reklama Turistická sezóna 2017 začíná
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • 500 let mosteckého kostela připomene Speciál magazínu www.e-region.cz
  • Jak budou vypadat červnové oslavy 500 let kostela
  • 500 let kostela: Na počátku byla tragédie
  • 500 let kostela: Sbírka na nový kostel
  • 500 let kostela: 77 let stavby

Terárium v zooparku představí nový druh užovek

publikováno: 27.4.2017, kategorie: Vzdělávání, autor: Martina Pelcová

Jako druhá zoologická zahrada v Česku představí chomutovský zoopark ve své expozici dosud nejnovější chovaný druh, štíhlovku Ravergierovu. Celkem tři jedince odchované v loňském roce v pražské zoologické zahradě mohli uvidí návštěvníci již poslední dubnový víkend.

V Galerii U Plazíka bude vystavovat Tomáš Špaček

publikováno: 27.4.2017, kategorie: Výstavy, autor: Ladislav Bába

V sobotu 29. dubna bude v Galerii U Plazíka v Peruci slavnostní vernisáž druhé letošní výstavy fotografií. Tentokrát až v 15,00 hodin se návštěvníkům představí Tomáš Špaček z Prahy. Ukáže snímky ze svých fotografických výprav po České republice i v zahraničí.

TIPTipy na víkend 28. dubna až 1. května

publikováno: 26.4.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První z prodloužených májových víkendů je před námi. Mezi největší sobotní akce bude patřit zahájení sezóny Dolního Poohří nebo zámku Červený Hrádek, na prvního máje můžete vyrazit na svátek dobré nálady do Kryr, Valdštejnské slavnosti v Litvínově nebo Radonické májové slavnosti.

Ambasadorem květnového závodu historických vozů bude vítěz Le Mans Barth

publikováno: 26.4.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Jedna z legend motoristického sportu okoření svou přítomností závody historických vozů The Most Historic Grand Prix, jež budou mít na mosteckém autodromu premiéru o víkendu 12. – 14. května. Roli ambasadora přijal vítěz proslulého závodu 24 hodin Le Mans z roku 1977 Jürgen Barth. Sympatický Němec, který na konci letošního roku oslaví jubilejní sedmdesáté narozeniny, bude sportovním komisařem.

Kam na čarodějnice?

publikováno: 26.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tajuplná noc, kdy se dobré střetává se zlým, kdy oheň očišťuje, otevírají se skály s poklady a střeží se májka. Ať budete slavit Valpružinu či Filipojakubskou noc, pálení čarodějnic nebo Beltine, vyberte si z přehledu zajímavých akcí v regionu, které se konají v neděli 30. dubna (a někde i dřív).

Studentský majáles a Valdštejnská slavnost v Litvínově

publikováno: 25.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Valdštejnská slavnost, tradiční prvomájová oslava v Litvínově, začne i letos průvodem a vítáním hraběcí rodiny. Už v neděli 30. dubna ale bude slavnosti předcházet studentský majáles. Obě slavnosti se budou odehrávat především v okolí zámku Valdštejnů.

Herečka Zita Benešová se zranila, mostecké divadlo mění program

publikováno: 25.4.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Pokud jste se v nejbližších dnech chystali do mosteckého divadla, pozorně si přečtěte tento článek. Kvůli vážnému zranění herečky Zity Benešové Městské divadlo v Mostě mění program v posledním dubnovém týdnu, změny se dotknou už dnešního večerního představení Charleyova teta.

Začíná třetí ročník soutěže The Most Challenge

publikováno: 25.4.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Už dnes, v úterý 25. dubna, zve mostecký autodrom motoristické fanoušky na zahájení třetího ročníku soutěže amatérských jezdců The Most Challenge. V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami, podmínkou je platná registrační značka vozu.

Žatec připravil na sobotu farmářskou slavnost s traktory, chlebem a pivem

publikováno: 25.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Tomáš Kassal

Nejen farmářské trhy, ale hned celou farmářskou slavnost pořádá v sobotu 29. dubna Městské divadlo Žatec s dalšími partnery na náměstí Svobody. Vedle regionálních produktů k ochutnání i nakoupení se mohou hlavně děti těšit i na zábavu, včetně jízdy na traktůrcích.

Na kole za žateckými památkami

publikováno: 24.4.2017, kategorie: Sport, autor: redakce

V sobotu 29. dubna můžete s žateckým muzeem vyrazit na cyklistický závod městem a okolím, který potrénuje nejen vaši fyzičku, ale také znalosti o žateckých památkách. Rodinný cyklozávod bude startovat na zahradě muzea v Žatci.

TIPDolní Poohří zahájí turistickou sezónu s Ohřinkou

publikováno: 24.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Kde jinde než u řeky Ohře může odstartovat turistickou sezónu region Dolního Poohří! Letošní zahájení, organizované Destinační agenturou Dolní Poohří, se rozprostře podél řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Slavnost s Ohřinkou se koná v sobotu 29. dubna, výlet startuje odpoledne v Klášterci, doprovodný program odpoledne v Kadani na nábřeží.

Vlasta Redl a jeho Naše nová kapela v Žatci

publikováno: 22.4.2017, kategorie: Hudba, autor: Karel Fiala

Po šesti letech přijede v úterý 25. dubna do Žatce zahrát písničkář Vlasta Redl se svou novou Česko - slovenskou kapelou jménem Naše nová kapela. Vlasta Redl je písničkář, všestranný muzikant a multižánrový umělec. Má stejně blízko k folklóru jako  rocku, folku, či jazzu. K tomu se ještě dal na psaní knih.

Mostecký Benedikt bude příští týden opět patřit vinařům

publikováno: 21.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Milovníci vína by neměli příští týden chybět na Benediktu v Mostě, kde se ve čtvrtek 27. a pátek 28. dubna konají Dny vína 2017, největší vinařská přehlídka na Mostecku. Tentokrát dorazí třináct moravských a českých vinařů, chybět nebudou ani ochutnávky sýrů. Dny vína pořádá firma Bela Most, velkoobchodník s kvalitním vínem.

Houslista Svěcený otevře zrestaurovaný sál Červeného Hrádku

publikováno: 21.4.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Po několikaměsíční přestávce se návštěvníkům poslední dubnovou neděli otevře Rytířský sál zámku Červený Hrádek, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Začne tak letošní kulturní a turistická sezóna nejen na zámku, ale i v celém Jirkově. Prvním, kdo vyzkouší nový sál, bude houslista Jaroslav Svěcený.

Jazz pod horami v Chomutově nabídne další špičkové muzikanty

publikováno: 20.4.2017, kategorie: Hudba, autor: Tereza Dvořáková

Po vyprodaném koncertu tria Davida Dorůžky chystají pořadatelé chomutovského Jazzu pod horami další vystoupení jazzových profesionálů. V Hotelu Sudety v Chomutově zahrají v sobotu 22. dubna Phoenix Quartet a v sobotu 6. května formace Tryptych.

Slavné Nebezpečné vztahy na mostecké scéně

publikováno: 20.4.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Souboj markýzy de Merteuil a rytíře Valmonta zná díky mnoha filmovým zpracováním snad každý. Francouzský příběh z 18. století přilákal také mosteckého dramaturga Zdeňka Janála a režiséra Pavla Ondrucha. S mosteckou verzí známé hry se můžete seznámit poprvé v pátek 21. dubna na premiéře.

TIPTipy na víkend 21. dubna až 23. dubna

publikováno: 19.4.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Čeká nás chladný dubnový víkend, a tak se zkuste zahřát pohybem. V Mostě můžete vyrazit na kolo, pěšky i s kočárky, vyběhněte na Mědník, projeďte se podél Ohře nebo vyrazte na pochod Lubeneckem.

Chomutovské památky otevřou v sobotu své brány

publikováno: 18.4.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

V rámci Mezinárodního dne památek se v sobotu 22. dubna otevřou zdarma památky v historickém centru města Chomutova a jeho okolí. Podívat se budete moci do muzeí, galerií, ale také na běžně nepřístupná místa.

Běžci se v sobotu pokusí zdolat vrch Mědník

publikováno: 18.4.2017, kategorie: Sport, autor: Jiří Vlasák

V pořadí již sedmý ročník Běhu na Mědník se koná v sobotu 22. dubna. Soutěž připravují nadšenci ze Sportovního klubu Městské policie Kadaň. Běžci a milovníci adrenalinu tak nebudou ani v letos připraveni o možnost vyběhnout po trase dlouhé 8,5 km z Klášterce nad Ohří na jeden ze symbolů Krušných hor, ke kapli Neposkvrněného početí Panny Marie na vrchu Mědník u obce Měděnec.

Turistickou sezónu v Mostě zahájí dva výlety

publikováno: 17.4.2017, kategorie: Sport, autor: Alena Sedláčková

Sobotní pěší pochod Mostecké šlápoty a nedělní cyklojízda odstartuje turistickou sezónu v Mostě. Pro pěší v sobotu 22. dubna i pro cyklisty v neděli 23. dubna bude připraveno několik tras různé délky, aby si svůj výlet mohli najít všichni. Obě akce skončí společenskou zábavou a muzikou.

Mostecké muzeum zve na výlety do přírody

publikováno: 15.4.2017, kategorie: Vzdělávání, autor: Eva Hladká

Přírodovědné oddělení Oblastního muzea v Mostě přichází i letos na jaře s komentovanými vycházkami za přírodou Mostecka. Seznámíte se na nich s běžnými i vzácnějšími druhy rostlin a živočichů. První vás již ve čtvrtek 20. dubna zavede do Bečova, začátkem května pak můžete přivítat ptačí zpěv.

Extrém Bike Most 2017 se už chystá, pojede se první červnový víkend

publikováno: 14.4.2017, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Máte rádi horská kola? Jezdíte rekreačně, kondičně, závodně či jen tak pro radost? Pokud je alespoň jedna z vašich odpovědí kladná, zapište si do diářů datum 3. června 2017.  Na mosteckém hipodromu se bude konat pohárový závod v maratonu horských kol Extrém Bike Most 2017.

Velikonoce na kláštereckém zámku

publikováno: 13.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Odpoledne na Boží hod velikonoční můžete strávit na zámku a v přilehlém zámeckém parku v Klášterci nad Ohří. Správa zámku, společně s hudebním divadlem Hnedle vedle chystají velikonoční program s pohádkami a vynášením Morany, který začne v neděli 16. dubna od 13,00 hodin.

 

Zajímavá místa v regionu