e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Oldřichově bojovali postižení cyklisté

publikováno: 26.9.2003, kategorie: Zajímavosti, autor: Petra Vyroubalová

Sdílet: facebook twitter google+

Ve dnech 19. až 21. září se v Oldřichově u Teplic uskutečnilo Otevřené Mistrovství Evropy EPC v cyklistice, kterého se zúčastnili postižení sportovci z více než čtyřiceti zemí světa. Zdejší silniční závody navazovaly na dráhové disciplíny, které se jely v Praze v průběhu předchozích dvou dnů. Začátek závodů byl naplánovaný na pátek 19. září v 10,00 hodin a závodníky čekal okruh Oldřichov - Kamenný Pahorek – Hudcovská Výšina – Lahošť – Jeníkov v délce sedm kilometrů. Horký letní víkend přilákal mnoho návštěvníků, kteří svým potleskem a povzbuzováním dodávali sílu nejen českým závodníkům. Zastoupení zemí nebylo vyrovnané, jednotlivé kategorie byly rozděleny podle typu postižení nebo handicapu závodníků. Závodníci ve všech kategoriích podávali obdivuhodné výkony a mnohým se mohlo zdát, že jejich technika a výsledky se s přehledem vyrovnají technice a výsledkům nepostižených sportovců. Za zmínku stojí kategorie tříkolek se závodníky po obrně nebo s těžkým pohybovým handicapem. Bez ohledu na své postižení, doprovázeni mohutným potleskem z řad přihlížejících a mnohdy i členy rodiny běžícími celou trať souběžně s nimi, ukázali všem svou silnou vůli a chuť do života. Atmosféra celých závodů byla výborná i díky dobré organizaci hlavního pořadatele cykloklubu Top Ten Team Teplice, který akci zaštiťoval a snažil se pro soutěžící udělat maximum. Pojďme ale k jednotlivým výsledkům. Nutno podotknout, že naši závodníci si vedli víc než skvěle a obstáli tak v obrovské konkurenci. Mistrovství Evropy EPC v cyklistice 2003 1. Španělsko – 9 zlatých, 13 stříbrných a 7 bronzových medailí 2. Česká republika – 9 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových medailí 3. Německo – 6 zlatých, 6 stříbrných a 8 bronzových medailí Otevřené Mistrovství Evropy EPC v cyklistice 2003 1. Austrálie 2. USA 3. Německo Česká republika se umístila na 6. místě z celkových 25.