reklama Speciál magazínu e-region.cz: Historické osmičky
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Café Nobel odhalí pověstí z lesů, zřícenin a skal

publikováno: 20.2.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Frederik Velinský

Už podruhé zavítá série přátelských setkání s vědou Café Nobel do prostředí Kavárny a restaurace Refugio v Tisé na Ústecku. Ve čtvrtek 22. února od 18,30 hodin budou tématem Stíny mezi stromy: Nové pověsti z lesů, zřícenin a skal.

SPECIÁLHistorické osmičky: Do Loun se vrátí Masaryk

publikováno: 20.2.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

V lounském infocentru je nově k mání turistická známka ze speciální edice ke 100. výročí vzniku Československa. Připomíná pomník T. G. Masaryka, který stával v Lounech a během okupace zmizel. Do města se jeho kopie vrátí v den výročí založení republiky, 28. října 2018

V Bezděkově u Žatce se opět pojedou offroad závody

publikováno: 19.2.2018, kategorie: Sport, autor: Karel Fiala

Atraktivní závody offroadových aut v těžkém terénu se letos opět pojedou v areálu v Bezděkově u Žatce. Tradiční Offroad trial cup doplní letos závody Bohemian Trophy. Květnové závody doplní v červenci setkání posádek s názvem Offroad party.

Přečtete si v následujících dnech
  • Sobotní lyžování na Alšovce zpestří karneval
  • V pátek večer nabídne mostecké hvězdárna mimořádné pozorování
  • Lenka Hatašová představí v Krytu nevšední scenérie z Izraele

Schránka z mosteckého soudu vydala po 135 letech své tajemství

publikováno: 16.2.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Téměř 135 let zůstal nedotčen "poklad", který uložili naši předci do schránky v právě dokončované stavbě nového krajského soudu v Mostě. Přestože se o její existenci vědělo 40 let, otevřena byla na mosteckém magistrátu teprve včera. Co ukrývala, uvidí návštěvníci v mosteckém muzeu ještě letos.

Studenti architektury navrhnou Žatci vylepšení Pražského předměstí

publikováno: 16.2.2018, kategorie: Památky, autor: redakce

Studenti architektury pražské ČVUT představí v sobotu 17. února v restauraci U Orloje své návrhy, jak vylepšit a oživit veřejné prostory v Žatci. Návrhy jsou výsledkem jejich podzimní návštěvy Žatce.

První letošní farmářské trhy v Žatci oživí masopust

publikováno: 15.2.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Tomáš Kassal/redakce

První letošní farmářské trhy v Žatci proběhnou tuto sobotu 17. února od 8,00 do 13,00 hodin na náměstí Svobody. Na ně naváže masopust s průvodem masek a jejich následným rejem na kluzišti před radnicí. Obě akce doplní dvě soutěže: o nejlepší prejt a nej domácí koblihu.

V Mostě bude mít premiéru film o děkanském chrámu

publikováno: 15.2.2018, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Film Chrám z popela zdvižený, natočený u příležitosti uplynutí 500 let od položení základního kamene kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, se poprvé veřejnosti představí ve čtvrtek 22. února. Slavnostní premiéra se koná přímo v mosteckém kostele.

Výstava plechových hraček v Litvínově potrvá celý rok

publikováno: 14.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Výstava historických hraček značky HUSH, které se vyráběly před druhou světovou válkou v Litvínově, byla prodloužena až do 31. prosince 2018. Potěší hlavně milovníky železničních modelů, neboť nabízí velkou modelovou železnici. Expozici najdete v zámku Valštejnů.

SPECIÁL - Osudové osmičky v klášterecké galerii Kryt

publikováno: 13.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: Adéla Chlupová

Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří připomene jeden ze zásadních okamžiků v našich dějinách, a to založení samostatného československého státu, stejně jako i další významné „osudové osmičky“, a to roky 1938, 1948 a 1968. Galerie pro své návštěvníky připravila sérii čtyř výstav připomínající právě tyto zásadní mezníky našich dějin.

SPECIÁL - Žatecké muzeum připomene osmičky v historii města

publikováno: 12.2.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Jitka Krouzová

Žatecké Regionální muzeum přispěje k letošním oslavám „osmičkových“ výročí sérií přednášek. Zájemci se mohou seznámit s více či méně známými událostmi, které se odehrály v letech končících číslicí osm. První přednáška se bude věnovat starší historii a začíná ve čtvrtek 22. února v 17,00 hodin.

SPECIÁL - Historické osmičky: Lounští poslanci ve vídeňském parlamentu

publikováno: 10.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

170 let od prvních voleb do vídeňského Říšského sněmu, který se stal základem rakousko-uherského parlamentu a přinesl první demokratické náznaky do monarchie, připomene lounská výstava. Věnovat se bude osobnostem poslanců, kteří zastupovali lounský obvod. Vernisáž se koná v úterý 13. února.