

Letošní maturanti mají za sebou smolný rok. Přišli o ples, o poslední zvonění, o pasování na maturanty i o tabla. Před nimi je teď maturita, ve kterých jsou pořád docela zmatky. Jak to teda bude? Už ví, z čeho budou vlastně maturanti skládat zkoušku z dospělosti? A jak se třída staví k distanční výuce a k úlevám, které mají? To se dozvíte v rozhovoru s maturantkou osmiletého gymnázia v Mostě.

SPECIÁLVýlety po Klášterecku: Za výhledy na hradní zříceniny

publikováno: 21.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

O něco náročnější výšlap, ale o to hezčí pocit vás čeká, pokud si v našich výletech po Klášterecku vyberete cestu na Mravenčák, přírodní památku v Doupovských horách. Z města jste na parádní vyhlídce na řeku Ohři zhruba za hodinu až dvě.

Přečtete si v následujících dnech
  • Výlety po Klášterecku: Dobrodružná cesta do hlubokých lesů

Kouzelný svět Malého prince ovládne litvínovský zámek

publikováno: 20.4.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Interaktivní výstava Elišky Podzimkové na motivy Saint Exupéryho knihy Malý princ bude stěžejní výstavou letošní sezóny v zámku Valdštejnů v Litvínově. Děti i dospělé by měla vtáhnout do světa plného fantazie. Zámek se připravuje i na další akce, první z nich by měl být Den dětí 30. května.

Oběhněte si mostecké náměstí

publikováno: 19.4.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Běh okolo 1. náměstí v Mostě se bude konat i letos, ovšem v netradičním formátu. Hromadné akce jsou zakázané, a tak pořadatelé ze Střediska volného času připravili individuální formu závodu. Mostecké náměstí si můžete oběhnout až do 16. května.

V chomutovském zooparku čekají po čtyřměsíční uzávěře zvířecí novinky

publikováno: 16.4.2021, kategorie: Turistika, autor: Helena Hubáčková/redakce

V pondělí se po čtyřměsíční pauze otevřely zoologické zahrady a mezi nimi také zoopark v Chomutově. Návštěvníci mohou navštívit všechny venkovní expozice a těšit se mohou na několik zvířecích nováčků, kteří se v zooparku objevili během lockdownu. Zatím není jasné, zda zoopark prodlouží platnost permanentních vstupenek.

První etapa Ohřecké Osmičky odstartuje koncem května

publikováno: 15.4.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

První etapa běžecko-pochodového seriálu v Dolním Poohří odstartuje v neděli 30. května. Pořadatel, Destinační agentura Dolní Poohří, se rozhodl začátek druhého ročníku o měsíc posunout. Už dnes ale mohou běžci a turisté vyrazit na trasy díky nové mobilní aplikaci Ohřecká Osmička.

SPECIÁL - Výlety po Klášterecku: Sáňkařskou dráhou k řopíkům

publikováno: 14.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Ve čtvrtém díle výletů na Klášterecku ze série Katastr není žádná katastrofa půjdete po velmi neobvyklé cestě - vystoupáte korytem sáňkařské dráhy. Neobvyklý zážitek nabízí krátká procházka k Jezerní hoře mezi Kláštercem nad Ohří a Milovicemi. Cestou můžete prozkoumat prvorepublikové vojenské opevnění.

Do měst se vrací farmářské trhy

publikováno: 13.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Jednou ze změn, které přišly s mírným rozvolněním v pondělí 12. dubna, je možnost pořádat opět farmářské trhy. Hned v úterý 13. dubna můžete jít nakupovat do centra Ústí nad Labem, další trhy se budou v dubnu a květnu konat také v Teplicích, Chomutově, Žatci, Mostě a Kadani.

Severočeská filharmonie představila nový web s on-line koncerty

publikováno: 12.4.2021, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Teplická filharmonie využila nepříjemné koncertní přestávky kvůli vládním omezením mimo jiné i k přípravě nového webu. V moderní a svěží podobě tak přináší nejen aktuality z dění v orchestru, program, bohatou fotogalerii s dokumenty ze současnosti i historie, ale aktuálně také své on-line koncerty. Jejich premiéru můžete sledovat na www.severoceskafilharmonie.cz každý čtvrtek.

Knihovny ruší výdejová okénka a otevírají se návštěvníkům

publikováno: 10.4.2021, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Zrušení nouzového stavu umožňuje otevřít v běžném režimu knihovny. Od pondělí 12. dubna si tak v některých knihovnách už nemusíte vybírat knihy jen po internetu, ale můžete přijít osobně - například v Klášterci nad Ohří, Postoloprtech, Lounech, Chomutově či Litvínově, v úterý se připojí také Jirkov.