Volný čas
Festivaly, slavnosti
Historie
Kino, divadlo
Koncerty
Pro děti
Společnost
Sport, turistika
Tip na výlet
Věda, technika
Výstavy, přednášky Výstava plakátů anebo kdo získá Českého lva
publikováno: 30.1.2007, kategorie: Kino, divadlo, autor: Martin KnolV pátek 2. února začíná v kině Kosmos Most výstava filmových plakátů, která se váže k vyhlášení Českého lva 2006. Jedná se tedy o plakáty českých filmů, které byly uvedeny v loňském roce do kin a budou bojovat o nejvyšší české filmové ocenění.
Na speciální, závěsné výstavě si každý návštěvník kina bude moci prohlédnout například plakáty úspěšných filmů Jak se krotí krokodýli, Kráska v nesnázích, Rafťáci nebo Účastníci zájezdu či komornějších snímků Marta, Indián a sestřička nebo Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí. K vidění budou také plakáty tří českých filmů, které se budou ještě v mosteckém kině promítat - v únoru to bude Ro(c)k podvraťáků a Obsluhoval jsem anglického krále, v březnu pak Pravidla lži.
Jen připomínáme, že nominační večer Českého lva proběhne v sobotu 10. února a vyhlášení v sobotu 3. března.

Nejnovější články v sekci Volný čas...
Blíží se dětský den, a tak se se to ve víkendovém programu dětskými akcemi jen hemží. Kromě velké Bambiriády v Chomutově si mohou děti užívat na zámcích v Korozlukách a Libochovicích, v teplickém muzeu, na lounském koupališti... Živo bude tentokrát hlavně v Teplicích, kde začíná lázeňská sezóna.
V sobotu 18. srpna od 20:00 hodin se projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného představí v Bílině. Bílinský koncert bude jediným v Ústeckém kraji. Nadšené reakce a velký úspěch u publika provází začátek koncertního turné se špičkovým hudebním a audiovizuálním programem, prvotřídními interprety a hostujícími umělci z celého světa.
Letošní ročník chomutovského festivalu Otevřeno začíná v pátek 1. června a potrvá do soboty 9. června. Program proběhne v sedmi dnech. V rámci festivalu vystoupí mnoho umělců různého žánru a stylu. Hrát budou třeba skupiny Zrní, Květy, Krucipüsk, Tichá dohoda, Goodfellas či slovenské duo Romanika. Velká část programu je věnována oslavám 50 let bigbeatu v Chomutově. Hostem festivalu na počest těchto oslav je legendární britská rocková skupina Uriah Heep.
Chomutovská Bambiriáda se odehraje již potřinácté a to na tradičním místě na Kamencovém jezeře v pátek 25. a sobotu 26. května. Vstup po oba dva dny je zdarma a pro děti je připraven bohatý program, včetně soutěže Piráti na jezeře. Bambiriáda je přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež a koná se v 19 městech republiky - v Ústeckém kraji je to tradičně Chomutov. Uvnitř celý program.
Proměny zámeckého areálu v Duchcově zaujaly pořadatele letošního AniFestu 2012, kteří se rozhodli připravit jedinečné audiovizuální dílo, pracující s technikou animace. Dílo Laputoidy / Tikající krajina je vytvořeno speciálně na míru výstavního sálu zámku a jeho hlavním motivem jsou proměny zámeckého areálu, odraz minulosti v oživení duchcovského hospitalu a momenty z historie krajiny.




