Aktuálně z regionu
Dopravní servis
Komentář
Krimi
Kultura a sport
Města a obce
Náš tip
Podnikání
Region
Společnost
Turistika
Vzdělávání Pohár mosteckých strážníků získala 10. základní škola
publikováno: 6.10.2003, kategorie: Vzdělávání, autor: Luboš Trojna
Putovní pohár bezpečí a pořádku vyhrálo za rok 2003 družstvo 10. základní školy v Mostě. Slavnostního vyhodnocení se zúčastnila všechna družstva, která statečně zápolila 25. září nejen mezi sebou, ale i se svými znalostmi a časem.
Vítězný pohár za první místo si v roce 2003 odnesli žáci 10. základní školy v Mostě, druhé místo obsadili žáci 14. základní školy v Mostě a třetí místo žáci 1. základní školy v Mostě.
Všem zúčastněným závodníkům a závodnicím byl odměnou balíček sladkostí a upomínkové předměty na závod. Kromě městské policie se na organizaci závodu podíleli také hasiči, preventisté z Policie ČR a rychlá záchranná služba.
Hlavním cílem III. ročníku závodu bylo prověření znalostí žáků z oblasti práce městské policie a dalších spolupořadatelů.
Výsledky:
1. místo - 10. ZŠ Most - Dohnalová Daniela, Grűnwaldová Jana, Hubáčková Tereza, Broskowicz Michal, Bokůvka Lukáš, Grosser Jakub
2. místo - 14. ZŠ Most - Nýdlová Tereza, Straková Karolína, Pham Huynh Thein Trang (Monika), Kunc Jiří, Halada Josef, Černý
3. místo – 1. ZŠ Most - Sochůrková Tereza, Landová Veronika, Špániková Lucie, Koutenský Michal, Komínek Lukáš, Kameník Jan
3. místo – náhradníci - Černá Miroslava – Spec. škola Most, Podkulová Nikola – 1. ZŠ Most, Kovač Marek – 4. ZŠ Most, Slivová Michaela – 4. ZŠ Most

Nejnovější články v sekci Aktuálně z regionu...
Krátké filmy o rybách, rybářích a rybářství v Ústeckém kraji už shlédly stovky lidí z celé republiky. A milovníci rybaření se mají na co těšit. Natáčení na severu Čech pokračuje dál, materiálu bude ještě daleko více. Víte, jaká jsou v Ústeckém kraji nejlepší místa pro rybolov? Jaké ryby tu vůbec žijí a jak se o ně rybáři starají? Jak odchovávají nové generace ryb, na co musejí nejvíce dávat pozor a jak při tom postupují?
V rámci svých příspěvkových organizací plánuje Ústecký kraj vytvořit 480 nových pracovních míst. Jde o první konkrétní krok vycházející z Ústeckého programu zaměstnanosti 2020, který si klade za cíl snížit míru nezaměstnanosti v Ústeckém kraji na republikový průměr. Financování pracovních míst se plánuje v rámci státní aktivní politiky zaměstnanosti a projektů ESF.
Projížka chemickým komplexem, chemická show vědce Michaela Londesborougha či ukázky práce hasičů čekají návštěvníky Dne otevřených dveří v Chemparku Záluží u Litvínova. Společnosti Unipetrol RPA a Česká rafinérská otevřou své brány veřejnosti ve čtvrtek 7. června. Naposledy měli lidé tuto možnost před dvěma roky.
Výzkumný ústav anorganické chemie, patřící do skupiny Unipetrol, zahájil výstavbu nového výzkumného a vzdělávacího centra UniCRE. V areálu Chemparku Záluží u Litvínova tak významnou rekonstrukcí projdou budovy bývalé cechovny lihu a pokusné základny pro výzkum a vývoj chemicko-technologických procesů. Do provozu by mělo být uvedeno výzkumné a vzdělávací centrum v průběhu roku 2014. Práci v něm nalezne 85 odborníků.
Bývalá škola v Březně na Chomutovsku začíná ožívat. Pokud se podaří naplnit plány vedení obce, bude zde muzejní expozice českého menšinového školství a historie regionu. V současné době je projekt ve fázi přípravy technického projektu pro stavební povolení.




