Aktuálně z regionu
Dopravní servis
Komentář
Krimi
Kultura a sport
Města a obce
Náš tip
Podnikání
Region
Společnost
Turistika
Vzdělávání Z deníku mosteckých strážníků
publikováno: 5.11.2004, kategorie: Krimi, autor: Luboš TrojnaNa přelomu října a listopadu se strážníkům Městské policie v Mostě podařilo dopadnout mladíka bez řidičáku, zachránit spícího majitele bytu od uhoření a chytit teprve čtrnáctiletého zloděje, který se šplhat na cizí balkóny a krádl tam.
V sobotu 30. října večer pozoroval strážník obsluhující kamerový systém v prostoru parkoviště u bloku 406 v ulici Bělehradská neznámého muže, který demontoval poklice z parkujícího vozidla Škoda Felicia. Po evidentním zcizení poklic se snažil utéct, to již ovšem v patách se strážníky. Podezřelého 29letého muže strážníci po chvíli zadrželi a předali k dalšímu šetření Policii ČR.
V úterý 2. listopadu po páté hodině odpoledne zjistil operátor kamerového systému, že ze zákazu zastavení právě odjíždí s osobním vozidlem muž, který má zákaz řízení motorových vozidel. 29letý řidič se po zastavení vozidla u veterinární kliniky ve Velebudicích pokusil o útěk. Strážníci ho ovšem po několika metrech zadrželi a pro podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí ho předali k dalšímu řízení Policii ČR.
Ve stejný den po desáté večer hodin přijali strážníci na tísňovou linku 156 oznámení od občanů z domu v ulici Rozmarýnová, že v prvním patře asi hoří v jednom z bytů, protože z oken uniká kouř. Svým oznámením možná zabránil neštěstí, protože na důrazné bouchání po chvíli otevřel rozespalý uživatel bytu, který si dle jeho vyjádření pekl v troubě maso a usnul při tom.
Ve středu 3. listopadu, půl hodiny před půlnocí, zahlédla hlídka městských strážníků při kontrole oblasti u Neprakta klubu neznámého mladíka. Ten se pohyboval delší čas pod okny přízemního bytu u bloku 294. Poté si přinesl od kontejneru kus nábytku, který si opřel o zeď uvedeného bloku a stoupl si na něj. Následně sundal z držáku na prádlo přízemního bytu tepláky a strčil si je za svou mikinu. V ten okamžik ho ale strážníci zadrželi. Teprve čtrnáctiletý mladík se přiznal, že zcizil značkové černé tepláky značky Adidas. Strážníci věc předali k dalšímu šetření Policii ČR.

Nejnovější články v sekci Aktuálně z regionu...
Projížka chemickým komplexem, chemická show vědce Michaela Londesborougha či ukázky práce hasičů čekají návštěvníky Dne otevřených dveří v Chemparku Záluží u Litvínova. Společnosti Unipetrol RPA a Česká rafinérská otevřou své brány veřejnosti ve čtvrtek 7. června. Naposledy měli lidé tuto možnost před dvěma roky.
Výzkumný ústav anorganické chemie, patřící do skupiny Unipetrol, zahájil výstavbu nového výzkumného a vzdělávacího centra UniCRE. V areálu Chemparku Záluží u Litvínova tak významnou rekonstrukcí projdou budovy bývalé cechovny lihu a pokusné základny pro výzkum a vývoj chemicko-technologických procesů. Do provozu by mělo být uvedeno výzkumné a vzdělávací centrum v průběhu roku 2014. Práci v něm nalezne 85 odborníků.
Bývalá škola v Březně na Chomutovsku začíná ožívat. Pokud se podaří naplnit plány vedení obce, bude zde muzejní expozice českého menšinového školství a historie regionu. V současné době je projekt ve fázi přípravy technického projektu pro stavební povolení.
Těžební společnosti skupiny Czech Coal a Výzkumný ústav pro hnědé uhlí v Mostě představily nový výukový interaktivní program Těžba uhlí a rekultivace pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a studenty prvních dvou ročníků středních škol. Program vznikl za finanční podpory Litvínovské uhelné a.s. a Vršanské uhelné a.s. Semináře v rozsahu dvou vyučovacích hodin vhodně doplňují exkurzi do lomů skupiny Czech Coal v rámci projektu Uhelné safari.
V těchto dnech společnost JC Interiors Czechia s.r.o., člen skupiny Johnson Controls, rozběhla ve Strategické průmyslové zóně Triangle u Žatce práce na hrubých terénních úpravách, které odstartovaly druhou etapu výstavby závodu. Počet zaměstnanců by měl stoupnout o dvě stovky.




