reklama Každý den se něco děje
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Co nám zůstalo z třetihor uvidíte v mosteckém muzeu

publikováno: 22.2.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nová dlouhodobá výstava, jejím autorem je geolog a paleontolog Pavel Dvořák, se otevře tento čtvrtek 23. února v Oblastním muzeu v Mostě. Ukáže pozůstatky flóry, které zbyly v Mostecké uhelné pánvi z období před dvaceti miliony let.

Tepličtí hasiči letos slaví 150 let

publikováno: 21.2.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V roce 2017 uplyne 150 let od založení hasičského sboru v Teplicích. Oslavy začínají v dubnu a uskuteční se během nich celá řada hasičských soutěží i akcí pro děti. V teplickém zámku se v květnu otevře výstava a hasičům bude věnována také letošní muzejní noc.

Poslední únorový den projde Louny masopustní průvod

publikováno: 20.2.2017, kategorie: Pro děti, autor: Ladislav Bába

Masopustní průvod a s tím spojené radovánky už mají v Lounech svoji tradici. Letošní masopustní průvod se uskuteční v úterý 28. února a je určen pro žáky mateřských, základních a středních škol. Pochopitelně je vítána i široká veřejnost.

Přečtete si v následujících dnech
  • Lounské divadlení letos nabídne osm ochotnických představení
  • Fyzika v kuchyni i ve vesmíru
  • Most se vrátí o třicet let zpět, autodrom čeká promenáda trabantů

Klasická komedie z pera krále broadwayské činohry

publikováno: 20.2.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: Pavlína Skopová

Poslední ze žhavých milenců patří ke klasickým komediím z pera Neila Simona, držitele Pulitzerovy ceny a řady dalších prestižních ocenění. Vrací se i na česká jeviště a bude tomu i ve čtvrtek 28. února, kdy na prknech Městského divadla v Chomutově ztvární ústřední dvojici Simona Stašová a Petr Nárožný.

Jarní prázdniny v chomutovském Aquasvětě

publikováno: 18.2.2017, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Pokud hledáte aktivity na jarní prázdniny na Chomutovsku, nabídli jsme vám už prázdniny v zooparku a nyní přinášíme tip na jarní prázdniny strávené ve vodě, přesněji v Aquasvětě v Chomutově. Program pro děti začne 27. února a bude připraven na každý prázdninový den.

Komořanská teplárna podpoří deset projektů

publikováno: 18.2.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Miloslava Kučerová

V polovině ledna letošního roku bylo ukončeno přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek od United Energy. K tomuto datu se sešlo 21 přihlášek od 19 organizací, z toho 8 z oblasti sportu a volného času, 6 z oblasti vzdělávání, 3 z oblasti kultury a 2 z oblasti sociální. Dva projekty se týkaly ochrany životního prostředí.

Do Mostu se v květnu sjedou historická vozidla

publikováno: 17.2.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Víkend 12. až 14. května bude v Mostě patřit oslavě historie automobilového průmyslu. Součástí premiérového závodu The Most Historic Grand Prix na velkém okruhu autodromu bude totiž i sraz majitelů historických vozidel, kteří své veterány vystaví na plochách polygonu. K vidění budou auta a motocykly nejrůznějších značek a stáří, nejmladším nebude méně než 30 let.

Stvoření světa bez cenzury aneb jak to bylo doopravdy

publikováno: 17.2.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Ještě stále věříte báchorce o jablku? Myslíte si, že Eva skutečně vznikla z Adamova žebra? Nezdá se vám, že už je čas dozvědět se konečně pravdu?! Městské divadlo Žatec uvede novou komediální hru o tom, jak to tenkrát bylo doopravdy se stvořením světa. A tentokrát bez cenzury, v pondělí 27. února v 19,00 hodin.

V Ústeckém kraji se zvyšuje počet nocujících turistů

publikováno: 16.2.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Turisté zůstávají v Ústeckém kraji častěji, tvrdí ze statistik krajský úřad Ústeckého kraje. Kromě toho, že se zvyšuje návštěvnost památek a turistických atraktivit, vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 v kraji přespalo o 10,6 % více turistů.

Masopustní víkendy: kam vyrazit do průvodu masek?

publikováno: 15.2.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tento a následující víkend se v mnoha městech slaví masopust. V sobotu 18. února můžete do masopustního průvodu vyrazit v Chomutově, Litoměřicích nebo Zubrnicích, v neděli projde Mostem. V Kadani a Úštěku se koná slavnost příští sobotu 25. února. Tuto sobotu navíc vyjede vlak po Doupovské dráze.

Zoopark už nyní nabízí přihlášky na jarní i letní tábory

publikováno: 14.2.2017, kategorie: Pro děti, autor: Martina Pelcová

Jaro v zoo je název prázdninového programu, který chystá chomutovský Podkrušnohorský zoopark pro děti. Již nyní je možné přihlašovat děti na tábor, který bude probíhat v době jarních prázdnin, tedy od 27. února do 3. března. Další se chystá na Velikonoce a také na letní prázdniny.