Volný čas
Festivaly, slavnosti
Historie
Kino, divadlo
Koncerty
Pro děti
Společnost
Sport, turistika
Tip na výlet
Věda, technika
Výstavy, přednášky Narozeninami Maxipsa Fíka bude žít celá Kadaň
publikováno: 26.5.2007, kategorie: Pro děti, autor: Renata Malíková
Kadaň se chystá na velkolepé oslavy narozenin Maxipsa Fíka. Večerníčkový hrdina je bude mít v sobotu 2. června. Celodenní program se odehraje na 6 místech. Zváni jsou všichni jeho malí i velcí fanoušci. Přijedou i Pepa Dvořák, Upír Krejčí, Jaroslav Uhlíř, Petra Černocká a Míša Dolinová.
Fík se rozhodl slavit narozeniny v Kadani ze dvou důvodů. Na svět totiž přišel v nedalekém Ahníkově. Začátek června navíc patří dětem a jejich svátku.
Hlavní pódium u kostela Stětí, kulturní dům Střelnice, Nábřeží Maxipsa Fíka, náměstí, lesopark a hrad – tam všude bude psí televizní hvězda oslavovat své 32. narozeniny. Program začíná na všech místech v 10,00 hodin.
Na hlavním pódiu jako první vystoupí Upír Krejčí. Následovat budou písničky z večerníků a Samson. Přijdou i dva loutkoví hrdinové Kuk a Cuk a následně Pračlověčice Růža. U kostela Stětí se bude například také kouzlit a zpívat. Za dětmi přijedou známé hvězdy Petra Černocká, Míša Dolinová a JaroslavUhlíř.
V kulturním domě Střelnice začne program prodejní výstavou dětských knížek. Po hodině přijde na řadu promítání filmových pohádek a ve 14,00 hod. půlhodinová divadelní pohádka Maxipes Fík. Pak se bude opět pokračovat v promítání. Ve 20,00 hod. začne představení Strakonický dudák s hercem Josefem Dvořákem. Večer má být v altánku koncert ZUŠ.
Na nábřeží Maxipsa Fíka můžou děti skotačit. Připravený tam bude skákací hrad, nafukovací lezecká stěna, jízda na raftu, taneční dílna Crazy Dance, Fíkovy hry, jízda na koních a ukázka hasičské techniky.
Na náměstí děti dostanou šanci vybrat si z nabídky volnočasových aktivit. V 11,00 hod. začne Czech cup města Kadaně v dřevorubeckém sportu.
V lesoparku bude od 10,00 do 15,00 dětský den DDM Šuplík. Na hradě připraví agentura Dobrý den výstavu rekordů a kuriozit.
Program:
Hlavní pódium (u kostela Stětí)
10.00 – Upír Krejčí
11.00 – Samson a písničky z večerníčků
12.00 – Kuk a Cuk
13.00 – Pračlověčice Růža
14.00 – kouzelnická show Duo Fernando
15.00 – ZUŠ a přání Fíkovi
16.00 – Petra Černocká
17.00 – Míša Dolinová
18.00 – Jaroslav Uhlíř
KD Střelnice
10.00 - prodejní výstava dětských knih
11.00 – pásmo filmových pohádek
14.00 – divadelní pohádka Maxipes Fík
15.30 – pásmo pohádek
20.00 – Josef Dvořák – Strakonický dudák
koncert orchestru ZUŠ K. Slavického v altánku
Nábřeží Maxipsa Fíka (od 10.00 hod.)
- skákací hrad
- nafukovací lezecká stěna
- jízdy na raftu
- taneční dílna Crazy Dance
- fíkovy hry
- jízdy na koních
- ukázka hasičské techniky
Mírové náměstí
10.00 – prezentace volnočasových aktivit pro děti
11.00 – Czech cup města Kadaně v dřevorubeckém sportu
Lesopark
10.00 – 15.00 dětský den s DDM Šuplík
Hrad
10.00 – Expozice rekordů agentury Dobrý den – rekordy a kuriozity
Fotbalové hřiště 1. června
fotbalový turnaj škol
fotbalové utkání staré gardy Kadaně s veterány Dukly Praha

Nejnovější články v sekci Volný čas...
Blíží se dětský den, a tak se se to ve víkendovém programu dětskými akcemi jen hemží. Kromě velké Bambiriády v Chomutově si mohou děti užívat na zámcích v Korozlukách a Libochovicích, v teplickém muzeu, na lounském koupališti... Živo bude tentokrát hlavně v Teplicích, kde začíná lázeňská sezóna.
V sobotu 18. srpna od 20:00 hodin se projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného představí v Bílině. Bílinský koncert bude jediným v Ústeckém kraji. Nadšené reakce a velký úspěch u publika provází začátek koncertního turné se špičkovým hudebním a audiovizuálním programem, prvotřídními interprety a hostujícími umělci z celého světa.
Letošní ročník chomutovského festivalu Otevřeno začíná v pátek 1. června a potrvá do soboty 9. června. Program proběhne v sedmi dnech. V rámci festivalu vystoupí mnoho umělců různého žánru a stylu. Hrát budou třeba skupiny Zrní, Květy, Krucipüsk, Tichá dohoda, Goodfellas či slovenské duo Romanika. Velká část programu je věnována oslavám 50 let bigbeatu v Chomutově. Hostem festivalu na počest těchto oslav je legendární britská rocková skupina Uriah Heep.
Chomutovská Bambiriáda se odehraje již potřinácté a to na tradičním místě na Kamencovém jezeře v pátek 25. a sobotu 26. května. Vstup po oba dva dny je zdarma a pro děti je připraven bohatý program, včetně soutěže Piráti na jezeře. Bambiriáda je přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež a koná se v 19 městech republiky - v Ústeckém kraji je to tradičně Chomutov. Uvnitř celý program.
Proměny zámeckého areálu v Duchcově zaujaly pořadatele letošního AniFestu 2012, kteří se rozhodli připravit jedinečné audiovizuální dílo, pracující s technikou animace. Dílo Laputoidy / Tikající krajina je vytvořeno speciálně na míru výstavního sálu zámku a jeho hlavním motivem jsou proměny zámeckého areálu, odraz minulosti v oživení duchcovského hospitalu a momenty z historie krajiny.




