Volný čas
Festivaly, slavnosti
Historie
Kino, divadlo
Koncerty
Pro děti
Společnost
Sport, turistika
Tip na výlet
Věda, technika
Výstavy, přednášky Kamenolom Boží se vrací do severočeských kin
publikováno: 31.1.2006, kategorie: Kino, divadlo, autor: Kateřina Táborská
Zajímavý dokument, v němž Břetislav Rychlík rok sledoval životy poněkud zvláštních obyvatel mostecké hnědouhelné pánve, se opět vrací do kin v Ústeckém kraji. V únoru ho můžete vidět v Jirkově a v Mostě.
Režisér Rychlík natočil Kamenolom Boží jako pokračování a zároveň protipól svého dokumentu Jeden rok, v němž mapoval život na Horňácku. Film o hledání štěstí v podivné krajině vychází v těchto dnech konečně na DVD, v kinech je ale vidět velmi málo.
Příležitost máte tentokrát v pátek 10. února v kině v Jirkově. Film bude promítán od 18,00 hodin (trvá necelou hodinu a půl). Představení vřele doporučujeme i kvůli tomu, že můžete pohovořit s tvůrcem filmu Břetislavem Rychlíkem, zajímavou osobností českého kulturního života. Kamenolom Boží promítá už podruhé kino Kosmos – bude to v sále Midi 25. února od 19,00 hodin.
Recenzi filmu, který režisér představil vloni v dubnu v Litvínově, najdete v článku Kamenolom Boží: Moravák o Severočeších.
Foto: Reprodukce z filmu Kamenolom Boží.

Nejnovější články v sekci Volný čas...
Blíží se dětský den, a tak se se to ve víkendovém programu dětskými akcemi jen hemží. Kromě velké Bambiriády v Chomutově si mohou děti užívat na zámcích v Korozlukách a Libochovicích, v teplickém muzeu, na lounském koupališti... Živo bude tentokrát hlavně v Teplicích, kde začíná lázeňská sezóna.
V sobotu 18. srpna od 20:00 hodin se projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného představí v Bílině. Bílinský koncert bude jediným v Ústeckém kraji. Nadšené reakce a velký úspěch u publika provází začátek koncertního turné se špičkovým hudebním a audiovizuálním programem, prvotřídními interprety a hostujícími umělci z celého světa.
Letošní ročník chomutovského festivalu Otevřeno začíná v pátek 1. června a potrvá do soboty 9. června. Program proběhne v sedmi dnech. V rámci festivalu vystoupí mnoho umělců různého žánru a stylu. Hrát budou třeba skupiny Zrní, Květy, Krucipüsk, Tichá dohoda, Goodfellas či slovenské duo Romanika. Velká část programu je věnována oslavám 50 let bigbeatu v Chomutově. Hostem festivalu na počest těchto oslav je legendární britská rocková skupina Uriah Heep.
Chomutovská Bambiriáda se odehraje již potřinácté a to na tradičním místě na Kamencovém jezeře v pátek 25. a sobotu 26. května. Vstup po oba dva dny je zdarma a pro děti je připraven bohatý program, včetně soutěže Piráti na jezeře. Bambiriáda je přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež a koná se v 19 městech republiky - v Ústeckém kraji je to tradičně Chomutov. Uvnitř celý program.
Proměny zámeckého areálu v Duchcově zaujaly pořadatele letošního AniFestu 2012, kteří se rozhodli připravit jedinečné audiovizuální dílo, pracující s technikou animace. Dílo Laputoidy / Tikající krajina je vytvořeno speciálně na míru výstavního sálu zámku a jeho hlavním motivem jsou proměny zámeckého areálu, odraz minulosti v oživení duchcovského hospitalu a momenty z historie krajiny.




