Aktuálně z regionu
Dopravní servis
Komentář
Krimi
Kultura a sport
Města a obce
Náš tip
Podnikání
Region
Společnost
Turistika
Vzdělávání Mostecký autodrom se připravuje na novou sezónu
publikováno: 20.2.2003, kategorie: Kultura a sport, autor: Dušan MatoušCelá řada přípravných prací byla v posledních týdnech zahájena v areálu akciové společnosti Autodrom Most. Některé úseky tratě mosteckého okruhu se zřejmě budou měnit kvůli větší bezpečnosti závodníků.
Na mnoha místech trati došlo ke kontrole dotažení šroubů, které spojují ocelová svodidla, rovnal se povrch záchytných štěrkopískových zón. V exponovaných místech dochází také k opravám, či dokonce výměnám obrubníků podél trati. „Je to celý souhrn prací, které vyplynuly z inspekční návštěvy bezpečnostní komise FIA loni v listopadu,“ uvedl sportovní ředitel okruhu Gerhard Ittner. „Ve druhé polovině února se zástupci bezpečnostní komise pod vedením pana Klause Steinmetze na okruhu objeví znovu a pokud budou spokojeni s kvalitou provedených úprav, bude nám opět prodloužena homologace typu B, která umožňuje konání závodů všech motoristických kategorií kromě současné formule jedna. Snažíme se tedy o maximálně důsledné naplnění závěrů z prosincového jednání bezpečnostní komise FIA, které proběhlo v německém Hockenheimu,“ řekl Ittner. Upozornil, že inspekční zpráva o stavu autodromu nemluví o žádných zásadních závadách, takže by nemělo hrozit, že homologace obnovena nebude.
Při únorovém jednání se také rozhodne o definitivní podobě úpravy první zatáčky mosteckého okruhu, pověstného retardéru. „Smrt Frederica Carecy při loňských letních závodech NDS Euro BOSS byla způsobena jeho jezdeckou chybou, ale přesto jsme se s členy bezpečnostní komise FIA dohodli, že v retardéru určité změny uděláme a pravděpodobně to bude výměna stávajících oblých obrubníků za ploché. Předloženy byly ale celkem tři různé návrhy a definitivně se rozhodne právě až na konci února,“ uzavřel Ittner.

Nejnovější články v sekci Aktuálně z regionu...
Krátké filmy o rybách, rybářích a rybářství v Ústeckém kraji už shlédly stovky lidí z celé republiky. A milovníci rybaření se mají na co těšit. Natáčení na severu Čech pokračuje dál, materiálu bude ještě daleko více. Víte, jaká jsou v Ústeckém kraji nejlepší místa pro rybolov? Jaké ryby tu vůbec žijí a jak se o ně rybáři starají? Jak odchovávají nové generace ryb, na co musejí nejvíce dávat pozor a jak při tom postupují?
V rámci svých příspěvkových organizací plánuje Ústecký kraj vytvořit 480 nových pracovních míst. Jde o první konkrétní krok vycházející z Ústeckého programu zaměstnanosti 2020, který si klade za cíl snížit míru nezaměstnanosti v Ústeckém kraji na republikový průměr. Financování pracovních míst se plánuje v rámci státní aktivní politiky zaměstnanosti a projektů ESF.
Projížka chemickým komplexem, chemická show vědce Michaela Londesborougha či ukázky práce hasičů čekají návštěvníky Dne otevřených dveří v Chemparku Záluží u Litvínova. Společnosti Unipetrol RPA a Česká rafinérská otevřou své brány veřejnosti ve čtvrtek 7. června. Naposledy měli lidé tuto možnost před dvěma roky.
Výzkumný ústav anorganické chemie, patřící do skupiny Unipetrol, zahájil výstavbu nového výzkumného a vzdělávacího centra UniCRE. V areálu Chemparku Záluží u Litvínova tak významnou rekonstrukcí projdou budovy bývalé cechovny lihu a pokusné základny pro výzkum a vývoj chemicko-technologických procesů. Do provozu by mělo být uvedeno výzkumné a vzdělávací centrum v průběhu roku 2014. Práci v něm nalezne 85 odborníků.
Bývalá škola v Březně na Chomutovsku začíná ožívat. Pokud se podaří naplnit plány vedení obce, bude zde muzejní expozice českého menšinového školství a historie regionu. V současné době je projekt ve fázi přípravy technického projektu pro stavební povolení.



