reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zahrada školky jako nová. Díky teplárně a rodičům

publikováno: 23.5.2022, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Jedno květnové odpoledne vyzvedli, jako obvykle, rodiče své děti z mateřské školy Kaštánek v Litvínově. Domů však tentokrát nepospíchali. Zůstali, aby pomohli zvelebit zahradu, kde jejich děti tráví při hezkém počasí většinu času. S nákupem materiálu, barev i nářadí pomohla teplárenská společnost United Energy. 

TIPSvětové hudební hvězdy míří do Teplic

publikováno: 23.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Ve čtvrtek 26. května začíná 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který nabídne dvě desítky koncertů napříč celým krajem. Zahajuje tradičně v teplické koncertní síni. Sedm symfonických a čtrnáct komorních koncertů přinese řadu zajímavých jmen současné klasické hudební scény tuzemské i zahraniční. Seznamte se s programem....

Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích se vrací k velkému programu

publikováno: 21.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Třídenní program plný hudebních hvězd na několika scénách, dobové tržiště a doprovodný program po celém městě - tak bude opět vypadat květnové zahájení lázeňské sezóny v Teplicích. Zahraje třeba Honza Křížek s kapelou, Jana Uriel Kratochvílová, Stromboli s Bárou Basikovou či Monkey Business. Akce se bude konat od 27. do 29. května.

SPECIÁLBeethovenův hudební festival po dvou letech opět naživo s diváky

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena se příznivcům klasické hudby představí v tradiční podobě živých koncertů. Těch se letos uskuteční dvacet v deseti městech Ústeckého kraje. Děje se tak po dvouleté pauze, kdy musel pořadatel nabízet hudební zážitky jen přes internet.

Přečtete si v následujících dnech
  • V lounském parku se otevřel velký antikvariát
  • Vydejte se na červnové procházky kláštereckým parkem

Na Matyldu se vrací komořanské hry

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Po dvouleté pauze, kdy koronavirus omezil setkávání a kulturní akce, se na mosteckou Matyldu vrátí Komořanské dětské hry. V sobotu 11. června je v rekreačním areálu v Souši pořádá pro děti i jejich rodiče Severočeská teplárenská. Opět se stanou součástí jubilejního desátého ročníku závodu dračích lodí.

Kadaň bude patřit několik dní pohádkám

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

První ročník filmového festivalu pro velké i malé pohádkové nadšence se koná od pondělí 23. května v Kadani. Připraveno je promítání mnoha pohádek, představí se nové Večerníky i produkce studentů FAMU. Program vrcholí v sobotu 28. května narozeninami Maxipsa Fíka.

Stane se dub u Šumné stromem roku? Přijďte ho v pondělí podpořit

publikováno: 19.5.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Letní dub u bývalého statku Šumná pod zříceninou hradu Šumburk u Klášterce nad Ohří bojuje o titul Strom roku 2022. Kandidáta si můžete přijít prohlédnout a podpořit na odpoledním setkání v pondělí 23. května od 13,00 hodin.

Mostecká ZŠ Okružní slaví úspěch v soutěži lego robotů

publikováno: 19.5.2022, kategorie: Vzdělávání, autor: Ondřej Černý

Osmáci z mostecké Základní školy v Okružní jsou výborní konstruktéři a programátoři robotů. Tedy pokud k jejich stavbě mají k dispozici lego. Podařilo se jim totiž získat čtvrté a páté místo v letošním ročníku prestižní Robosoutěže pořádané Fakultou elektrotechniky ČVUT Praha. ZŠ Okružní se tak stala v této soutěži jednou z nejúspěšnějších škol v Česku.

Letní odstávky 2022: Jak to bude v Mostě a Litvínově?

publikováno: 18.5.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V Mostě se letos v létě celoplošná odstávka v dodávkách teplé vody opět nechystá. Odlišná situace je ve městě Litvínov, kde je v plánu dokončení tříleté obnovy hlavního tepelného napáječe. Pro obyvatele města Litvínova a Janova to znamená dvě kratší, maximálně dvou či třídenní denní odstávky.

Tipy na víkend 20. až 22. května

publikováno: 18.5.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Pro rodiče máme tento víkend pozvánky na víno i jídlo, retro noc v muzeu nebo party na koupališti. Dětem můžeme nabídnout rytíře na slavnostech, hledání pokladu na hradě, pohádky na zámku nebo odpoledne s policisty... prostě dvacítka akcí pro skvělý víkend.

V Galerii Benedikta Rejta v Lounech se otevře aquarium

publikováno: 17.5.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Jedno patro lounské galerie se promění ve snový, meditativní prostor. Interaktivní světelná instalace Vladimíra Buriana vytvoří za využití optických prostředků smyslový prožitek vody. Druhá část výstavy Voda se otevře ve čtvrtek 19. května.

Mobilní audioprůvodce láká na cestu mezi žatecké komíny v roce 1913

publikováno: 17.5.2022, kategorie: Turistika, autor: Monika Merdová

Nového průvodce do každého chytrého telefonu vytvořil spolek A dál? ve spolupráci s vývojáři aplikace TourStories. Žatecká trasa Mezi žateckými komíny bude dostupná v polovině května, v rámci žatecké Muzejní noci proběhne v pátek 20. května v 17,00 hodin i její slavnostní spuštění.