Volný čas
Festivaly, slavnosti
Historie
Kino, divadlo
Koncerty
Pro děti
Společnost
Sport, turistika
Tip na výlet
Věda, technika
Výstavy, přednášky Den magistra Kelleyho na Hněvíně
publikováno: 8.6.2012, kategorie: Festivaly, slavnosti, autor: Kateřina Táborská
Sdílet na FaceBooku
Sdílet na Twitteru
Jako připomínku slavného hradního vězně rudolfínské doby - mága Edwarda Kelleyho - pořádá město Most v sobotu 16. června Den magistra Kelleyho na hradě hněvín nad Mostem. Děti se mohou těšit na pohádky a písničky se známými Postavami - Saxanou nebo Jů a Hele. Na nádvoří se představí šermíři, rytíři a o útěk se pokusí sám Kelley. Během dne bude otevřeno dobové tržiště i hvězdárna.
Divadelní scéna
11.00 hodin - zahájení programu, Magistr Edward Kelley, hradní trubači
11.20 hodin - Když jde kůzle otevřít - představení Divadla rozmanitostí Most
13.00 hodin - Na kouzelném paloučku s Jů a Hele – loutková revue s loutkami v nadživotní velikosti s písničkami, pohádkami a soutěžemi pro děti
15.00 hodin - Saxana – dívka na koštěti – představení pro děti a rodiče Divadla rozmanitostí Most
17.00 hodin - hudební skupina Condurango s Bárou Hrzánovou
21.00 hodin - Osudy dobrého vojáka Švajka – činohra Městského divadla v Mostě
Nádvoří
11.00 hodin - zahájení programu, Magistr Edward Kelley, hradní trubači
11.40 hodin - středověká hudba Pontanus
12.00 hodin - šermíři Maledictus
12.20 hodin - fakír Ben Ghan
12.40 hodin - sokolníci – společnost Merlin
13.00 hodin - rytířský turnaj pro děti i dospělé
14.05 hodin - šermířská scénka „Nesmrtelná chamtivost“
14.15 hodin - vyhlášení soutěže – Kelleyho zvířecí pomocník
14.30 hodin - útěk magistra Kelleyho z věže a soud
15.00 hodin - středověká hudba Pontanus
15.30 hodin - šermíři Maledictus
15.50 hodin - fakír Ben Ghan
16.10 hodin - sokolníci
16.40 hodin - středověká hudba Pontanus
17.10 hodin - rytířský turnaj pro děti i dospělé
17.40 hodin - šermíři Maledictus
Doprovodný program
Během dne - ukázka kovářského řemesla, dobové tržiště, prodej tradičních předmětů ruční výroby, Alchymistická dílna – ve sklepení na divadelní scéně.
Středisko volného času Most pořádá mezi 10. a 16. hodinou Kelleyho stezku. Proděti je připravena cesta lesem s překvapením a soutěžemi pro děti.
V průběhu celého dne, od 10,00 do 22,00 hodin bude otevřena hvězdárna na hradě Hněvín.
Kyvadlová doprava bude jezdit z autobusové zastávky Zahražany od 10,00 hodin do půlnoci, zastávka bude samostatně označena.

Nejnovější články v sekci Volný čas...
Ve čtvrtek 20. června se v Mostě uskuteční Sportovní setkání Most – Marienberg 2013. Do programu jsou zařazeny vybrané atletické disciplíny a sportovní hry a zúčastní se jej žáci pozvaných škol z Mostu a Marienbergu. Součástí jsou samozřejmě i turnaje ve stolních hokejích, konkrétně v billiard-hockeyi šprtci, táhlovém hokeji Chemoplast a v air-hockeyi. Stolní hokej je určen nejen pro pozvané, ale i pro zájemce z řad veřejnosti.
Ve čtvrtek 30. května si v Žatci na své přijdou obdivovatelé svérázného humoru dvojice Ester Kočičková a Simona Babčáková. V jedinečném představení, nazvaném Dámská jízda - totální improvizace, se prolíná hudební a herecká virtuozita na pozadí příběhu, který vznikne přímo před přítomnými diváky. Jaký příběh to bude se dozvíte v Městském divadle v Žatci.
„Potom už nebude den ani noc, ale v čase večera bude světlo...“ tímto biblickým citátem se uvádí další ročník Noci kostelů. Letos proběhne v pátek 24. května a jen v Ústeckém kraji se do akce zapojilo 124 církevních objektů. Máte možnost si je prohlédnout, na mnoha místech s komentářem nebo kulturním programem. Přinášíme pár zajímavých tipů.
V sobotu 25. května se v žateckém pivovaru koná druhý ročník Dne otevřených dveří. Pod názvem Chmelfest vás čeká desgustace 17 druhů piv, alegorický průvod městem, prohlídky pivovaru s živými obrazy, pivní soutěže i hudební program i zábava pro děti. Program potrvá od deseti do deseti.
Největším tahákem víkendu bude bezesporu zahájení lázeňské sezóny v Teplicích. Máme pro vás ale i tipy na oddechovější akce, kde nebude hlava na hlavě a najde se i nějaké to místo na zaparkování. Třeba Živá zahrada zámku Korozluky, dobrodružství pro děti na Horním hradě, vinařská přehlídka ve Velkém Březně, pivařská v Žatci, vlak Maxipsa Fíka... A na závěr ještě jeden lázeňský tip – zahájení sezóny v Jáchymově se letos ponese v duchu divokého západu!




