reklama Klášterecké promenády 9.9.2017 Lázně Evženie
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Léto v Krušných horách

Léto v Krušných horách: Mizející svět lidových tradic

publikováno: 14.8.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Jak žili naši předci v Krušných horách? Jaké si stavěli domy, jaká řemesla je živila? A co z toho se dochovalo do dnešních dnů. Pojďte si s dalším dílem Speciálu Léto v Krušných horách projít několik skanzenů a muzeí, která tuto minulost připomínají.

TIPLéto v Krušných horách: Rytířská výprava

publikováno: 8.8.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Prázdniny jsou ideální čas na dobrodružná prozkoumávání zřícenin hradů na úpatí Krušných hor. Kdysi chránily hraniční stezky, dnes lákají turisty. Z některých už bylo jen pár kamenů a budete moci spoléhat jen na svou fantazii, jinde toho zbylo a tam si připravte vstupné.

TIPLéto v Krušných horách: Výlet s párou

publikováno: 31.7.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Zborcená trať Moldavské dráhy možná zkazila prázdninové plány nejednomu milovníkovi železnice. V Krušných horách ale najdete víc míst, kde si užít vláčky nebo historické tratě. Třeba i ty zaniklé. Další díl Léta v Krušných horách věnovaný železnici.

Léto v Krušných horách: Jízda pro motorkáře

publikováno: 24.7.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Krušné hory jako krásné místo pro projížďky na motorce představuje nová publikace Destinační agentury Krušné hory. Krušnohorská rallye #01 vznikla ve spolupráci s týmem Tripper a spojuje v sobě přejezdy s nádhernými výhledy, překonávání překážek, plnění úkolů i tajný cíl.

TIPLéto v Krušných horách: Když v horách prší

publikováno: 17.7.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Zatažený deštivý den v Krušných horách je skvělou příležitostí podívat se tam, kam by se vám v horký letní den určitě nechtělo – třeba do aquaparku, do muzea nebo na zámek. Vybrali jsme pár tipů, kde můžete zůstat pod střechou.

Projeďte si horní města Krušných hor

publikováno: 12.7.2017, kategorie: Turistika, autor: Veronika Škuthanová

Zajímavou příležitost objevit Krušné hory a jejich hornickou tradici nabízí na závěr prázdnin Oblastní muzeum v Lounech. V sobotu 26. srpna pořádá exkurzi po horních městech Krušných hor.

TIPHistorické vlaky vozí cyklisty do Vejprt

publikováno: 11.7.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

O prázdninách můžete k výletům do Krušných hor využít tak historické cyklovlaky, které vypravuje z Chomutova a v některých dnech i z Klášterce nad Ohří společnost LOKO-MOTIV. Nejbližší vlak do Vejprty vyjede o víkendu 15. a 16. července. Přidáme spoustu tipů, kam vyrazit od tohoto vlaku.

Tóny Krušných hor: Léto plné hudby

publikováno: 11.7.2017, kategorie: Hudba, autor: Eva Maříková

Města Krušných hor během července a srpna nabízí nevšední hudební zážizky. Obohaťte tak své výlety do hor a podhůří také o kulturu. Vybírejte, které tóny v Krušných horách přilákají vás. Destinanční agentura Krušné hory pro vás připravila přehled zajímavých koncertů.

TIPLéto v Krušných horách: Tajné koupací tipy

publikováno: 10.7.2017, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

S horkými letními dny vám možná přijde vhod pár tipů, kde se v Krušných horách osvěžit. Přestože tři největší přehrady nejsou určené ke koupání, najde se v horách pár ukrytých rybníčků nebo menších koupališť s horskou vodou.

Velká fotografická soutěž s Destinační agenturou Krušné hory

publikováno: 7.7.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Pokud se inspirujete naším Speciálem a vyrazíte v létě do Krušných hor, nezapomeňte si s sebou fotoaparát. Destinační agentura Krušné hory vyhlásila tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy z řad amatérů i profesionálů.

Enduroserie se zastaví v polovině července na Klínech

publikováno: 4.7.2017, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Loňský závod MTB seriálu Enduroserie, jemuž poprvé poskytl zázemí Sportareál Klíny, se konal téměř v polovině října. Teploty lehce nad nulou, mrholení, déšť a promrzlí cyklisté u provizorních táboráků – tak vypadal závodní víkend. Letošní závod bude jiný. Termín je totiž posunut na 15. - 16. července, je tedy docela možné, že se dočkáme opačného extrému.

TIPLéto v Krušných horách: Svět dřeva

publikováno: 3.7.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Fenoménem Krušných hor jsou dřevěné hračky a vánoční ozdoby. Dřevo se však v horách využívalo i k mnohem prozaičtějším výrobám. V pokračování Speciálu Léto v Krušných horách vás zavedeme do muzea židlí nebo k plavebnímu kanálu.

Cyklobusy do Krušných hor se rozšířily o linku na Lesnou

publikováno: 30.6.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Od června do poloviny září jezdí z Chomutova a Jirkova cyklobus, který pěší i cyklisty odveze do Krušných hor. O prázdninách bude jezdit každou sobotu a neděli. Návštěvníky doveze do více než osmi set metrů nad mořem.

TIPLéto v Krušných horách: Po stopách hraček

publikováno: 26.6.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Když v Krušných horách skončila rudná horečka, začali obyvatelé hor hledat novou obživu. Jedním z nich bylo zpracování dřeva a speciálně hračkářství a výroba vánočních dekorací. Kromě několika muzeí, která potěší hlavně děti, se i dnes dají najít místa, kde se dřevěné hračky stále vyrábí. Další dva díly Speciálu Léto v Krušných horách budeme věnovat dřevu.

TIPLéto v Krušných horách: S kolem po horách

publikováno: 19.6.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Víte, že Krušné hory se dají přejet od západu k východu a zpátky pěkně po hřebenu? A že vám na to stačí jediná cyklostezka? Krušnohorská magistrála to totiž není jen bílá stopa, ale také 240 kilometrů značené cyklistické trasy, z níž vede množství odboček k zajímavostem Krušných hor. Tyto i další tipy na kola ve Speciálu Léto v Krušných horách.

Osek plný netradičních sportovních zážitků

publikováno: 14.6.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Řadu netradičních sportů pro celou rodinu si můžete vyzkoušet v létě v Oseku pod Krušnými horami. Mrštnost si otestujete v korunách stromů, přesnou trefu na discgolfu a fyzičku při zdolání Salesiovy výšiny, jediného křemencového skalního města v Čechách.

Na Dlouhou Louku jezdí víkendový autobus

publikováno: 13.6.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Nová autobusová linka z Litvínova na Dlouhou Louku v Krušných horách, která jezdí o víkendech, je ideální pro cyklisty i pěší turisty. Pokud vám stačí krátká dopolední procházka, můžete se vrátit autobusem, nebo si užít sjezd na kolech zpátky do podhůří.

TIPLéto v Krušných horách: Nejkrásnější vyhlídková místa

publikováno: 12.6.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V minulém díle jsme vám nabídli několik rozhleden a věží, ze kterých je pěkná vyhlídka ať už na Krušné hory nebo naopak z hor do Podkrušnohoří. Není ale nutné vždy šplhat na rozhledny, aby se pod vámi otevřela krajina. Vybrali jsme proto pro vás pár krásných míst pro potěchu oka.

Děti z Krušných hor oslaví svůj den v námořnickém

publikováno: 6.6.2017, kategorie: Pro děti, autor: Radka Malkusová

Přímořskou atmosféru na horách si budou moci užít děti v Nové Vsi v Horách na Litvínovsku, kde obec v sobotu 10. června pořádá Den dětí. Odpolední dětská slavnost je první ze série akcí společného česko-německého projektu nazvaného Plujeme na lodi společně.

Léto v Krušných horách: Rozhlédnout se po krajině

publikováno: 5.6.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Odkud je nejkrásnější výhled na Krušné hory, kde můžete přehlédnout českou kotlinu a odkud se podívat do Saska? V první pozvánce našeho Speciálu Léto v Krušných horách vám nabídneme pár míst, odkud se vám bude nejlépe vybírat, kam v horách vyrazit.

Zámkem Valdštejnů bude znít v létě hudba

publikováno: 2.6.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Nedělním dětským dnem odstartuje bohatá série letních akcích na zámku Valdštejnů v Litvínově. Už následující víkend se koná Rozmarné patchworkové léto a až do září vás čekají pravidelné koncerty na zámeckém nádvoří. Výlet do Litvínova zpříjemní zajímavé expozice, v nichž si vybere každý.

TIPZačíná Léto v Krušných horách

publikováno: 1.6.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Čtyři měsíce vás budeme lákat do Krušných hor a podhůří. Nabídneme tématické výlety, poradíme s dopravou a jídlem, pozveme na zajímavé akce. Právě dnes začíná Speciál Léto v Krušných horách!

TIPHarry Potter odstartuje letní sezónu na Klínech

publikováno: 29.5.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

První červnový víkend zahájí letní turistickou sezónu krušnohorský sportovní areál Klíny na Litvínovsku. Chybět by tam neměli všichni obdivovatelé hrdinů knih Joanne Rowlingové. Zajímá vás jaké novinky chystá areál Klíny na letošní léto? Jak si užít prázdniny v horském středisku? A kdy přijede Harry Potter?