Volný čas
Festivaly, slavnosti
Historie
Kino, divadlo
Koncerty
Pro děti
Společnost
Sport, turistika
Tip na výlet
Věda, technika
Výstavy, přednášky 12. Dny české a německé kultury
publikováno: 25.10.2010, kategorie: Festivaly, slavnosti, autor: Luděk SvobodaFestival se koná v Drážďanech/Ústí nad Labem a Euroregionu Elbe/Labe se od 29. října do 14. listopadu. Tento festival je největší zahraniční prezentací českého umění a kultury v Evropě. V letošním roce se v Drážďanech a okolí představí v šedesáti akcích čeští profesionální, poloprofesionální i amatérští umělci všech žánrů a kategorií, v Ústí nad Labem a severních Čechách bude naopak ve třiceti festivalových akcích prezentován výběr z německého umění a kultury.
Euroregion Elbe/Labe sahající od Míšně přes Drážďany a Pirnu po Děčín a Ústí nad Labem se tak na podzim opět stane hostitelem česko-německých setkávání a porozumění.
Bohatý festivalový program i letos nabídne známé a divácky oblíbené akce stejně jako překvapivé novinky. Za názvem Dny české a německé kultury se však skrývá mnohem víc než jen pouhá prezentace umění a kultury. V popředí stojí především setkávací charakter a podpora vzniku kooperací.
12. Dny české a německé kultury realizují v poslední době stále častěji používanou frázi o „překračování hranic“. Velká část letošního programu sestává z akcí, které se konají na obou stranách česko-německé hranice nebo spojují obyvatele obou zemí.
Nadace Brücke/Most v Drážďanech a Collegium Bohemicum v Ústí nad Labem chtějí společnými silami posílit stávající kontakty a dát přiležitost vzniku nových. Na jedné straně to jsou umělci, kteří s sebou přinášejí zkušenosti z obou zemí a na druhé straně návštěvníci, kteří jsou také podněcováni k získávání nových zkušeností. Návštěvníci Dnů české a německé kultury se tímto stávají oněmi pověstnými „přeshraničníky“.

Nejnovější články v sekci Volný čas...
Do 16. června můžete v Poppelově výstavní síni Muzea města Duchcova navštívit výstavu ZAHRADY-PARKY-POMNÍKY, věnovanou zahradám a parkům starého Duchcova. Prostřednictvím obrazových pramenů, historických vedut, pohlednic i fotografií mohou návštěvníci nahlédnout do historie veřejné zeleně města Duchcova.
Již druhý ročník multižánrového hudebního festivalu Jarní slunoHrad se letos uskuteční v sobotu 26. května na Horním Hradě. Horní Hrad se nachází mezi Ostrovem a Kláštercem nad Ohří. Program začíná již v 11:00. Festival pořádá občanské sdružení SlunoHrad jako akci nekomerčního charakteru, především jako alternativu k masovým akcím, ale také pro rozšíření povědomí o čarokrásném Horním Hradě.
Blíží se dětský den, a tak se se to ve víkendovém programu dětskými akcemi jen hemží. Kromě velké Bambiriády v Chomutově si mohou děti užívat na zámcích v Korozlukách a Libochovicích, v teplickém muzeu, na lounském koupališti... Živo bude tentokrát hlavně v Teplicích, kde začíná lázeňská sezóna.
V sobotu 18. srpna od 20:00 hodin se projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného představí v Bílině. Bílinský koncert bude jediným v Ústeckém kraji. Nadšené reakce a velký úspěch u publika provází začátek koncertního turné se špičkovým hudebním a audiovizuálním programem, prvotřídními interprety a hostujícími umělci z celého světa.
Letošní ročník chomutovského festivalu Otevřeno začíná v pátek 1. června a potrvá do soboty 9. června. Program proběhne v sedmi dnech. V rámci festivalu vystoupí mnoho umělců různého žánru a stylu. Hrát budou třeba skupiny Zrní, Květy, Krucipüsk, Tichá dohoda, Goodfellas či slovenské duo Romanika. Velká část programu je věnována oslavám 50 let bigbeatu v Chomutově. Hostem festivalu na počest těchto oslav je legendární britská rocková skupina Uriah Heep.




