e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Lidé chtějí mít v Daliborce obřadní síň

publikováno: 8.3.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

V Lounech proběhla anketa, která se dotazovala na budoucnost historického domu čp. 57 na Mírovém náměstí v Lounech, známého pod názvem Daliborka. Až se z domu odstěhuje archív, je třeba najít pro nádherné prostory využití. Lidé by si přáli reprezentační prostory nebo multifunkční centrum.

Mostecké Středisko volného času nabízí balíčky pro velikonoční tvoření

publikováno: 5.3.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Vypěstovat a ozdobit velikonoční osení, vyrobit si jarní dekorace nebo tvořit z keramiky. Domácí aktivity nabízí v březnu Středisko volného času v Mostě. Dětem připravilo opět i výlety Mostem a okolím s úkoly a soutěžemi.

Olda Krejčoves – kytarista: Monkey Business mají úžasnou energii

publikováno: 1.1.0001, kategorie: Rozhovory, autor: PonteReports.cz

Pochází z Kadaně, od dětství byl veden k muzice a nad trubkou či akordeonem nakonec zvítězila kytara. Vojenská služba ho dostala do Prahy a tam už zůstal. Přes působení v kapele Davida Kollera, stál u zrodu Monkey Business, kde působí dodnes, ale má také své hudební projekty. Jaké to je působit v jedné z nejpopulárnějších kapel u nás a čím je Roman Holý jedinečný? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru v Ponte reports. A na závěr nebude chybět ani hudební klip.

Osamělý pižmoň z chomutovské zoo má novou společnost

publikováno: 4.3.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Helena Hubáčková

V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po letech složitého hledání podařilo sehnat dvě samice. Jde o matku s dcerou, do Chomutova přicestovaly v únoru z nizozemské GaiaZoo Kerkrade. Druhý den po příjezdu už se obě zvědavě rozkoukávaly v chomutovském výběhu.

Přečtete si v následujících dnech
  • Záhadný ptačí svět elektráren: Husí vejce v sokolím hnízdě
  • Prázdniny v zooparku: Na den sedlákem nebo zachraňování světa

Příběhy Krušných hor ožívají v nové aplikaci

publikováno: 3.3.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Znovuoživené Krušnohoří se jmenuje nová mobilní aplikace, která návštěvníky přenese do historie a příběhů Krušných hor. Nabízí krátké i delší výlety po sedmi místech Čech i Saska a obsahuje množství videií, rekonstrukcí a vizualizací.

SPECIÁLBoží Dar zavře cestu na Klínovec a přestane upravovat trasy

publikováno: 2.3.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Kvůli obavám z nedodržování aktuálních vládních opatření se město Boží Dar v Krušných horách rozhodl přestat upravovat běžecké trasy v okolí. Nechce tak lákat do hor turisty. Nepřístupný bude i vrchol Klínovce.

Severočeská teplárenská spouští kampaň na podporu CZT

publikováno: 1.3.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Společnost Severočeská teplárenská spouští dnes, od 1. března, novou dlouhodobou kampaň se sloganem „CZT – ověřená Cesta Za Teplem“. Prostřednictvím kampaně chce svým zákazníkům připomenout, co všechno se skrývá za jejími službami a zároveň vzbudit zájem odběratelů o odpovědný přístup k hospodaření s energiemi v jejich domech.

Litvínov chce opravit zimní stadion, plány už jsou hotové

publikováno: 26.2.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Už letos by měla začít stavba nové plavecké haly a do toho se ještě Litvínov chce pustit do přeměny zimního stadionu. HC Verva Litvínov už má hotové první plány a vizualizace, jak by to mohlo vypadat. 

I v covidovém období rozdává teplárna dary neziskovkám

publikováno: 24.2.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Ani ve složité době koronavirové pandemie neopustila komořanská teplárna myšlenku podpory neziskových organizací a vyhlásila přijímání žádostí pro tento rok. To bylo ukončeno v polovině února a výběrová komise mohla vybírat z 29 projektů, které předložilo 27 organizací.

Mariánské Radčice říkají stop čoudícím komínům

publikováno: 23.2.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

V Mariánských Radčicích na Mostecku se rozhodli zlepšit ovzduší v obci vlastní cestou. Po vzoru celostátních kotlíkových dotací tam nabídnou obyvatelům pomoc s výměnou zastaralých způsobů vytápění. Několikaleté měření ovzduší totiž ukázalo, co je hlavním zdrojem znečištění. Že právě lokální topeniště zamořují Českou republiku prachem nejvíc, dokládají i statistiky Českého hydrometeorologického ústavu.

Rekonstrukce kláštera v Žatci začne ještě letos

publikováno: 22.2.2021, kategorie: Památky, autor: Tomáš Kassal

Město Žatec získalo druhou dotaci na obnovu bývalého kapucínského kláštera. Plánovaná proměna kláštera na spolkové a robotické centrum se proto může dělat najednou. Práce mají začít letos v létě a skončit v roce 2023. Nebude tedy nutné je dělat na etapy.

Kraj se chce víc podílet na úpravě běžeckých stop

publikováno: 18.2.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Finančně podpořit úpravu běžeckých stop na hřebenech Krušných hor i v Lužických horách chce Ústecký kraj. Běžecké lyžování získalo během letošní zimy na popularitě poté, co vláda de facto zakázala provozovat lyžování sjezdové. Kolik kraj přispěje a komu zatím není jasné.