e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pam z Brooklynu přiveze do Jirkova čtyři české muzikanty a svůj nádherný hlas

publikováno: 28.10.2016, kategorie: Hudba, autor: Jitka Viziová

Kdosi ji nazval bílým plamenem černého soulu. Její plný vokál přirovnávají k velkým hlasům Beyoncé, Adele či Pink. A při své šňůře po českých městech slibuje „rockový nápřah s jazzovým hábitem“. To je americká zpěvačka Pam Steebler, která s českou doprovodnou kapelou přijede v úterý 1. listopadu koncertovat do Jirkovského divadla.

TIPTipy na víkend 28. až 30. října

publikováno: 28.10.2016, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Památky se o prodlouženém víkendu loučí s turistickou sezónou a svými návštěvníky. Bohaté program chystá třeba zámek Krásný Dvůr, Libochovice či Horní Hrad. A do toho se přidávají oslavy výročí 28. října, čas dýní a pro děti Halloween...

Brouhádka: veselé seznámení malých diváků s pantomimou

publikováno: 28.10.2016, kategorie: Pro děti, autor: Pavlína Skopová

Pravidelná dětská divadelní pohádka v Chomutově se v říjnu z tohoto zaběhnutého žánru poněkud vymyká. Ne že by se malí diváci nepobavili a neprožili pohádkový příběh, jehož hrdiny jsou, jak už název představení - Brouhádka - napovídá, brouci. Jde ale o kombinaci klauniády a pantomimy, takže nabídne žonglování a spoustu dalších veselých kousků, ale žádné dlouhé rozhovory.

SPECIÁLMuzikant Eben bude vyprávět o hudbě doby Karla IV.

publikováno: 27.10.2016, kategorie: Hudba, autor: Veronika Škuthanová

Také Louny budou při letošním jubileu Karla IV. moci poznávat taje krásné hudby 14. století z podání Davida Ebena, uměleckého vedoucího souboru Schola Gregoriana Pragensis. Díky StarDance se nekoná jedno hraní Bratří Ebenů, a tak David nemusí sáhnout po klarinetu a může v Lounech přednášet o osvíceném vladaři naší historie. Stane se tak ve čtvrtek 3. listopadu.

Přečtete si v následujících dnech
  • Lucemburskou výstavu v Teplicích ozdobí další koruna - svatováclavská

Kameny se valí do kin

publikováno: 27.10.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

V úterý 1. listopadu dorazí do digitálního kina Žatec záznam koncertu kapely Rolling Stones na Kubě. Jde o jediný koncert slavné kapely na tomto "ostrově svobody" a může nám proto trochu připomínat porevoluční příjezd Rolling Stones do Prahy. Přenos začíná ve 20,00 hodin.

Soutěžte o skipasy na Klíny!

publikováno: 26.10.2016, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Nemůžete se dočkat zimy? A co si takhle čekání zpříjemnit soutěží o volné skipasy do lyžařského centra Klíny v Krušných horách v hodnotě 1500 korun. Máte týden na zaslání správných odpovědí na tři otázky, které najdete uvnitř článku.

Návrat ke kořenům, i doslovně, v kadaňské galerii

publikováno: 25.10.2016, kategorie: Výstavy, autor: Pavlína Jakoubková

V Kadani momentálně vystavuje laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého, Roman Štětina. Spolu se svou životní partnerkou, Terezou Příhodovou, dali srdce a ruce dohromady a vytvořili společný projekt DOROKAADODNE. Na výstavě jsou k vidění mj. samorosty z dnes již neexistující obce Přísečnice, které u návštěvníků vyvolávají až dojemné reakce.

Jak vypadá anděl? Inspirujte se v teplické knihovně

publikováno: 25.10.2016, kategorie: Pro děti, autor: Hana Machová

Do 25. listopadu najdete v Regionální knihovně Teplice výstavu vítězných obrázků loňského ročníku výtvarné soutěže "Namaluj svého anděla". Výstavu můžete navštívit každý všední den mezi 10. a 18. hodinou. Zároveň máte možnost po dobu jejího konání odevzdat svá díla do 5. ročníku soutěže v Oddělení pro děti a mládež.

V pátek začíná v Klášterci smrtonosná divadelní smršť

publikováno: 24.10.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Děsivý poditutul Smrtonosné mají letošní Klášterecké divadelní žně, které přinesou celý týden zajímavého ochotnického divadla. Podle pořadatelů se ale není třeba bát, neboť hrozí hlavně útoky smíchu a nákaza dobrou náladou. Žně v Domě kultury začínají v pátek 28. října otevřením výstavy Návod k použití Jiřího Koláře. Uvnitř kompletní program.

Jaké novinky chystá sportareál Klíny na zimu?

publikováno: 24.10.2016, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Až se zima zeptá, na Klínech v Krušných horách budou vědět, jak odpovědět. Na zimní sezónu je tam všechno připraveno, návštěvníci se mohou těšit na řadu příjemných novinek, a tak se nyní čeká už jen na první sníh. Čekání si můžete zpříjemnit soutěží o skipasy, která vypukne už tuto středu.

Nejlepší posádky The Most Rally si rozdělí 60 tisíc korun

publikováno: 22.10.2016, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

První tři posádky v kategorii vozů s oběma poháněnými nápravami a první tři posádky v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou volného sportovního podniku The Most RALLY #1 získají finanční odměnu. Závod se pojede v areálu mosteckého autodromu jako rallyexhibice v sobotu 29. října.

Putovní výstava o hornických městech se zastaví v Dubí

publikováno: 21.10.2016, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Výstava, která seznamuje s historií hornických měst v Krušných horách, se otevře v úterý 25. října v Domě porcelánu s modrou krví v Tovární ulici v Dubí. Vernisáž putovní výstavy, která navazuje na dvoudílnou knihu Horní města Krušných hor, začíná ve 14,00 hodin. Potrvá jeden měsíc.