Volný čas
Festivaly, slavnosti
Historie
Kino, divadlo
Koncerty
Pro děti
Společnost
Sport, turistika
Tip na výlet
Věda, technika
Výstavy, přednášky Vánoční výstava v žateckém muzeu
publikováno: 24.11.2009, kategorie: Výstavy, přednášky, autor: Jitka Krouzová
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci si vás dovoluje pozvat na vánoční výstavu „Vůně medu, skořice, zázvoru…“, která bude zahájena v hlavní budově slavnostní vernisáží ve čtvrtek 26. listopadu od 17.00 hodin, kterou zpříjemní koledy v podání žákyň hudebního oboru ZUŠ v Žatci pod vedením pana učitele L. Růžičky.
Výstava přiblíží historii perníkářského řemesla, představí rozmanité druhy perníkových dřevěných forem zapůjčené od Ing. Oldřicha Kvapila a z nich perníky, které půjčí pan Aleš Vostřez. Oba pánové pocházejí z Hořic. Dále se budou prezentovat perníky od Věry Hrnčířové, Jaroslavy Forkové (obě dámy z Teplic), Julie Chadimové ze Strakonic, Marie Rybenské z Litoměřic, Marie Vytlačilové z Chomutova, Jiřiny Ceehové z Prahy a Věry Havrlové z Vikletic. Výstava bude doplněna kolážemi žáků výtvarného oboru ze Základní umělecké školy v Žatci.
Součástí výstavy budou tradičně i předváděcí akce - ve dnech 15. – 17. prosince 2009. 15. 12. je připravena dílna pro děti – práce s perníkovým těstem od 9.00 – 16.00 hodin. 16. 12. od 8.00 – 16.00 je připravena ukázka vyřezávání perníkových forem a 17. 12. od 8.00 – 14.00 taktéž ukázka vyřezávání perníkových forem.
Přijďte se naladit vánoční atmosférou. Prodej dekorativních perníčků zajištěn. Výstava potrvá do 9. ledna 2010. Školní třídy prosí pracovníci muzea o nahlášení návštěvy v předstihu na tel. 415 749 466.

Nejnovější články v sekci Volný čas...
Do 16. června můžete v Poppelově výstavní síni Muzea města Duchcova navštívit výstavu ZAHRADY-PARKY-POMNÍKY, věnovanou zahradám a parkům starého Duchcova. Prostřednictvím obrazových pramenů, historických vedut, pohlednic i fotografií mohou návštěvníci nahlédnout do historie veřejné zeleně města Duchcova.
Již druhý ročník multižánrového hudebního festivalu Jarní slunoHrad se letos uskuteční v sobotu 26. května na Horním Hradě. Horní Hrad se nachází mezi Ostrovem a Kláštercem nad Ohří. Program začíná již v 11:00. Festival pořádá občanské sdružení SlunoHrad jako akci nekomerčního charakteru, především jako alternativu k masovým akcím, ale také pro rozšíření povědomí o čarokrásném Horním Hradě.
Blíží se dětský den, a tak se se to ve víkendovém programu dětskými akcemi jen hemží. Kromě velké Bambiriády v Chomutově si mohou děti užívat na zámcích v Korozlukách a Libochovicích, v teplickém muzeu, na lounském koupališti... Živo bude tentokrát hlavně v Teplicích, kde začíná lázeňská sezóna.
V sobotu 18. srpna od 20:00 hodin se projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného představí v Bílině. Bílinský koncert bude jediným v Ústeckém kraji. Nadšené reakce a velký úspěch u publika provází začátek koncertního turné se špičkovým hudebním a audiovizuálním programem, prvotřídními interprety a hostujícími umělci z celého světa.
Letošní ročník chomutovského festivalu Otevřeno začíná v pátek 1. června a potrvá do soboty 9. června. Program proběhne v sedmi dnech. V rámci festivalu vystoupí mnoho umělců různého žánru a stylu. Hrát budou třeba skupiny Zrní, Květy, Krucipüsk, Tichá dohoda, Goodfellas či slovenské duo Romanika. Velká část programu je věnována oslavám 50 let bigbeatu v Chomutově. Hostem festivalu na počest těchto oslav je legendární britská rocková skupina Uriah Heep.




