e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V evropské konkurenci bodoval nováček Pešek

publikováno: 14.7.2003, kategorie: Zajímavosti, autor: David Kühnel

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední víkendový podnik na mosteckém autodromu patřil evropskému šampionátu silničních motocyklů. Z českých jezdců si v Doprastav Open vedl nejlépe mladý Lukáš Pešek, který v kubatuře do 250 ccm obsadil druhé místo. Rychlejší než sedmnáctiletý nováček evropského mistrovství, byl pouze jeho týmový kolega a v průběžném hodnocení vedoucí jezdec této kubatury, Japonec Taro Sekiguchi. Body za páté místo si z Mostu odvezl také další český jezdec Radek Rous. "S výsledkem jsme spokojeni, i když jsem v domácím prostředí chtěl vyhrát. Ve druhé polovině závodu jsem ale již na Sekigučiho nestačil," uvedl Pešek pro ČTK. Mladík je za japonským kolegou, který doposud vyhrál všechny evropské závody, na druhém místě i v průběžném pořadí seriálu. "Vzhledem k tomu, že jsem v této třídě nováček, tak je to celkem dobré. Dokazuje to, že na to mám," dodal sebevědomě Pešek, který obsadil v loňské sezóně třetí místo v ME třídy do 125 ccm. Kubatuře stopětadvacítek udávali tempo především Italové. Z vítězství se tu radoval Dario Guiseppetti, který startuje s německou licencí. Z Čechů dosáhli na body desátý Václav Bittman a jedenáctý Igor Kaláb. Výsledky: Do 125 ccm: 1. Giuseppetti (It./Honda), 2. Angeloni (It./Honda), 3. Fröhlich (Něm./Honda), 4. Tagnoni (It./Aprilia), 5. Pasini (It./Aprilia), 6. Conti (It./Honda), ...10. Bittman (ČR/Honda), 11. Kaláb (ČR/Honda). Průběžné pořadí: 1. Giuseppetti 74 bodů, 2. Conti 66, 3. Angeloni 66, ...10. Koláb 21, 19. Bittman 11. Do 250 ccm: 1. Sekiguči (Jap./Yamaha), 2. Pešek (ČR/Yamaha), 3. Neukirchener (Něm./Honda), 4. Janssen (Niz./Yamaha), 5. Rous (ČR/Honda), 6. Sörensen (Dán./Yamaha). Průběžné pořadí: 1. Sekiguči 100, 2. Pešek 66, 3. Janssen 53, ...5. Rous 36.