Aktuálně z regionu
Dopravní servis
Komentář
Krimi
Kultura a sport
Města a obce
Náš tip
Podnikání
Region
Společnost
Turistika
Vzdělávání Noční pátrání po dívce skončilo šťastně
publikováno: 22.7.2005, kategorie: Krimi, autor: Jan SlánskýV noci ze středy na čtvrtek proběhla v Krušných horách rozsáhlá pátrací akce. Záchranáři hledali sedmnáctiletou německou dívku. Pátrání komplikovalo špatné počasí v horách.
"Po osmé večer požádal chatař a rodiče pohřešované dívky o pomoc dispečink horské služby. Do pátrací akce se okamžitě zapojila dvě družstva záchranářů s terénními vozidly. Podle informace od rodičů byla dívka viděna naposledy zhruba ve 13,00 hodin u penzionu na Hřebečné. Vyrozuměna byla i Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a kolem půlnoci i Letecká pátrací služba Policie ČR," říká Rudolf Chlad, náčelník Horské služby ČR, oblast Krušné hory.
Postupně byli kontaktováni i další dobrovolní členové horské služby. "V průběhu celé akce bylo pět stupňů nad nulou, pršelo a foukal silný vítr. Průběžně byl prohledáván terén jak vozidly tak i pěšími hlídkami. V půl třetí ráno měl přiletět policejní vrtulník na Boží Dar a zapojit se do pátraní. Ve dvě hodiny po půlnoci však přišla zpráva od německé pohraniční policie, že hledaná byla nalezena na území Německa, je naštěstí zcela v pořádku a nezraněna," dodává Rudolf Chlad. Akce byla ukončena ve tři hodiny ráno, kdy byla dívka předána rodičům.

Nejnovější články v sekci Aktuálně z regionu...
Projížka chemickým komplexem, chemická show vědce Michaela Londesborougha či ukázky práce hasičů čekají návštěvníky Dne otevřených dveří v Chemparku Záluží u Litvínova. Společnosti Unipetrol RPA a Česká rafinérská otevřou své brány veřejnosti ve čtvrtek 7. června. Naposledy měli lidé tuto možnost před dvěma roky.
Výzkumný ústav anorganické chemie, patřící do skupiny Unipetrol, zahájil výstavbu nového výzkumného a vzdělávacího centra UniCRE. V areálu Chemparku Záluží u Litvínova tak významnou rekonstrukcí projdou budovy bývalé cechovny lihu a pokusné základny pro výzkum a vývoj chemicko-technologických procesů. Do provozu by mělo být uvedeno výzkumné a vzdělávací centrum v průběhu roku 2014. Práci v něm nalezne 85 odborníků.
Bývalá škola v Březně na Chomutovsku začíná ožívat. Pokud se podaří naplnit plány vedení obce, bude zde muzejní expozice českého menšinového školství a historie regionu. V současné době je projekt ve fázi přípravy technického projektu pro stavební povolení.
Těžební společnosti skupiny Czech Coal a Výzkumný ústav pro hnědé uhlí v Mostě představily nový výukový interaktivní program Těžba uhlí a rekultivace pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a studenty prvních dvou ročníků středních škol. Program vznikl za finanční podpory Litvínovské uhelné a.s. a Vršanské uhelné a.s. Semináře v rozsahu dvou vyučovacích hodin vhodně doplňují exkurzi do lomů skupiny Czech Coal v rámci projektu Uhelné safari.
V těchto dnech společnost JC Interiors Czechia s.r.o., člen skupiny Johnson Controls, rozběhla ve Strategické průmyslové zóně Triangle u Žatce práce na hrubých terénních úpravách, které odstartovaly druhou etapu výstavby závodu. Počet zaměstnanců by měl stoupnout o dvě stovky.




