reklama Babí léto na Klínech
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Louny se letos poprvé zapojí do Dnů architektury

publikováno: 26.9.2016, kategorie: Památky, autor: Blanka Tomášková/Kateřina Táborská

První říjnový víkend je věnovaný Světovému dnu architektury, do něhož architektka J. Kubánková, kterou uchvátila krása lounských staveb, přihlásila historicky poprvé i toto město na Ohři. Na komentovanou prohlídku města Louny můžete vyrazit v neděli 2. října.

TIPCo s volnou středou?

publikováno: 26.9.2016, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Volno uprostřed týdne je skvělou příležitostí na krátký podzimní výlet a připomenutí osobnosti svatého Václava. Kam můžete vyrazit ve středu 28. září? Máme pro vás několik tipů.

Na jeviště Docela velkého divadla se vrátila Láska

publikováno: 26.9.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: Jana Opravilová

Úspěšné představení Láska je láska režiséra Jurije Galina, které vzniklo už v roce 1993, kdy mělo premiéru v pražském Divadle v Řeznické, se v září vrací už ve třetí obnovené premiéře, tentokrát na aréně postavené přímo na jevišti Docela velkého divadla Litvínov. Další možnost ho vidět bude v úterý 27. září.

Noc vědců otevře teplickou hvězdárnu

publikováno: 26.9.2016, kategorie: Vzdělávání, autor: Petr Dušek

Teplická hvězdárna na Písečném vrchu se již podvanácté připojuje k Evropské noci vědců. Otevřena bude pro veřejnost v pátek 30. září od čtyř odpoledne až do půlnoci. Čekají vás zajímavé přednášky a pozorování dalekohledy.

Přečtete si v následujících dnech
  • Tři malíři na cestách
  • Zámek Krásný Dvůr zaplaví jablka
  • Den architektury na severu Čech

Tajemní salamandři v duchcovském muzeu

publikováno: 24.9.2016, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Živí ocasatí obojživelníci nebo-li také salamandři jsou k vidění do úterý 27. září v Muzeu města Duchcova. Unikátní výstava, jakou dosud nebylo možné spatřit, začala vědeckým seminářem i čtením básní.

Na Václava oslaví v Litvínově Michaela

publikováno: 23.9.2016, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Den před svátkem patrona města Litvínova, svatého Michaela, vypuknou tradiční Svatomichaelské slavnosti. Už zítra, v pátek 23. září, si můžete prohlédnout noční zámek, hlavní program s jarmarkem, sportovním festivalem a hudbou se pak odehraje ve středu 28. září. Kompletní program uvnitř.

Obrazy z letního sympozia na Benediktu se představí v Mostě

publikováno: 23.9.2016, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Ve výstavním prostoru Základní umělecké školy v Mostě se na více než dva týdny představí návštěvníkům díla, která vznikla během letošního Malířského sympozia Benedikt Most. Vernisáž se koná v úterý 27. září v 18,00 hodin a výstava bude přístupná každý všední den odpoledne.

Ve speciálu Mercedes pojede se v Mostě i bývalý pilot F1

publikováno: 23.9.2016, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Už tento pátek a v sobotu 23. a 24. září zažije mostecký autodrom premiéru závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, což je evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. Právě v jednom z nich – Mercedesu Benz SLS AMG GT3 – se představí divákům i bývalý pilot F1 Rakušan Karl Wendlinger.

SPECIÁL - V Kadani končí výstava i program k roku Karla IV.

publikováno: 22.9.2016, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Na svátek svatého Václava, ve středu 28. září, budete mít poslední možnost navštívit výstavu v kadaňském hradu nazvanou Karel IV. a Kadaňsko. Přibližuje nejen císařovy návštěvy, ale i těžbu drahých kamenů v okolí. Ve středu si ji můžete projít i s autorem a večer si poslechnout hudbu středověku v kostele.

Do Ústí nad Labem přijede pilot Formule 1

publikováno: 22.9.2016, kategorie: Pro děti, autor: Lucie Dosedělová

Jezdec F1 Alexandr Wurz přijede dnes do Ústí nad Labem na evropské finále dopravní soutěže mladých cyklistů ETEC. Součástí akce je i páteční program 23. září pro veřejnost, která si buce moci vyzkoušet různé simulátory a trenažéry.

Tipy na víkend 23. až 25. září

publikováno: 21.9.2016, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Víno poteče tento víkend proudem – v Kadani, Třebívlicích i Žernosekách. K tomu přidáme noční prohlídky litvínovského zámku nebo oseckého kláštera, folklór ve skanzenu Březno, svatováclavskou pouť, jízdy historickým motorákem či houbové odpoledne v Krušných horách.

SPECIÁL - Živé obrazy přenesou návštěvníky muzea do středověku

publikováno: 21.9.2016, kategorie: Památky, autor: redakce

Královna Eliška Přemyslovna, věrný Bušek z Velhartic a nakonec i sám císař Karel IV. - tyto historické postavy oživí o víkendu budovu mosteckého muzea. Živé obrazy, letos zaměřené na 700. výročí narození Karla IV., dorazí do Mostu v sobotu 24. září. Oživené prohlídky se budou konat každou půlhodinu po celý den od 10,00 do 16,00 hodin.